Kalmistu.Foto: ALDO LUUD
Õhtuleht.ee 25. august 2015 08:20
Kolmapäeval surnud rahvaravitseja Vigala Sassi (Aleksander Heintalu) põrm põletati lahkunu soovil keskööl tema kodutalu õuel süüdatud tuleriidal. Kodune põletusmatus tõstatas küsimuse, kas selline tegevus on ikka seadusega kooskõlas.

"Mainitud sündmuse osas menetlust alustatud ei ole," kinnitas politsei pressiesindaja Heiko Leesment Saarte Häälele, viidates kehtivale kalmistuseadusele.

Nimetatud seaduse paragrahvi 10, mis käsitleb surnukeha tuhastamist, lõige üks ütleb, et tuhastamine peab toimuma väärikalt, võimaluse korral surnu usulist ja kultuurilist kuuluvust arvestades.

"Arvestama peab, et see oli lahkunu teadlik soov ja tahe," ütles Leesment.

Samal teemal

Kommentaarid  (10)

tõsielu 26. august 2015 11:26
Vaene rahvas ei saagi enam teisiti! Kui tellida matus? Lihtne arvutus ja saab kõik selgeks! Seadused peavad olema ka reaalselt teostatavad. Kui raha pole siis tuleb leida viis kuidas. Tasuta lõunaid pole! Kui matus maksab kahe aasta pensioni siis tuleb lahendus leida. Ja ka teenused, mida pakutakse on matemaatiliselt mõttetud.
uurer.33 25. august 2015 11:26
Vanad eestlased saatsid omad ära Taara Tammikus e. pühas Hiies. Loomulikult on linna tingimustes põletamine ebaeetiline. Indias tossavad matusetuled iga päev, neil selline usk, et hing peab vabas õhus kehast lahkuma. Isegi Indira Gandhi haihtus õhku.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS