Teekond uue maja püstitamiseni olemasoleva asemel on tehtud bürokraatlikul teel ilma põlenguteta peaaegu võimatuks. Nii paistab see ka näiteks Nõmmel - Vääna tänava alguses, kus on tühjalt seisev kortermaja (kunagine kasarmu). Ka seal on korduvad tulekahjud olnud. Ei saa olla mõistlik, et sunnitakse renoveerima eelmise sajandi algusaegadel ehitatud odavaid tüüpelamuid. Seal on sisse kirjutatud tolleaegne minimaalne elustandard, kus ei teatud midagi ei keskküttest, suurtest kodumasinatest ega ka kahe meetri pikkustest inimestest. Ei saa olla normaalne, kui tahad oma krundil oma maja asendada tänapäevastele elustandarditele vastavaga ning seda takistatakse kõigi vahenditega. Mõistetav saab olla ehitusnormide järgimine, kuid muuseumi eksponaadi kasutuses hoidmise ja restaureerimise nõudmine on täiesti absurdne. Ainuüksi ettenähtud energiatõhususe klassi saavutamine on restaureerides on võimatu. Juhul, kui kui kirjutatakse ette absurdsed nõuded hoone säilitamiseks peab rakenduma "maade vahetuse" süsteem, kus ettekirjutuse tegija leiab, omandab ja pakub vahetuseks samas piirkonnas sobiva krundi koos kõigi liitumistega. Näiteks Tallinnas Nõmmel on see kindlasti peaaegu võimatu. Seega ega inimestel ei jäägi muud üle, kui anda kasutuskõlbmatu hoone kodutute käsutusse seniks, kuni see jõuab staadiumisse, kus taastamine on mõttetu ja võimatu ning antakse käsk lammutada. Ka seal
See on Muinsuskaitseameti pärast. Muinsuskaitseamet terroriseerib vanade majade omanikke, nõuab, et ekpertiise teeksid nendega seotud firmad, et ehitaksid nendega seotud firmad jms. Omanikele mõjuks see laostavalt ja targem on hoone maha põletada, sest muidu on see hirmsaks koormaks kaelas. Seda ametit tuleks KeskKriPol juba ammu uurida. Alates hoonetega seostuvast, kuni muinasesemetega hangeldamiseni välja,
Elan viimase elanikuna Kolmanda Liini vahetus läheduses ja iga päev kartuses, et keegi maja põlema paneb..olen munitsipaalelamuaseme järjekorras aga linnal on kama, mis elanikega juhtub ja korterit lihtsalt ei anta. Vähe sellest, et lahkuksin vabatahtlikult, eluaset vastu saamata lülitati elekter ja vesi ka välja. Nii on lood!!!
lihtsalt äriplaan siin pätiriigis,raha välja pumpamiseks kindlustustelt jne.arenenud riikides kuritegu,meil soliidne äri,mis tõestab ,et pätiriik on jätkusuutlik ja ideaalselt toimiv.
Peaks maha lükkama küll, kuid tõesti odav lõbu see ei ole. Siiski on see odavam, kui tulekahju jääke utiliseerida kuna need ei mahu ehitusjäätmete kategooriasse. Lammutamisega saadav võib osutuda väga vajalikuks materjaliks mujal ning selle "jääk" materjali oskuslikul realiseerimisel saadav tulu võib katta suure osa lammutamise kuludest.
Tsitaat: ´´omanikud ei viitsi korda teha....´´ Omanikud ise pistavad tule sisse, et lammutamisest lahti saada. Siis on kulud väiksemad ja saab krundist rohkem kasu. Nüüd kinnisvara hinnad laes ja varsti nõudmine väheneb, aeg rahaks teha! Või ise järjekordne büroo-mesipuu püstitada, sest bbürokraatia aina kasvab! Kui me muud ei suuda toota, siis bürokraatiat ikka ja väga palju.
KOMMENTAARID (12)