Eesti uudised

Nahkhiirte öine salaelu saab avalikuks (1)

Ada Maltseva, 27. august 2015 13:58
Veelendlane (Myotis daubentonii), keda kohtab ka Eestis.Foto: Shutterstock
Loodusmuuseumi eestvõttel korraldatakse Kadrioru pargis nahkhiirte luureretki.

Hilisõhtusel-öisel retkel võivad huvilised ööhämaruses askeldavaid loomi detektori abil jälgida ning nende salapäraste loomade eluolust rohkem teada saada.

„Et nahkhiired on öise eluviisiga, siis peamegi neid jälgima minema ööpimeduses. Öösiti nad otsivad toitu – väikseid putukaid ja liblikaid. Nahkhiired kasutavad pimedas orienteerumiseks kajalokatsiooni. Seda pole inimkõrvaga võimalik kuulda, sest nende kasutatavad helisagedused on inimese kõrva jaoks liiga kõrged – see on ultraheli. Selleks, et lendavaid nahkhiiri kuulda ja neid pimedatel öödel hõlpsamini leida, kasutamegi retkel detektoreid, mis nahkhiirte hääle inimesteni toob. Soovime inimestele tutvustada neid toredaid ja rahumeelseid kaitsealuseid loomakesi ning näidata, et neid tasub tundma õppida ja kindlasti mitte peljata,” kinnitab Raudsaar.

 Luureretked toimuvad 28.–31. augustini ning 3. septembril kella 21–22.30. Retki viib läbi Triinu Tõrv MTÜ-st Suurkõrv. Üritusele pääseb muuseumipiletiga (täiskasvanud 4 eurot, õpilased ja pensionärid 3 eurot). Retkele tuleb eelnevalt nimi kirja panna, seda saab teha loodusmuuseumi kodulehel www.loodusmuuseum.ee. Täpsem kogunemiskoht antakse osalejatele teada.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee