Maailm

Nädalalõpul jõudsid Euroopasse taas tuhanded pagulased (35)

LISA KOMMENTAAR

Juhan 31. august 2015 14:57
Näljas inimene vôtab vastu abipaki, mitte ei keeldu. Videos näidati kuidas mehed keelduvad sôjavaelaste poolt antavast punase ristiga abipakist, sest paki peal on punane rist. Sedaxkôike saadavad kisa, kära, vilistamine ja ilmselt ka kodukeelne kôvahäälne soov, et abiandjad pistaksid selle paki endale .......sse. Kuulge, kas sedasi käituvad näljased inimesed? Ei! Jus siis on endal midagi paremat. Nad ei ole veel pôgeniku, pagulase staatust saanudki, kui juba dikteerivad oma soovi. Aga kui kohalejôuavad? Kui kohalik asjade käik ei meeldi? Ilmselt siis vôetakse appi noad, püstolid ja pôletamine. Kas sellist Eestit tahetaksegi????
Lea 29. august 2015 19:05
23aastane Süüria naine Fatima oli inimõiguslastele kurtnud: "Euroopas magavad isegi loomad voodites, aga meid sunnitakse vihma kätte mudasse. Ma olen söömata ja külmetanud piiril juba neli päeva."
Aga keegi pole kutsund teda siia, loomad on aga omad- neid tuleb hoida. Ega sa oodatud kuninganna pole et sulgpadjad ja tekid ootama peaks
maksuametist 25. august 2015 11:52
Ma muidugi saan aru, et meie valitsus on nii andekas ja getosid ei tekki (so iroonia). Aga siiski. Huvitav, miliseks kujuneb maksuameti tegevus tulevikus, kui getod siiski peakski tekkima. Tõelised getod on kui riik riigis - kõik vajaliku saab getost. Oma kohtud, oma poed, oma turukaubandus, oma autokool, oma pangad. St saavad toetusi aga kas ka makse maksavad? Miks ma küll arvan, et meie maksusüsteem saadetakse immigrantide poolt (kui neid saab rohkem olema) kuu peale?
25. august 2015 16:32
mis saatmisse puutub. siis nägin täna unes, kuidas meie vanaeided saadetakse kuskile kõrbe kõik surema, kogu karjal eitedel mingid punakaspruunid vaid silmi avatuks jättev kaltsukubu ümber. mõtlesin, et nagu siberi kunagi saadeti asumisele, soovitatiõmblusmasin kaasa võtta, ma mõtlesin, et oleks keegi labida võtt, saaksid kaevu kaevata... täna täitus mu oma üle kümne aasta varem nähtud unenägu mu lapse kohta, nii, et eks me näe siin neid saatmisi . etem, kui meeste lihtlabane tapmine ?
Värisege parasiidid! 25. august 2015 09:28
Värisege, kõik, kes te siin riigi kulul liugu lasete ja mõttetutes töökohtades, päevi surnuks lööte! Varsti on Eesti riigil näpud põhjas ning põllumehedki paljaks kooritud ja sandid, paljajalu uulitsale, aetud. Siis koidab ka viimaks teie MIHKLIPÄEV! Siis peate hädaga minema kas Soome koristajaks või talvel lund rookima jasuvel muru niitma (muud te ju ei oska). Ja kas sinnagi enam teid tahetakse. Soomes ju sama nigel olukord majanduses. Nii, et mida rohkem musti rotte, oma "leivakannikat" närima lasete, seda varem ka teie Mihklipäev koidab. Igatahes palju õnne teile!
25. august 2015 16:37
kui on meie põllumajandus likvideeritud, on siin kõigil lõpp käes.
Kui 24. august 2015 22:03
keegi meist läheb ükskõik kuhu riiki raha teenima, siis peame ISE tagama, et oleks öömaja, toit ja töökoht. Paljudesse kohtadesse veel viisa ja tööloaga. Ja kui sellega hakkama ei saa, tuleb koju tagasi sõita. Suurem enamus Euroopasse sisenenud immigrantidest isegi ei varja eriti, et otsitakse paremat elu. Kuni selleni välja, et viimaste tulijate hulgas eraldusid Süüria põgenikud teistest eraldi rühma. Nad usuvad, et kuna neil käib sõda, siis nad erinevad teistest pagulastest ja neil on rohkem õigust saada elamisluba. Samuti selleks, et muud rahvused - afgaanid jt nimetavad ennast süürialasteks. Need kõik palju riike läbinud mugavus nn pagulased ei tohiks saada ühtki suuremat abi ega toetust. Vaid üldinimlik peaks esialgu olema - joogivesi, abi lastele ja vajadusel arstiabi. Miks seda muud nii põhjalikult poputades määratakse jääb ausalt öeldes täiesti arusaamatuks.
Mõelge, kuidas reageerib firmas töötaja, kui tema palka vähendatakse. Samamoodi reageerib ka vati sees hoitud immigrant, kui aja möödudes pudrumäed vähenevad. Tänulikud ja eluga rahul on siiski inimesed, kelle elujärg paraneb. Teised tunnevad, et enne anti, nüüd pean tööle hakkama. Ja kuidas selle kohustusliku palgamääraga Eestis oligi. Et välismaalasele tuleb maksta 1200 , kas oli nii? Ja kas töötu abiraha on ikka suurem, kui neile esialgu antav tugi. Vastasel juhul on rahulolematus nende siinolemisse sisse kirjutatud.
hästi 24. august 2015 22:08
hästi öeldud. nii ongi
24. august 2015 17:14
mism6ttes p22stetud, see t2hendab nagu et siis j2lle riiki t2navale kodututena juurde v6etud
24. august 2015 17:05
millal eurooplased oma dokumendid ära viskavad ja ka laevadega end päästa lasevad, et keegi neid parasiteeruma võtaks ? või siis haridusega on siin lõpp, ühikates on tondid, narkoäri, mustus, haigused, - minna veel saaks venemaale ehk õppima, siin pole enam elu. ja kaugeüppes vbl veel saaks õppida, kui sõita vaid... väga raske on seda idiotismi mõista, aga las idikad seavad oma oksi enda alt, palju õnne siis neile kindlalt edasi. kes pärast naerab... ujuvad ise siit aafrika ?
Edaspidi 24. august 2015 16:10
mingu kohe koju Aafrikamaale järgi.Muidu tülikas teekond, roni kipakasse paati!

Meile ja Euroopasse 24. august 2015 12:34
läheb tarvis Adolfi taolist meest. Viimane aeg veel.
julgeolekust 24. august 2015 12:23
Kurb reaalsus - piiride puudumise tõttu jõuavad siia islamiäärmuslased. See ei ole mingi müüt. Neil lastakse avalikult tegutseda - pidada avalikult vihakõnesid, miitinguid mitteusklikke ja kogu riiki ähvardavate loosungitega, põletatakse lippe, süüdistatakse nende maa okupeerimises ning ähvardatakse kättemaksuga jne. Need samad rühmitused värvavad jihadi võitlejaid - noortekeskustes, vanglates, avalikult tegutsevate islamiäärmuslaste kokkutulekutel / miitingutel. Valitakse töötuid, noori ning rahulolematuid. Erinevatest riikidest lähevad noored (sadades ning isegi tuhandetes teatud perioodil) nn ISIS ja jihad turismile. Neid lastakse kusjuures tagasi. Piisab öelda, et pettusin ja kahetsen. Progressiivsed moslemid, kelle lapsi on värvatud, süüdistavad valitsusi mittemidagi tegemises. Millest aga riigijuhid räägivad?
Nt Saksamaa - ei arutata väljaspoolt piiride tugevdamist ning äärmusluse levimise ennetamist. Arutatakse hoopis, kuidas saaks seestpoolt takistada noorte minemist ISIS-e õpilasteks. Milleks ennetada, kui saab tagajärgedega võidelda.
Üheks põhjuseks, miks äärmuslikel rühmitustel lubatakse nii avalikult tegutseda, on hirm mässude ja terroriaktide ees. Tänu oma poliitkorrektsusele ollakse varsti kui pantvangid oma riigis. Islamit on kerge solvata - nende meeleavaldused on midagi enamat kui meie tagasihoidlikud protestid. Ikka massi ja vägivallaga.
Piirid on mõistlik immigratsioonipoliitika on vajalik. Kuritegelikke skeeme toetades lörtsitakse ära kõik head kavatsused. Ega siis normaalsetel moslemitelgi ja teistel immigrantidel hea pole, kui terroriaktid sagenevad. Kui varem mustanahalist nägid, siis ei teinud väljagi (ju turist või üliõpilane). Nüüd vaatad juba kahtlusega, äkki tegu kurjategija.
natukene tean ka 24. august 2015 12:17
Kui põgenikud lasti neid päästnud laevadele, st Norra ja Iiri laevad, siis peaks need laevad olema nagu killukene neist maadest, esindades oma riiki, st, kui põgenik on laeva lastud, siis on ta põhimõtteliselt sellesse riiki lastud.
Tekkis küsimus, et miks need inimesed siis siiski Itaaliasse jäeti. Need kes neile laevadele võeti, oleks pidanud viidama otse Iirimaale või Norrasse.
Uudises on miskit jälle valesti.
Eestlane 24. august 2015 12:15
Saatsin täna Sotsiaalkaitseministrile Margus Tsahknale e-maili küsimusega: Miks Eesti valitsus eelistab Eesti kodanikele illegaalseid immigrante?"
Läbisin edukalt sisseastumiskatsed ja pääsesin õppima 1a. noorem programmeerija koolitusele, kuid äsja sai teatavaks, et kohta ühiselamusse saada ei õnnestu kuigi algul lubati. Õppimine on päevane ja 1 aasta jooksul tahetakse läbi võtta kahe aasta õppeprgramm, mis tähendab, et kooli kõrvalt tööl käia ja elamisraha teenida võimalik ei ole. Normaalse hinnaga üürikortereid ja veel ametliku üürilepinguga, nii kiirelt enam saada võimalik ei ole. Üks hostel pakkus tuba kuuhinnaga 270€, kuid mitte ükski omavalitsus ei soostu mulle hosteli toa eest eluasemetoetust maksma, ei see omavalitsus kus asub hostel, ega see kuhu olen alaliselt sisse kirjutatud. Karta on, et mul tuleb loobuda õppimisvõimalusest. Kui oleksin Aafrika või Lähis-Idast saabunud illegaalne immigrant, siis mul selliseid probleeme ei oleks, saaksin kohe tasuta elamispinna, tasuta toidu, riided ja veel üle 600€ taskuraha ning maksumaksja kulul hakatakse eesti keelt õpetama. Kuid Eesti kodanikuna olen ma oma riigi valitsuse jaoks mitte keegi, nende jaoks saabuvad IT-spetsialistid Aafrika džunglist.
Ma loodan, et valitsuse poolt Eestisse toodud vägivaldsed immigrandid panevad oma esimese pommi valitsushoonele-nad on selle auga välja teeninud. Kui mu oma riik hindab illegaalseid immigrante rohkem kui mind, kes ma olen eestlane ja Eesti kodanik, siis ei ole ka mul põhjust riigisse paremini suhtuda.
penskar 24. august 2015 12:12
Ma leian,et vähe on seald vaeseid tulnud otsima paremat elu. Euroopas ruumi küllaga. Me peaks rohkem abistama. Laevad tuleks saata vastu ,kohe sadamasse, et keegi hukka ei saaks.
Indrek2 24. august 2015 11:01
Mnjaa, "Liibüast teele läinud pagulaste (?!?!?!?!) smugeldamisel Euroopasse olid abiks ka Norra ja Iirimaa laevad"...
Business is booming!!!
Alar1 24. august 2015 10:53
Vale pealkiri! Pagulased mitte ei "jõudnud Euroopasse", vaid EL liikmesmaa Itaalia ISE TÕI nad siia!
ap 24. august 2015 10:13
ja seda nimetatakse eu piiriks !!!!

ap 24. august 2015 10:08
eu piir on kus kõik võivad tulla isegi viisat pole vaja!!!
Kahjuks 24. august 2015 10:04
See siis on EL'i paljukiidetud pidav piir. Tegelikkus aga täiesti tühi koht, kuhu igaüks võib ükskõik millisest kohast siia sisse sadada. Ainukesed kohad, kus on võimalus neil vahele jääda on ametlikud piiripunktid, ülejäänud piir on täielikult valveta, ükskõik, kas tegu Eesti kagupiiriga või vahemere piirialaga, üle tullakse nii nagu tahetakse. Aga mis saab siis kui sealt hakkab vaenulik armee üle tulema?
Indrek2 24. august 2015 11:02
See ongi vaenulik armee mida seal pagulaste sildi all sisse veetakse... ei ole mõtet omale illusioone teha. Genotsiid käib juba.
jabur 24. august 2015 10:03
Keegi võiks teha kokkuvõtteid palju tegelikult immigrante iga päev euroopasse jõuab.
Vaatasin videoid inimeste kaeblemisest Makedoonia piiril. Üks noormees oli pahane - loetles kõik riigid, mille piire ta takistamatult ületas ning leidis, et Makedoonia piiri ääres toimub on jube halb. Peab ootama jne. Tal ju õigus edasi minna. Teised aga sajatasid, et te olete ju eurooplased ning peaksite meie vastu head olema. Tooge meile süüa, vett, tagage arstiabi ning laske üle piiri.
Mingist dokumentaalfilmist jäi silma, et tegemist on siiski majanduspagulastega. Neile on lubatud, et ees ootab hea elu. Nad meeldivad EL-s kõigile, sest on vaesed. Nad peavad iga hinna eest euroopasse saama, sest kui ebaõnnestuvad, siis sõbrad naeravad nad välja. Mõne jaoks on vanemad aga laenu võtnud, et saaks parima elu peale. Keegi unistab uuest telefonist, riietest ning autost (endal firmariided niigi seljas), Osa on veel nii raevukad ja pettunud. Mõnel sõbrad ja sugulased ees - otsest vajadust nagu minna ei olegi,
Inimlikult võib neist aru saada. Aga paljud tulevad siiski saama ja nõudma, mitte andma. Neil on valed ootused. Miks ise kasvatada, ehitada, luua jne, kui saab niisama. See on ohtlik trend. See EL unistus kui imede maast peab lõppema. Peab looma arusaama, et tuleb teha tööd ja õppida, niisama midagi ei saa, võib jääda töötuks jne. Kui tulevad, ei mingit poputamist. Kujutage ette, kui peaks jõudma kätte majanduskriis vms periood. Kas arvate, et sellised inimesed ei hakka kasinusmeetmete peale mässama ja lõhkuma? Kas on arvestatud, et üle 50% immigrantidest ei tööta ning suurem osa on ülalpeetavad (st suurt kulu eelarvele).
Mul pole reaalsete sõjapõgenike ja abivajajate aitamise vastu mitte midagi (võiks teha seda siiski kohapeal, kui võimalik). Aga neid on ilmselt väike % - ülejäänud ootavad, et banaan ise suhu kukuks.
valija 24. august 2015 09:49
nad tuleks piirilt kohe tagasi saata, siis varsti enam ei tule. EL ei ole bordell, kuhu igaüks tuleb nagu tahab.
