Massilist inimvoolu hoiab tagasi Makedoonia politsei.Foto: AP, Reuters/Scanpix
Toimetas Geidi Raud 20. august 2015 18:31
Makedoonia kuulutas neljapäeval välja eriolukorra piiril Kreekaga, kust kaudu üritab päevas riiki ebaseaduslikult siseneda 1500-2000 immigranti. Riik kavatseb piiri ületavate migrantide voolu ohjeldamiseks appi kutsuda sõjaväelased.

Makedoonia siseministri kõneisik Ivo Kotevski selgitas, et lõunapiiril suureneva surve tõttu arvatakse, et läheb vaja suuremat ja efektiivsemat kontrolli piirkonnas, kus on registreeritud suures koguses ebaseaduslikke piiriületusi Kreeka poolelt, vahendab GMA News Online.

Reutersi reporterid kirjeldasid, et piirkonnas on hetkel näha üle tuhande Kesk-Ida, Aafrika ja Aasia immigranti ja ka Süüriast tulnud pagulasi. Massilist inimvoolu hoiab tagasi Makedoonia politsei.

Immigrandid ja pagulased tahavad Makedoonia Gevgelija rongijaamast sõita Serbiasse, mis on viimane peatus enne Ungarit, kust algab Schengeni viisaruum. 

Ungaril käib aga võidujooks ajaga ja riik on massilise inimvoo peatamiseks alustanud 175-kilomeetri pikkusele piirile Serbiaga võimsa tara ehitamist.

Sel kuul on registreeritud Makedoonias juba vähemalt 39 000 riigi piiri ületanud migranti.