Eesti uudised

FOTOD | ALTKÄEMAKSUSKANDAAL SADAMAS: juhatusse valiti Marko Raid ja Carri Ginter (9)

Toimetas Marge Sillaots, 27. august 2015 13:02
Foto: Arno Saar
Tallinna Sadamas algas seoses altkäemaksuskandaaliga koosolek, kus juhatusse valiti seniste liikmete asemel Marko Raid ja Carri Ginter.

Täna kogunenud ASi Tallinna Sadama nõukogu rahuldas ettevõtte seniste juhatuste liikmete Allan Kiili ja Ain Kaljuranna tagasiastumisavaldused ning määras juhatuse ajutisteks liikmeteks senise finantsjuhi Marko Raidi ning advokaadi ja Tartu Ülikooli õppejõu Carri Ginteri.

Samal teemal

"Tänaste otsustega on Tallinna Sadama jätkusuutlik ja läbipaistev juhtimine tagatud. Advokaat Carri Ginteri tegevuse põhifookus juhatuses saab olema igakülgse koostöö tagamine uurimisorganitega ning ettevõtte siseste protsesside hindamine ja vajadusel ümberkorraldamine," märkis ASi Tallinna Sadam nõukogu esimees Remo Holsmer.

"Marko Raidi kui senise finantsjuhi ja Tallinna Sadamas pikaaegset töökogemust omava töötaja eesmärk on ettevõtte igapäevane juhtimine," tähendas Holsmer.

"Lähiajal kuulutame välja ka avaliku konkursi ettevõte uute juhtide leidmiseks ning laseme korraldada julgeolekukontrolli. Lisaks ettevõtte juhatusele plaanime muutused läbi viia ka ettevõtte nõukogu koosseisus ja töö korralduses," sõnas Holsmer.

Marko Raid (39) on töötanud Tallinna Sadamas alates 1997. aastast ning viimased üheksa aastat täitnud ettevõtte finantsjuhi ülesandeid. Carri Ginter (37) on Soraineni advokaadibüroo partner ning Tartu Ülikooli õppejõud.

Kaitsepolitseiameti töötajad pidasid eile altkäemaksu võtmises kahtlustatavatena kinni ASi Tallinna Sadam juhatuse esimehe Ain Kaljuranna ja juhatuse liikme Allan Kiili. Mõlemat meest kahtlustatakse suures ulatuses altkäemaksu võtmises mitme aasta jooksul. Enne esmaste menetlustoimingute tegemist ei ole võimalik täpsustada kahtlustuse sisu ja altkäemaksuks saadud summa suurust.

Riigiprokuröri Laura Feldmanise sõnul sai kuritöö sündida oma ametiseisundi ärakasutamisega, kuid millise tehinguga võis tegu olla, Feldmanis ei paljastanud.

Kuna sadam arendab väga paljusid valdkondi, püüdis meedia küll eile ära arvata, millega võib tegu olla, kuid see oli nagu heinakuhjast nõela otsimine.

"Praegu on Kaljurand ja Kiil kinni peetud 48 tunniks," tegi Feldmanis tööpäevast esialgse kokkuvõtte. "Kõigepealt kuulatakse kahtlustatavad üle ja siis otsustatakse, millised on menetluse edasised käigud."

Prokurör rõhutas, et kahtlusaluseid on kriminaalasjas esialgu kaheksa, peale Kiili ja Kaljuranna on kinni peetud kolm inimest altkäemaksu andmises kahtlustatavatena ja kolm selles tegevuses abistajatena. Teisi nimesid peale sadama juhtide prokuratuur seni avalikustanud pole.

Samal teemal

09.09.2015
Carri Ginter: ilmselgelt ei tekkinud töötajatel esimesel päeval kohe soovi mind kallistada
29.07.2015
Jüri Mõis Tallinna Sadamast: sa saad seal ametis olla vaid siis, kui poliitikutele meeldid
28.07.2015
Tallinna Sadama nõukogu esimees Remo Holsmer: ametisse tuleb nimetada uus nõukogu
28.07.2015
Sadamajuhtide kahtlustusega on seotud kaks sadamas tegutsevat firmat ja Poola parvlaevaehitajad