RS 24. august 2015 11:33
Kahjuks EU ongi üks suur bordell.
asz 24. august 2015 09:35
Soome ajalehed pesevad ikka oma rahva ajusid mis kole. Lehtedes näidatakse väikeste laste pilte ja kaebavad et pagulasi koheldakse nagu loomi kreekas. Soome toimetajad saavad kindlasti venemaal koolituse,seal seda osatakse.
ja.. 24. august 2015 09:34
Euroopa saab miljardilise rahvaarvuga kandiks...
Need on meie võimutolguste "kallid külalised" 24. august 2015 09:23
Eesti võimuladviku närukaelad ka selle multikulti haisva JUNKERI-jõugu maffia köie otsas.....ja keda siis siia taritakse Eesti riiki hävitama....
Ainult haletsusväärsed mehemürakad.....see mustade metslastest lödipükste jõuk ei ole mingid sõjapõgenikud vaid häbiväärne jõuk paraiitidest argpükse.
Lapsed, naised, pered,kodumaa mahajätnud.....need on kõige põlastuväärsem põhjakiht, kes vägivalla ja märatsemisega ründab Euroopa põliselanike turja peale prussakakarjana toituma.
Sõjavägi peaks sellisele metsloomade tasemel karjale vastu saadetama.....küll liduks see argpükste kari kiirelt tuldud teed tagasi
bb 24. august 2015 16:51
Aga meil ju kaitseminister olemas, miks ta ei tee siis selle jaoks midagi, et need tulijad kõik tagasi saata? Miks käiakse ja kaubeldakse, et siia tuleb ikka 150 ja teine aasta jälle ei tea palju. See jutt on lihtsalt muinasjutt, et rahvast rahustada. Ma olen mitmeid kordi siin küsinud, et kas see 150 on kokku sellega, mis seal Vao külas juba pesitsevad, kuid kõik on vist sama rumalad, kui mina, sest keegi ei avalda oma arvamust. Ja üldse huvitav, kuhu meil need ministrid kõik on kadunud? Kas ikka puhkavad veel või on juba "kauba " järele sõitnud?
Varsti 24. august 2015 09:12
Peab vist ka hakkama relvastuma, et oma kodu ja lodumaad kaitsta.....
võid ühe korra arvata 24. august 2015 11:18
miks igal ameeriklasel on kodus relv.
võid ühe korra arvajale 24. august 2015 12:41

.. 24. august 2015 08:34
Tervisekontrollis võetakse neid, kellel on mngi dokument. Neil on avastatud mitmeid haigusi, aga kui ei ole mingisugust paberit, siis keegi ei kontrolli ja haigused levivad laialt. Paljudel on nakkushaigused ja see ei paista kedagi huvitama. Andeks, need ei ole pagulased, need on parema elu otsijad ja raudselt on nende seas ISISe terroristid.
mhh 24. august 2015 08:17
Liibüast nüüd küll sellist värvi tegelasi ei tule
ja üldse ära on tüüdanud need võltspagulaste näod, nüüd tahaks uusi uudiseid ja uusi pilte, loomulikult sellest kuidas järgi toodud relvi maha laaditakse või siis kas Prantsusmaal relvalaost röövitud relvi kusagil juba pruugitakse
see pilt on hoopis sellest kuidas kas Bulgaarias või Rumeenias poesabas seistakse
Tule taevas appi! 24. august 2015 07:57
"Euroopas magavad isegi loomad voodites, aga meid sunnitakse vihma kätte mudasse. Ma olen söömata ja külmetanud piiril juba neli päeva."
Kes sul käskis oma kodummale süliada ja miks peaks keegi teine sulle andma niisama voodi ja söögi? Kes annam montenegrolasele tasuta süüa ja elamis? Nende nn pagulaste ülbusel pole ikka piire! ja mis jube oht sind seal Kreekas varitses, et sa üldse pidid sinna eikellegi maale ronima? Ilma viisata Kreekasse sisenedes rikkusid sa riigipiiri mis teeb sinust juba koheselt kurjategija aga veel midagi nõuab - kohutav!