Eesti uudised

USA kutsub Venemaad Eston Kohverit viivitamatult vabastama (32)

Delfi, 19. august 2015 23:00
Foto: Mati Hiis
USA välisministeerium kutsub Venemaad vabastama 15 aastaks vangi mõistetud Eesti kaitsepolitseinik Eston Kohverit, kuna talle esitatud süüdistused on alusetud.

"Me oleme tõsises mures Eesti sisejulgeolekuteenistuse töötaja Eston Kohveri süüdimõistmise ja 15 aastaks vangi mõistmise pärast Vene kohtus," ütles USA välisministeeriumi pressiesindaja John Kirby.

"Kohveri röövimine, kinnipidamine ja süüdimõistmine alusetute süüdistuste põhjal näitab õigusriigi põhimõtete eiramist Vene võimude poolt ning tekitab Venemaale endale tõsiseid küsimusi rahvusvahelises õiguses võetud kohustuste järgimise kohta," seisab avalduses.

"Oleme mures teadete pärast, et Kohver ei saanud adekvaatset õiguskaitset oma advokaadilt, kelle nimetasid talle Vene võimud, ning avalikkusel ega Eesti konsulil ei lubatud viibida kohtuistungitel."

"Me kutsume taas Venemaad käituma vastavalt oma rahvusvahelistele kohustustele ning koheselt tagastama Kohver Eestile," seisab Ameerika Ühendriikide välisministeeriumi avalduses.

Artikkel on refereeritud Delfist.

Samal teemal

21.08.2015
Vene julgeolekuekspert: Kohverist võib saada osaline suures mängus
20.08.2015
President Ilves taasiseseisvumispäeva kõnes: Kohver mõisteti range režiimiga vangilaagrisse päev enne Eesti rahva pidupäeva – vaevalt see ajaline kokkulangemine kuidagigi juhuslik oleks
20.08.2015
Vene poliitpõgenik pakub enda väljavahetamist Eston Kohveri vastu
20.08.2015
Tiit Made: Kohveri kojusaamiseks tuleks Venemaal püüda kinni üks sealne tegelane, tassida ta üle piiri, panna püstol kätte ja solgutada mööda vanglaid...

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee