Maailm

Rootsi suurendab sõjalist koostööd USA-ga (1)

Õhtuleht.ee, 22. august 2015, 17:27
John McCaini visiit Rootsi.  Reuters / Scanpix
Rootsi kaitseminister Peter Hultqvist tunnistas ajalehes Dagens Nyheter avaldatud intervjuus, et Rootsi suurendab sõjalist koostööd USA-ga, põhjendades seda Venemaa tegevusega, mis on õõnestanud Euroopa julgeolekuolukorda.

Hultqvist nimetas Vene valitsust intervjuus natsionalistlikuks ja Vladimir Putini autoritaarse juhtimise all olevaks ning ütles, et lähedasemad sõjalised sidemed USA-ga aitavad säilitada rahu ja turvalisust ning tihedam koostöö vähendab ka rünnaku ohtu, vahendab ERRi uudisteportaal thelocal.se-d.

Hultqvisti avaldus tuli pärast möödunud nädalast USA senaator John McCaini visiiti Stockholmi, kus McCain kohtus välisminister Margot Wallströmi, kaitseminister Hultqvisti ja relvajõudude ülemjuhataja Sverker Göransoniga. Arutelude keskpunktis oli Venemaa.

Kaks riiki on välja töötanud plaani, mille järgi Rootsi ja USA tihendavad sõjaalaseid sidemeid viies valdkonnas: koostalitusvõime; väljaõpe ja juhendamine; materiaalne koostöö; teadustöö ja rahvusvahelised operatsioonid.

Samal teemal

21. august 2015, 13:05
GALERII | Rõivas McCainile: USA kohalolek on üks regiooni julgeoleku võtmetegureid
21. august 2015, 12:17
FOTOD | Kaljurand arutas USA senaatoritega küberkoostööd

1 KOMMENTAAR

t
T.Mets 22. august 2015, 22:51
Vaata, rootslane, sinu surmaohuks saavad rohutirtsudena Rootsisse valguvad mustad ja selle katku vastu sul enam rohtu ei ole. Koostöö USAga
Vaata,rootslane, sinu surmaohuks saavad olema hordidena sisserändavad mustad ja siin ei aita enam mingigi koostöö jänkidega

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee