Galeriid

GALERII | Kapo viis Tallinna sadama juhid rauduskäsi ära (7)

Õhtuleht.ee, 27. august 2015 12:10
Foto: Küllike Rooväli
Kortsus laup, raudus käed ning ahastav pilk puurimas otse ajakirjaniku fotoobjektiivi – nii talutas kaitsepolitseinik eile õhtul tumedasse politseibussi otse töökabinetist riigiettevõtte ASi Tallinna Sadam juhi Allan Kiili.

Riigiprokuröri Laura Feldmanise sõnul sai kuritöö sündida oma ametiseisundi ärakasutamisega, kuid millise tehinguga võis tegu olla, Feldmanis ei paljastanud.

Kuna sadam arendab väga paljusid valdkondi, püüdis meedia küll eile ära arvata, millega võib tegu olla, kuid see oli nagu heinakuhjast nõela otsimine.

"Praegu on Kaljurand ja Kiil kinni peetud 48 tunniks," tegi Feldmanis tööpäevast esialgse kokkuvõtte. "Kõigepealt kuulatakse kahtlustatavad üle ja siis otsustatakse, millised on menetluse edasised käigud."

Prokurör rõhutas, et kahtlusaluseid on kriminaalasjas esialgu kaheksa, peale Kiili ja Kaljuranna on kinni peetud kolm inimest altkäemaksu andmises kahtlustatavatena ja kolm selles tegevuses abistajatena. Teisi nimesid peale sadama juhtide prokuratuur seni avalikustanud pole.

Samal teemal

29.07.2015
Kes oli Tallinna sadama altkäemaksuskeemide autor? Parvlaevahanke puhul kahtlustatakse altkäemaksu võtmises ainult Allan Kiili
28.07.2015
KUHU KULUS RIIGI RAHA? Sester tegi ettepaneku teha Tallinna Sadamas erikontroll
28.07.2015
Kahtlustus: Kiil võttis altkäemaksu miljonites, Kaljurand sadades tuhandetes
28.07.2015
Tallinna Sadama nõukogu esimees Remo Holsmer: ametisse tuleb nimetada uus nõukogu