Eesti uudised

Ministeeriumis lepiti pagulaste lõimumiseks kokku reeglites ja põhimõtetes

Õhtuleht.ee, 25. august 2015 07:52

9 KOMMENTAARI

m
mõelge aga/ 25. august 2015 15:07
Loetlen mõned märksõnad selle kohta, millega tuleb tegeleda (ei ole toodud olulisuse järjekorras; lihtsalt probleemid, mida ei suudetud vältida seadustega mujal):
1) sharia kohtud ja neis määratud karistused.
2) islami pangandussüsteem (st moslem mitteuskliku pangas ei käi - esineb nt UK-s);
3) maksude kogumine - nn illegaalsed tööotsad. Nt getod on nn riik riigis - ise toodavad ja ise tarbivad. Toetusi aga saavad riigilt ning ilmselt on ka töötuna arvel. Lisaks illegaalne tegevus.
4) äärmuslased. Nt rühmitused, mis nõuavad sharia seaduste kehtestamist on olemas paljudes EL riikides. Osa kannavad lausa nimetust Sharia4Belgium, Sharia4UK, Sharia4holland jne.
5) teadlik ja paratamatu getode ehk enklaavide kujunemine. Oma kodanikud kolivad ära, sest ei saa elada niivõrd sallimatu ja erineva kultuuri seas. Moslemitel on aga kohustus jälgida sharia seadust (ainus seadus nende jaoks), mistõttu on loomulik getostumine. Illegaalsed immigrandid on just selline kontingent, kes kaldub getostuma.
6) varjatult äärmuslikud mošee - youtubis on varjatult filmitud videoid nendest vihakõnedest. Sisu on enam-vähem selline, et uskmatu on kui lehm, keda võib veristada.
7) avalikud vihakõned, miitingud ja mässud. radikaalsed imaamid jne - kas ja kuidas hakkab toimuma nende väljasaatmine riigist. kes maksab kinni kahjud jne.
8) kasvav kuritegevus ja terrorioht, miitingute jne ürituste turvamine, meeleavaldustega toimetulek (nt kui keelatakse burka, keegi joonistab islamit solvavaid karikatuure jne), varalise ja tervisekahju tekitamine - kulud, eelarve,
9) tänaval palvetamine, riigilippude põletamine,
10) burka kandmine - peaks keelama enne kui kogukond kasvab.
11) seks alaealisega - tõstaks kohe vanusepiiri.
12) ümberlõikamised, sundabielud, aumõrvad, abielud alaealistega.
13) vägistamise ja pedofiilia seaduste karmistamine. Ütleme nii, et tuleb arvestada, et üleni katmata uskmatu naine on igal juhul hoor. Käib ka lapse kohta. Nende tüdrukutel (vähemalt 9 aastasest alates) on mens, mis tähendab, et tegemist on naistega.
14) sharia politsei ja "it is a moslems area" ilmingud.
15) õpetajate ja kasvatajate palgad ja väljaõpe.
16) kuidas õpetada lapsi (kes pole varem kooligi näinud või üldse keelt ei oska), et üldine haridustase ei langeks.
17) mida teha nõudmistega - eraldi palveruumid, -riiietusruumid, -ujulad, eraldi ruumid lasteaedades (tüdrukud ja poisid ei saa ju koos magada) jne. Seni kuni immigrante on vähe, ei ole probleemi.
18) islamimeelsed telekanalid - äärmuslikuma sisuga telekanalite piiramine - need pidavat just noorte seas äärmuslust tekitama.
19) kasvav töötuse ja ülalpeetavate arv. Mõju eelarvele.
20) eesti kui pagulaste transiitmaa - suur rahaline kulu koolitamiseks jne, kuid kasu ei saa. kauaks ja mis tingimustel EL raha eraldab. Kas on ka eesmärkide saavutamise tingimus sisse programmeeritud. St kui eesmärki ei saavuta, siis maksad tagasi. Või on lihtsalt raha jagamine?
21) keelenõuded -olgu võrdsed kõigile.
22) töökohtade loomine.
23) mida teha nendega, kes niisama siia reisivad. kui tekkivad esimesed pagulaste elamispiirkonnad, hakkab siia rahvast shengeni ruumist rohkem koonduma. st toetused sealt ning elu siin. miks mitte?
24) lasteaedade järjekorrad, koolikohtade olemasolu, ühika- ja ülikoolikohtade piisavus (meie lastele). ei mingeid eelisjärjekordi pagulaste lastele.
25) pagulastele, kel puudub igasugune haridus, võiks leida kohad kutsekoolides - las õpivad lihtsamaid töid. küsige siis EL-st raha kutsekooolide arendamiseks. saavad ka omad kasu.
26) maaelu ja põllumajanduse arendamine. pole vaja pagulastel keskustes parasiteerida. pange maal tööle. las õpivad midagi kasulikku tegema - las kasvatavad keskuse tarvis kartulit, lambaid jne (püüavad olla isemajandavad). Kui kuuldus sellisest vastuvõtust levib, hoiduvad muidusööjad eemale.
jne jne.
l
lisaks veel:/ 25. august 2015 15:26
27) meie seaduste ja kultuuri selgekstegemine ning väike eksam enne taotluse väljaandmist (kui taotluse väljaandmise proovikivi).
l
lisaks veel:/ 25. august 2015 16:00
28) ravijärjekorrad.
29) pagulaste laste tervisekontroll enne kooli ja lasteaeda vastuvõtmist. meie lastel ju vaktsineerimisnõue. teada on, et neil esineb selliseid haigusi nagu tuberkuloos jne.
s
See on elu!/ 25. august 2015 21:16
Terve Ida virumaa on imigrantide klanni täis. Ega nad hullemad venelastest ole! Ei kanna georgi linti ja ei lakku putleri perset. Seega juba plussid.
a
Alar1/ 25. august 2015 11:12
Kuidas kujutab ministeerium ette lõimumist? Minu teada pole loomaaia kiskjadki veel hooldajatega "lõimunud". Mida ministeerium loodab? Imet?
j
Jänks/ 25. august 2015 10:38
Eesti ei pidanud ju moslemitest illegaalseid immigrante vastu võtma? Ei mäletagi kumb seda Reporteris lubas, kas Reinsalu või Paet?
Põhiseaduse jägi on Eestis kirik/religioon riigivõimust lahus-miks valitsus rikkub seadust ja arutab riiki puudutavaid otsusi moslemist imaamiga, mitte ei tee referendumit? Põhiseaduse järgi kuulub kõrgem võim rahvale, mitte moslemist imaamile ja sellel tegelasel ei ole mingit õigust hakata nõudma mošee ehitamist. Kui mõnele molsemile on mošee puudumine probleemiks, siis ärgu tulgu Eestisse elama. Mošeed on kohad kus ässitatakse moslemeid uskumatute vastu üles, mittemoslemeid tapma, et surra märtrina.
k
kas/ 25. august 2015 09:01
võib ainult kristlasi vastu võtta? nendega vähem usulisi probleeme.
i
it-mees/ 25. august 2015 08:52
Loodetavasti võeti ikka aluseks, et võõrasse kultuuriruumi tulles tuleks ikka endal kohaneda, mitte ümbrust enda järgi kohandada! Nii on see mujal ja nii peab see ka meil jääma! (Rootsi, Soome ja Inglismaa võime siinkohal välja jätta - neis on multikulti tulemus juba näha).
t
Tasapisi ja jõudumööda ikka saab lõimuda, nad on andekamad kui arvame ja "neid on meile vaja". / 25. august 2015 08:49
Jaa, isamaa kannatab kõik välja. Isegi sinu armastuse... Reetmine algas põhiseaduse eiramisest. Praktikast: mida rohkem on ühes riigis komisjone, seda halvemini ta funktsioneerib. Kõik kodanikud vähemalt mõne komisjoni liikmeks! Inimesed, kes ühtegi komisjoni ei kuulu on potensiaalsed mässajad sest nende häält pole kuulda.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee