Eesti Keskerakonna fraktsioon riigikogu avaistungil 30. märtsil.Foto: facebook.com/riigikogu
Toimetas Kaspar Käänik 21. august 2015 13:18
Augustis oli 25 protsendiga kõige populaarsem erakond Keskerakond. Järgnesid Reformierakond, Vabaerakond ja SDE vastavalt 20, 17 ja 16 protsendiga. Isamaa ja Res Publica Liitu toetas 9 protsenti vastanutest, nagu ka Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda, selgus BNS-i tellitud TNS Emori uuringust.

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson sõnas erakondade toetusreitinguid kommenteerides, et on olnud erakordne suvi, mil valitsusliidul pole õnnestunud läbi meedia enda positiivset agendat peale suruda ning seetõttu on ära jäänud ka tavapärane võimuerakondade suvine toetuse kasv.

"Kui eelnevatel aastatel on ministritel õnnestunud suvevaikuses olla enda soovitud tegevustega eetris, siis tänavu pole rahva rahulolematus suvega kuhugi kadunud. Kreekaga seonduvad küsimused ning valitsuse saamatus seakatkuga adekvaatselt tegelemisel on rahva pahameelt võimuliidu suhtes ainult kinnistanud. Seda näitab ilmekalt asjaolu, et taaskord on opositsioonierakondade toetus ületamas valitsuse oma," sõnas Simson.

Tema hinnangul pole aga valitsuse osad eksisammud, nagu näiteks järjekordse Kreeka abipaketi kinnitamine, inimeste teadvusesse jõudnud ning need võivad avaldada mõju alles septembris.

"Võrreldes valimistel saadud tulemustega, ei ole võimuliidu liikmetest toetust kaotanud vaid sotsid ning nende käes on ka järgmise reitingu võti. SDE on Jevgeni Ossinovski juhtimisel lubanud asuda koalitsioonilepet selgelt muutma ning inimesed ootavad tegusid. Kui sõnadele tegusid ei järgne, saavad ka nemad muutust ootavate inimeste pahameelt tunda. Loodan väga, et sotsid siiski asuvad enda lubadusi täitma – oleks väga huvitav näha, mis toimub Reformierakonna reitinguga valitsusest välja jäädes," lõpetas Simson.