Eesti uudised

Krundi omanik ehitab tara: kas kalasadam pannakse lukku?  (7)

Karoliina Vasli, 25. august 2015 07:00
KAS MERI IKKA KUTSUB? Kohalikud leiavad, et tarastamise eesmärk ongi inimesed rannast peletada. Kui ikka tara pea kõikjal ees, siis enam randa ei kibele. Foto: Arno Saar

Kinnisvaraarendaja Pro Kapital tahaks Kalasadama ümbrusse uhked korter­majad ehitada, ent kohalikud aktivistid ei jäta jonni. Protestitakse nii planeeringu kui hiljuti kerkinud tara vastu.

Kalasadama basseini ääres rüüpavad soomlased välikohvikus õlut. Küsimuse peale, kas neid mürarikkad ehitustööd ja basseini ümbritsev tara ei häiri, kostavad nad, et vähemasti on õlu odav.

Ent kohalikke tara häirib. Kalamaja ja Pelgulinna elanikke ühendav MTÜ Telliskivi Selts pöördus õiguskantsleri poole, et hinnata Tallinna linnavalitsuse tegevust avaliku huvi kaitsmisel seoses Kalaranna avaliku kasutusega. Telliskivi Seltsi juhatuse liikme Grete Arro sõnul kavandatakse vastuolus kehtiva üldplaneeringuga pea poole suuremat elamumaad, kuigi põhjendused selleks ning visioon rannajoone tulevikust puuduvad. Selts kogub hääli pöördumisele, kus soovitakse, et Kalarand (Patareist kuni Kalasadama basseinini) jääks vähemalt 50 meetri ulatuses praegusest rannajoonest avalikult kasutavaks ruumiks, millele igaühel on igal ajal juurdepääs ja kus säilib lauge ja liivane rannajoon. Selts taunib Kalasadama värsket tarastamist, viidates, et kallasraja sulgemine on ebaseaduslik tegevus, millele linn peab kohe reageerima.

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee