Eesti uudised

Ingrid Rüütli energia kulub erialasele tööle (21)

Andres Tohver, 27. august 2015 07:00
VÄÄRIKAS DAAM: Juubeli künnisel jätkab Ingrid Rüütel rahvalaulude, tantsude, mängude, kommete ja juttude uurimist.Foto: Teet Malsroos

"Memuaare ma ei kavatse kirjutada, aga oma kogumikes avaldan ekspeditsioonipäevikuid, mis on ju ka omamoodi memuaarid. Neis räägin inimestest, kellega olen välitöödel kokku puutunud ja olukordadest, millesse olen sattunud," ütleb Ingrid Rüütel, kellel novembris täitub 80 eluaastat.

Endise presidendiproua eluloost oli natuke juttu 2010. aastal ilmunud kogumikus "Muutudes endaks jääda. Valik meenutusi, uurimusi, artikleid." Peale selle on ta andnud hulgaliselt intervjuusid.

"Äsja käisime Sille Kapperiga Kihnus esitlemas meie ühistööna valminud 400leheküljelist kogumikku "Kihnu tantsud". Raamatus on enam kui kolmekümne tantsu teisendid eri aegadest, lisaks põhjalik ülevaade tantsude ajaloost, tantsimise funktsioonidest, tavadest ja olukordadest. Kihnu kultuur on olnud üks minu meelisteemasid. Seal on säilinud palju vana, samal ajal on see elav, pidevalt muutuv protsess. Pärimuse kandjad on eeskätt naised," räägib Rüütel.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

29.10.2015
Ingrid Rüütel: jutt rassilisest puhtusest ja tõupuhtast eestlasest on absurdne
19.08.2015
Ingrid Rüütli tööd presidendi kantselei ei takistanud

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee