Eesti uudised

Revisjonikomisjon tuvastas Põhja-Tallinna linnaosa eelarve kasutamisel rikkumisi (1)

Õhtuleht.ee, 27. august 2015 13:14
Jaak JuskeFoto: Teet Malsroos
Tallinna linnavolikogu revisjonikomisjon leidis oma kontrollaktis, et Põhja-Tallinna linnaosavalitsus on linnaosa eelarve kasutamisel rikkunud mitmeid õigusakte.

Sotsiaaldemokraadist Tallinna linnavolikogu liige Jaak Juske rõhutas, et linnaosa reservfond on erakorraliste kulude katmiseks. "Keskerakonda kuuluv Põhja-Tallinna vanem Karin Tammemägi on aga katnud reservfondist regulaarselt linnaosa traditsiooniliste ürituste kulusid. See ei taga maksumaksjate raha läbipaistvat kasutamist," sõnas Juske.

Mittetulundusühingutele Põhja-Tallinna linnaosa eelarvest eraldatud toetuste puhul on revisjonikomisjoni hinnangul kõnealuste lepingute sõlmimisel, registreerimisel ja allkirjastamisel rikutud kehtestatud nõudeid. Linnaosa ostu- ja teenusarvete kontrollimisel selgus, et mitmel puhul pole võetud hinnapakkumisi.

Jaak Juske märkis, et revisjoniakt kinnitab ajakirjanduses viimaste aastate jooksul paljastatud eelarvedistsipliini tõsiseid rikkumisi Põhja-Tallinna valitsuses. "Mitmel juhul on tekkinud kahtlus, et linnaosajuhid on kasutanud linna raha erakondliku propaganda tegemiseks."

Samal teemal

02.12.2015
Põhja-Tallinna linnaosavanem eelistas odavaid sotsiaalkortereid jagades oma alluvat

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee