Maailm

Soome ei hakka Eestit kaitsma (18)

LISA KOMMENTAAR

T.Mets 26. august 2015 13:23
Siin keegi küsib, miks meil on nii väike kaitsetahe ja olematu patriotism. Vastan sellele omapoolse arusaamaga. Nimelt statistika järgi 50 % elanikkonnast ei tule ots otsaga toime, 6% elanikest saab omale lubada suht head elu ja 8% elanikest on lausvaesed.Loogiline järeldus, rohkem kui pooltel elanikest riigivõimu vahetusel pole kaotada mitte midagi. Kahju, et seis selline on
Et 26. august 2015 13:18
Muumimamma oleks venelasele löpuni pugenud on selge aga Niinistölt sellist avaldust poleks oodanud.Isegi Venemaa tunnustas Eesti iseseisvumist enne Soomet.Nii suur on hirm.
!!! 26. august 2015 12:41
Ka laulva revolutsiooni ajal oli Soome valitsus Eesti iseseisvumise vastu. Tegi seda maha, ei soovitanud.
JUSS 26. august 2015 12:39
1939.a. oli Eestil nii Soome kui ka Lätiga sõjalise koostöö ja vastastikuse abistamise lepingud agressiooni puhukus. Aga kui Stalin Eestile 1939.a. ultimaatumi esitas ja Eesti Läti ning Soome poole abi saamseks pöördus, siis pugesid mõlemad põõsasse. Lootes nii omaenda nahka päästa. Et äkki rahuldub Stalin vaid Eestiga ja see matakas läheb neist mööda. Ei läinud! Läti võeti samasuguse juunipöördega ära. Ja ka Soomet taheti, Soomel tuli suur sõda maha pidada. Vene lennukitd kasutasid Talvesõjas Eesti lennuvälju, et Helsingit pommitamas käia. Vaat siis tuli Soomele küll liitlasleping meelde ja ta avaldas Eestile protesti, et miks laseb see selleks oma lennuvälju kasutada. Aga mida sai Eesti siis enam teha, kui maa oli vene vägesid tuubil täis? Kui kõiki asju juhtis juba NSVL saatkond ning Ždanov. Soome diplomaadid tegid isegi salajase ettepaneku, et Eesti armee võiks Vene baase rünnata ja need hävitada (kuigi Eesti armee nõrkust ja baasides olevate Vene vägede arvukust arvestades olnuks see juba enesetapp). Kuid Soomele oleks see muidugi väga tulus olnud. Kas või lühiajaline puhkus pommitamistest. Seega - Soome on ajanud ikka omakasupüüdlikku poliitikat.
teadlik element Jussile 26. august 2015 13:12
Hästi paned. Ma ei mäleta, milline suurmees on öelnud-poliitikas pole sõpru, on vaid huvid.
el poro 26. august 2015 11:58
kohe näha et vanad sõbrad
Alar1 veel 26. august 2015 11:52
Aastal 1980 kuulus Soome lennuväe relvastusse 31 MIG-tüüpi Vene hävitajat. See oligi kogu Soome õhuvägi! Vene tehnika Soomes polnud selgelt juhuslik!
muidumees Alar 1-le 26. august 2015 13:19
Soome sai need lennukid NL-lt seepärast, et NL ei suutnud või ei tahtnud maksta Soomele neilt ostetud kauba ja teenuste eest. Tehti bartertehinguid (vahetuskaupa), Soome sai NL-lt toorainet, materjale, ka tehnikat, jmt.
Alar1 26. august 2015 11:47
Olekski väga imelik, kui Soome hakkaks Eestit kaitsma.Soome on ju läbi ja lõhki Venemaad kummardav riik ja ei tuleks kõne allagi vaenutegevus Venemaa vastu.
Ega Soome allakäiv majandus ka enne ei parane, kui Venemaa majandus jalad alla saab. Niivõrd suur on Soome majanduse sõltuvus Venemaast. Alates Kekkonenist on ka presidendid olnud Moskvameelsed ja Moskva poolt heaks kiidetud. Mõnele võib see unduda imelik, kuid Soome on peaaegu Venemaa oblast!
Poro 26. august 2015 16:50
Eestis elavad ka venemeelsed inimesed ja ministrid kuid sellegi poolest on riik persses!
A.H. 27. august 2015 08:56
No Kekkonen oli enda arust kaval rebane, kes mängis topeltmängu. Paraku see andis tulemuse kuni NSVL-li lagunemisele, ja tagajärg ongi selles et end nurka mängiti. Harjuti NSVLiitu igasugust lohakalt tehtut träni maha parseldamisega, mis seal tundus kõva sõnana, kuid Läänes läbi ei löönuks. Soome kvaliteetkaup aga sageli pole Läänes konkurentsivõimeline oma kallima hinna poolest. Õige aeg oli sisse magatud ja nüüd on end raske mujal sisse süüa.
ees 26. august 2015 11:44
Soomlaste poolt erakordselt mage avaldus. Kes selleks sundis? Mõttetult rumal. Võinuks lihtsalt ju vait olla.
Ainus hea asi on see, et ka Eestil langes ära kohustus Soome kaitseks midagi ette võtta, kui Soomet rünnatakse. Näiteks Natos õiget trummi taguda vms. Vahel on hea teha inventuuri meid ümbritsevate seas, et kes tõenäoline partner ja kes .. mädaõun.

dumat nado ne prõgat 26. august 2015 11:40
Mind ajab juba naerma see Venemaaga hirmutamine. Targemad poliitikud peavad tugevat Venemaad Euroopa kaitsevalliks hiinlaste, moslemite, jt. eest.
tom 26. august 2015 10:25
kohe näha,et hõimuvennad,nii mõnusad:))!!!
Ühel väikerahval oleks vaja häid ajusid,aga 26. august 2015 09:43
ka väga häid relvi koos patriotismi ja kaitsetahtega.Umbes,nagu
seda on Schveitsil.Need omadused on meil peaaegu olematud,
kas keegi oskaks öelda - tänu kellele?
.... 26. august 2015 08:49
Soome pole ju Natoski, miks ta peaks..aga äkki ta loodab ise hoopis Nato peale :P loodetavasti sedfa kõike vaja ei lähe, aga eks valmis peab ikka olema..
kastja 26. august 2015 08:48
ainus kaitse ongi ruttukottkokkujaminema, et masoonide rahvatapusõdades kahurilihaks mitte hakata, valitsusel on võimalusi küllalt meid surnuks näljutada ja vigaseks, et endale ja pagulastele parimat elu ja teenuseid pakkuda. Milleks siis veel sõtta ronida või lasta ennast piinata. Peale rahva ei ole valitsusel tegelikult midagi ja nad on suur NULL.
Olge 26. august 2015 08:11
täitsa rahulikud,meid ei hakka keegi kaitsma.