Eesti uudised

Haridusvisionäär Gunnar Okk soovitab: eesti keel andku Eesti ülikoolides english’ile heaga teed

Juhan Haravee, 27. august 2015 07:00

16 KOMMENTAARI

j
Juku/ 21. september 2015 10:23
Juhan haravee on pisut üle õppinud.
Kaasnev peaaju pehmenemine võimaldab kirjutada ainunt peessepugemise lugusid.
j
Jehh/ 28. august 2015 07:09
Okk'i visioon on enam kui kummaline, ise sai hariduse vene ajal tasuta,nüüd leiab, et ülejäämud peaksid selle saamiseks maksma ja maksmiseks pangalaenu võtma.
Kõigile inglise keele ihalejatele aga ütleksin, et piirid on veel valla, kobige sinna,kus ilma inglise keeleta hakkama ei saa, jätke eesti keel rahule.
Okile veel meeldetuletuseks, tema juhtis Ansipi ajal enne Liivet Eesti Energiat, kui sadamaga asi klaar ja meestele koikud välja jagatud, siis rahvas ootab ka uurimise alustamist EE alates Oki ajast peale.
o
Oh BRITÕIJE! Jee-jee! No-no!/ 27. august 2015 18:14
Ökkile tuleb kaasa tunda. Tegemist on aju kahjustanud helide keskkonnast saadud sündroomiga. See on ravimatu nagu kurtus. Mäletamist mööda on ta emakeel vene keel. Ilmselt on ta inglise keelest mürgituse saanud, vene keelega juhtub seda ikka, nagu ajaloost teada:
Ajaloost on teda, et Briti saartele saadeti vene keelt kõnelavalt mandrilt välja sunnitööle mõistetud kurjategijaid, kes eelnevalt paljaks pöeti - sellest nimi britõije, britid, Britannia. Paljaks pügamine oli karistuse liik. Kuritegeliku loomuse ja saartel möllava skorbuudiga hakati vene keelt rääkima nii, nagu võimaldas nõder intellekt, paistes kurk, turses keel ja hambutuks jäänud suu. Inglise keel on haige kurjategija suus vene keelest arenenud, see on fakt. FAKT. Mõistagi tekitasid haiged kurikaelad iseloomulikult häälitsedes haigeid vibratsioone, mis nende keelt ja vaimu veelgi enam kahjustasid. Pikapeale segunesid nad mandrit tulnud rahvaga, kuid lodevad häälitsused ja haigeid vibratsioone kandev keel jäi. See oli ravimatu. Nüüd siis teeme eestlastest ka sunnitöölised, britõije.
t
Tanel/ 27. august 2015 16:53
Meeldib või mitte,kuid siiski on Okil ikkagi õigus.Kuskil mõni kuu tagasi Kanadas olev eesti diplomaat ütles otse välja - "Eesti on EL-i ja Euroopa ääreriik perifeerias ehk ääremaal, see on reaalsus - meeldib või mitte".Nii ta tõesti on, mõni isegi küsib läänes, et mis keel ja kus olete ning jäävad väga mõttesse sõna Estonia (Estland) peale.Ei tohi öelda Baltikum,siis on kohe ... "Ah..jaa Balkan,nüüd tean... jne."Aga kui vaadata tööpakkumisi siis on ainult üksikud,kus pole vaja inglise keele oskust.
t
Tanel poiss/ 27. august 2015 17:46
muidugi peab inglise keelt oskama nagu ka soovitavalt kõiki teisi võõrkeeli. kodus räägiks ikka emakeeles. ja kui mõni kanadalane või ameeriklane teab ainult oma õue asju, siis neid saab aidata ainult nemad ise. küsigu seal läänes ja uurigu välja mis keel ja mis maa, on juba aeg natukenegi targemaks saada. imestangi alati kui totud need läänlased tegelikult on, ega ei peagi Ameerika mandrile minema.
i
Igathes/ 27. august 2015 14:50
m
MH/ 27. august 2015 14:15
Kurb,kui eestlaneravab,et peame ingliskeelele üle minema.Saime küll 50.a. vene keelt räägitud-AITAB!
Eestimaal on riigikeeel eesti keel ja säilitame oma kauni eeesti keele.Ei mingit inglis keelt.Elav näide Tallinnas Raekoja platsis,kus enam ei saa isegi eesti keeles tänava kohvikus(Revalls) eesti keeles tellida,vaid inglis keeles ainult.Toompea,Raekoja plats ja Viru tänav ongi ainult turistide meka,tava inimesel pole sinna asja,ainult kui oled rahakas.Saab ainult jalutada,imetleda vana linna.
Miks peame võtma teise võõrkeele omaks-inglise keel?Haritlane peaks teadma,et kui kaob keel,kaob ka meie idenditeet.
m
Maali/ 27. august 2015 13:13
Ja ometi, kui Eesti riikigi veel ei olnud, kuid olid baltisaksa ja ka venekeelsed haritlased, kes pärast Peterburis õppimist üritasid eesti keelt arendada ja eestikeelseid termineid mõelda. Ikka selle nimel, et eesti keeleski saaks teadust teha.
Kuidas küll ajalugu vahel äraspidi ringe teeb! Miks siis nii? Nüüd kus meil on oma riik ja Euroopa Liitki soosib rahvuskeelte arendamist. Aga meie ise ei taha.
Kahjuks on eestlane ise olnud ka ajaloos selline, et juba teine põlvkond, kes võõrkeelt räägib, end enam tihti eestlaseks ei pidanud - kadakasakslased ja ka lätistunud eestlased (mõlemad vanemad eestlased, aga rahvaloendusel lasi kirja panna, et emakeel läti keel). Ka Lehte Hainsalu rõhutas seda fakti, et eestlane on väga aldis oma rahvusest loobuma. Kahju! Tahaks siiski loota, et see mitte kõigi puhul, kes välismaale jäävad, siiski nii ei ole. Aga kahjuks näitas ka Brüsselisse eestikeelse kooli loomine seda "pragmaatilisust" üsna hästi.
Sellised me siis oleme. Vahel on kurb. Kas tõesti paratamatus.
j
juhm/ 27. august 2015 13:08
Rahal ei ole rahvust ning selle kõige ehedamateks tõestuseks on meie enda p..... kukkunud "ärimehed", kes on asunud me haridust "reformima".

m
miks on/ 27. august 2015 11:19
Narva maantee ääres uue kvartali majadel ingliskeelsed kirjad SOUTH WEST NORTH EAST? mis laustõusiklikkus ? põhi lõuna ida lääs ei kõlba? mis see keeleinspektor arvab?
O
.../ 27. august 2015 10:57
Okk on ajast maha jäänud. Mis ingliš veel? Praegu peaks kõik õppekavad araabia keelele üle viima
o
okkid/ 27. august 2015 10:40
Okki taolised loevad Eestit juba hukkunud riigiks. Pole vaja oma keelt, usku, kodumaaarmastust.
Meil on ilusad väljendid EMAKEEL ja ISAMAA. Jah, kahjuks multi kultiga on see kadunud, sest emad on venelased vms ja isad on aafrikast. Kuid siiski on meid veel natukene jäänud, et selle eest võidelda. Rahaga hävitatud OKKIDE suguste "visionääride" tegevus tuleks aga paragrafiga hukka mõista.
n
Nonoh/ 27. august 2015 09:36
Okk lähtub oma soovituses mingitest "praktilistest kaalutlustest", aga ta jätab tähelepanuta, et kui ühe rahva vaim on murtud ja keel maha tallatud, siis praktikas asjad ka enam ei toimi. Rahamehe mõtlemine lähub ainult maksimaalsest kasust ja suurimast efektiivsusest ja jätab igasugused "pehmed" väärtused kõrvale. See on inimese vaatlemine robotitaolise olendina. Jääb ära, eesti noored oskavad nagunii piisaval tasemel inglise keelt. Oma keel kõrghariduses peab alles jääma.
t
tartlane/ 27. august 2015 09:02
Venelased ei saanud hakkama eestlaste ja eesti keele hävitamisega .... Nüüd proovivad seda teha
OKI taolised " visjonäärid " .
c
Crack/ 27. august 2015 12:45
o
ott/ 27. august 2015 08:44
Miks, siis juba ka vene või hiina keel põhikeeleks. Gunnar Okk`i taoline haridusvisionäär peaks aru saama kui kaob keel kaob ka rahvas. (Mida venelased ka tahtsid)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee