Eesti uudised

Ingrid Peek: "Vigala Sass oli võimas ja värvikas väemees!" (17)

Toimetas Kristin Aasma, 21. august 2015 17:38
Ingrid PeekFoto: Liisa Triin Vurma / Erakogu
Üleeile manalateele läinud Aleksander Heintalu ehk Vigala Sassi meenutab järelehüüdega ajakirjanik Ingrid Peek, kes on end taimede seas koduselt tundnud teadmamehe ja ravitsejaga teinud kaks raadiosaadet. 

"Vigala Sass oli tõesti üks vägev mees! Teadmamees ja teadusemees - seda viimast meeldis talle enda puhul eriti rõhutada. Kasutas ju Sass oma taimeravitarkuste väljatöötamise puhul tegelikult olemuslikult teaduslikke meetodeid, katsetas ja kordas, kuni sai täpsete tulemuste kaudu teadmise paika. Ka minul oli au Sassiga kohtuda ning selle tulemusena jõudis kuulajateni kaks "Hallo, Kosmos!" saadet armastatud taimetargaga," meenutab Ingrid Peek.

Samal teemal

"Sassi puhul oli muljetavaldav muidugi tema aus ehedus - ei huvitanud teda mingi peenutsemine ega viisakusvormelid, ravitseja käratas kõik välja nii nagu tahtis. Ja tuleb tunnistada, et selline otsekohesus ja siirus on oma harulduses isegi kummaliselt veetlev.

Mul on väga hea meel, et Vigala Sass võttis vaevaks oma unetutel öötundidel oma pika ja värvika elu jooksul kogutud teadmisi ka tekstideks vormida - tema suurest ja väga süsteemsest taimetarkustepagasist on kindlasti palju kasu nii teadlastel kui taimetarkadel, tema mütoloogilisemad teemakäsitlused pakuvad kindlasti head materjali folkloristidele, antropoloogidele ja kultuuriuurijatele. Ja muidugi kõik need kümned tuhanded inimesed, kes poole sajandi jooksul Sassilt hüva nõu või abi said.

Kuna Sass hauatagusesse ellu ja teispoolsusesse ei uskunud, siis soovin sellele värvikale väemehele ja armastatud rahvaravitsejale rahulikku und!"

Samal teemal

24.09.2015
Pidu Triigis, mitte matus!
22.08.2015
Veel mõni tund enne surma soovis Sass kõigile päikest
22.08.2015
Vigala Sass ehk Aleksander Heintalu
21.08.2015
PUHAKU TA RAHUS! Milline mees oli Vigala Sass?