Eesti uudised

Eestlasest julgeolekuspetsialist Ukrainas: Eesti kõige kindlam kaitse on rahulolev inimene (20)

Sander Silm, 21. august 2015 07:00
RAHU!: Kohalikud inimesed on sõjast meeleheitel ja nad ütlevad, et olgu see nende elu kui vaene tahes, tahavad nad seda tagasi. Nad tahavad rahu! Sel fotol vaatab naine oma kodu Mariupoli lähistel pärast selle nädala esmaspäevaseid mürsutabamusi.Foto: AP / Scanpix

Luganski oblastis kohtusin Eestist pärit mehega, kelle on toonud sinna sõda. Ütleme nii: ta pole sõjaväelane ega osale kummagi poole tegevuses. Tema kompetentsi jäävad eelkõige julgeolekuküsimused. Kuna tema töö on sensitiivne, siis ei soovi ta ei oma nime ega näoga ajalehes üles astuda, kuid hästiinformeeritud inimesena on tal sealsetest sõjasündmustest oma visioon.

Praegu (intervjuu toimus eelmisel nädalal) on rindel justkui vaherahu, kuid praktiliselt iga päev toob teateid hukkunud ja haavatud Ukraina sõduritest. Mis tegelikult toimub?

Raskerelvadest tulistamine käib ja peaasjalikult öösel. Ma ei oskagi öelda, mis on selle tulistamise eesmärk, sest piltlikult öeldes lastakse võssa, mistõttu tihtipeale saavad seetõttu tabamusi ainult tsiviilobjektid. Ja seda mõlemalt poolt. Aga kui arvestada seda laskemoonakogust, mis välja tulistatakse, siis on üks-kaks hukkunut üsnagi väike arv.

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee