Eesti uudised

Väinamere Liinid: pühapäeval mandrile soovijad peavad arvestama pika ooteajaga (8)

Toimetas Kristin Aasma, 21. august 2015, 15:25
Heltermaa sadamFoto: Laura Oks
Soojad suveilmad on meelitanud taasiseseisvumispäeva tõttu paljudele pikemaks veninud nädalalalõpuks saartele oluliselt rohkem inimesi kui tavaliselt augusti lõpul. Eelduste järgi kujuneb pühapäeval mandrile soovijate hulk väga suureks. 

Kolmapäevast saadik on saartele iga päev siirdunud rohkelt sõidukeid ja parvlaevadele e-piletite etteostu põhjal võib eeldada, et ka reedel ja laupäeval on veel palju tulijaid. See omakorda tähendab pühapäeval mandrile sõidul väga suurt hulka sõidukeid, mis on saabunud mitme päeva jooksul, kuid soovivad tavapäraselt lahkuda enamus lühikese ajavahemiku jooksul pühapäeva pealelõunal.

Samal teemal

Seetõttu on pühapäeval tippajal kella 12st 20ni võimalik pikemate ooteaegade tekkimine Kuivastu ja Heltermaa sadamates. Palume sellega juba aegsasti arvestada. Neile, kes soovivad vältida ootejärjekorras seismist, soovitame valida sõitmiseks varahommikused ja hilisõhtused väljumised. Samuti on madalama nõudlusega laupäeva pealelõuna ja esmaspäeva hommik.

Ooteaja pikkust on raske ennustada, kuid pühapäeva pealelõunal sadamasse üldjärjekorda tulijad peaksid valmis olema selle suve kõrget nõudlust arvestades ka seekord mõnetunnise ootamisega.

Seoses järgmisel nädalal Hiiumaal algavate suuremate teetöödega toimub Rohuküla-Heltermaa liinil reede ja laupäeva õhtul üldjärjekorrast killustiku veokite vedu. See võib tähendada, et päris kõigil reisidel ei saa kasutada ripptekke.

Tippaja järgselt viiakse kõik sadamas ootajad üle ja vajadusel tehakse öösel veel lisareisid, sadamasse kedagi ootama ei jäeta.

Väinamere Liinid palub reisijatel olla üksteise suhtes lugupidavad ja heasoovlikud ning varuda aega ja kannatlikkust.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee