Eesti uudised

Rektor: sisekaitseakadeemia jääb Piritale 

Toimetas Kaspar Käänik, 21. august 2015 10:51
Foto: Tairo Lutter
Pirital asuv sisekaitseakadeemia on kolimisjuttude pärast tundnud ärevust korduvalt, kuid vastne rektor Katri Raik kinnitab, et kooli tulevik ja arengud on seotud edaspidigi just Piritaga.

Raiki ja Pirita linnaosa vanema Tõnis Mölderi kohtumisel tõdeti, et kooli asukoht Pirital on koolipere jaoks parim valik ja kasu toob akadeemia olemasolu ka linnaosa elanikele.

Samal teemal

Rektor sõnas, et iga kool peab kandma hoolt oma kogukonna eest ja avatud ollakse koostööks nii linnaosa koolidega kui ka linnaosavalitsusega. "Piritalaste jaoks on kõige olulisem, et järgmise kolme aasta jooksul saab loodetavasti korda Kase tänava hiigelkrunt. Samuti taotleme raha, et saada meie hooned korda ja arendada neis 21. sajandi ettekujutusele vastavat õpet," rääkis Raik.

Mölder ütles, et linnaosa seisukoht on olnud alati, et sisekaitseakadeemia peab jääma Piritale ja tal on hea meel, et elanikele toovad kasu nii varasemad kokkulepped kooliga kui ka selle areng tulevikus.

"Ühiselt oleme parandanud näiteks Kase tänava elanike parkimisvõimalusi ning kaasanud teineteist erinevate ürituste korraldamisel," ütles Mölder. Samuti lisas ta, et krundi jäämine kooli käsutusse annab linnaosale ja elanikele teatava kindlustunde Kase tänava edasiste arengute ees.

Kuigi nüüdseks on otsustatud, et kooli arendamisega minnakse edasi Pirital, on varasemalt korduvalt arutatud sisekaitseakadeemia kolimist Ida-Virumaale. Sellele on vastu olnud muuseas nii õppejõud, üliõpilased kui ka linnaosavalitsus.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee