Eesti uudised

Uutest hoonetest ja õppevahenditest olenemata ei meelita kutsekoolid noori õppima (19)

LISA KOMMENTAAR

25. august 2015 23:35
Sest töölise amet on ühiskonnas põlu all.
Võtanäpust 25. august 2015 21:59
Ronige jh kõik kutsekasse. ca 5%- 100-st saab õpitud valdkonnale vastava töö.
Oh jah 25. august 2015 16:21
kui seda too harjumust pole ega ta ka ei tule!lapsena -noorena tuli nii palju maa tõid teha, et tõotasin peale keskkooli lõppu, et minust ei saa iial loomakasvatajat .Elu peab saama ikka lihtsamalt ka elada.Mina õppisin kull 19 Tallinna teeninduskoolis ameti.Tookus ja hea eriala on võimaldanud head elu suurlinnas.Nii ,et saab kull välismaale toole.Loodreid on igal riigil niigi.
kippar 25. august 2015 12:47
Täna erasektorisse palgatööliseks õppimine on küll viimane lollus.Pigem tuleb ennast ette valmistada ametnikuks(riigil raha nagu putru) või leida mõni kutsumus meediaklouniks hakata (KULKA,EAS uksed kohe valla).
mina ei arva nii 25. august 2015 15:28
Kõigil pole "lobatooriumit" ja ilma selleta sa riigitöös läbi ei saa.
Kui tavainimene tahab raha teenida, siis peabki ta minema kutsekasse.
Noortele 25. august 2015 12:04
Noored on meil targemad. Väga tublid et omandate keskhariduse ja ei kuula seda mida meie haridusjuhid propageerivad. Kes vähegi noortele head soovivad need vaadaku milliseid erialasid saab valida 9-klassi lõpetanu ja milliseid keskharidusega noor. Mina isiklikult soovitan kõigile noortele omandada kesharidus ja siis omandada kutse ja kui üks eriala ei sobi siis õppigu järgmine ja noored ei jää kuskile hiljaks lass õpivad. Kas meie riigijuhtidel on vaja noori kes ei suuda elus enda eest seista ja oleksid hästi sõnakuulelikud madalapalgaga töötajad. Kui kutsekoolis saab nõrgem noor samasuguse samal tasemel hariduse kui andekam keskoolist/gümnaasiumist siis on midagi viga. Eesti riik ei peaks nii vilets olema et ei jõua noortele korralikku haridust anda. Elukestev õpe peaks minu arust olema midagi sellist et peale keskhariduse omandamist on hiljem korduvalt võimalik uus eriala omandada. Kutseõppest eemaldage palastained- kehaline kasvatus. Minuarust on imelik kui keskhariduse omandanud noor läheb kutset õppima ja siis kõigetähtsam aine on pargisjooksmine( Tartu Kutsehariduskeskuses näiteks)
ema42 25. august 2015 18:49
Aga laps võib peale 9klassi minna kutsekasse ning peale selle lõpetamist edasi keskharidusega möeldud erialale edasi öppima minna.Mis vahet seal on?
ajalogula 25. august 2015 11:50
Kutsekooli haridusega ei saa ju välismaale tööle. See ainus millest noored unistavad, aga meedia seda ei julge kõva häälega kuulutada.
Einoo 25. august 2015 11:39
Mu klassiõde ütleb, et 9.kl haridusega kutsekasse minna, saab ainult müüjaks õppida, teisi ameteid ei saa...
Mart 25. august 2015 12:50
See on ikka täielik lollus, mis ta sulle räägib
loogiline 25. august 2015 11:02
igal asjal on oma põhjus, noori ainult laiskuses on süüdistada vale, kuigi nad on võrreldes vanema põlvkonnaga laisemad, sest emad ei saa tänu sunnitud tööl käimisele kasvatada koolilapses tööhajumust
peamine põhjus on selles, et laps teab - tema kui esimene aste kelle turjal tegelikult kõik lasub hakkab saama naeruväärselt madalat palka, teda hakkavad madala palga õigustamiseks laisaks ja lolliks tituleerima keskastme juhid kes saavad poole rohkem palka kuid parimal juhul teavad tööst sama palju kui tööline ise , kõige üleval istub aga täielik parteiline tuhapea kes asjast niigi palju ei jaga kui madalama astme töötaja aga palka saab kümne töötaja eest
ja ongi nii, et parem läheb välismaale
to loogiline 25. august 2015 16:05
Uuri nats, mis võimalused on peale 9ndat klassi nt. kutsekas õppida. Vaata ja süvene, mida nad pakuvad. Minu arust on see nats nagu mõnitamine ;)

aga 25. august 2015 10:28
kes selles süüdi on, et kutsetunnistust ei saa?Lorutab kolm aastat kutskoolis ära, riigi raha eest veel ja siis ei suuda ka nii palju pingutada, et saaks tunnistuse. Töö ei ole popp noorte seas, need kes põhikoolis pingutavad, lähevad gümnaasiumi ja sealt juba edasi natuke kindlama teadmisega, mida elus tahta.Need, keda põhikoolist läbi veeti, ei viitsi ka kutsekoolis õppida, veel enam kokaks või ehitajaks.
põhikooli lõpetanud lihtsalt ei tea veel, mida tahavad 25. august 2015 15:34
Keska lõpetanud on juba küpsemad ja teavad.
Aga kui keskasse ei saa, siis loomulikult on vaja valida mingi eriala.
Mina kehtestaks taas kohustusliku keskhariduse. Vähem neid joobareid ja muidu ullikesi. Inimene areneb koolis nende aastatega ja mitte vähe.
tr 25. august 2015 10:26
Ma korra isegi kaalusin, et panen oma muidu lahtise peaga ja väga kohusetundliku tütre kutsekasse, peale 9. klassi. Vaadates lähemalt neid "erialasid", oli selge, et see ei ole isegi rohujuuretasandil teema mitte. 16 aastane on enamaks võimeline kui toateenindaja ja nõudepesija.
abc 26. august 2015 02:11
Kas laps peale põhikooli juba piisavalt vana pole, et ta ise otsustaks, kas gümnaasium või kutsekool?
dsfsd 25. august 2015 10:13
Vaadake kõigepealt üle, kas eriala lõpetaja saab kutsetunnistuse, ilma selleta on isegi kutsekas maha visatud aeg ja raha.
Keegi ei pea midagi, paljud noored lähevad õppima teistesse riikidesse, see 800 last peaks seda või teist väide ei päde.
to dsfsd 25. august 2015 16:12
No just ja peale 9.klassi ei saagi tunnistust vaid sissejuhatuse eriala õppimiseks mis algab peale 12. klassi.
dsfsd 25. august 2015 21:14
Ma nimetaks seda otse õpilaste ja lapsevanemate petmiseks.