Eesti uudised

President Ilves kohtus Kaitsepolitsei ametnik Eston Kohveri perekonnaga (43)

Toimetas Kristin Aasma, 19. august 2015 17:22
President Toomas Hendrik Ilves ja kaitsepolitsei ametnik Eston Kohver 23. veebruaril 2010, mil president autasustas Kohverit aumärgiga.Foto: Arno Saar
President Toomas Hendrik Ilves külastas täna Venemaal 15 aastaks vanglasse mõistetud kaitsepolitsei ametniku Eston Kohveri perekonda. 

"Eesti teeb kõik, mida oskab ja suudab, et Eston Kohver oleks kodus tagasi," ütles president Toomas Hendrik Ilves, vahendas Vabariigi Presidendi Kantselei avalike suhete osakond.

Samal teemal

Venemaa eriteenistuse FSB töötajad röövisid ametiülesandeid täitnud Eston Kohveri mullu 5. septembril Eesti kagupiiri äärest ja täna määras Pihkva oblastikohus talle 15-aastase vangistuse.

"Minu, nagu kogu Eesti jaoks on Eston Kohver jätkuvalt Kaitsepolitsei ohvitser, oma riiki pühendunult teeniv ametnik, üks meie seast, kes on praegu äärmiselt keerulises olukorras," sõnas president Ilves, kohtudes Eston Kohveri kodus tema abikaasa ja nelja väikese lapsega.

"Ma tänan teid, et olete oma tugevusega, oma mõtete ja lootusega Eston Kohverile toeks. Teadmine, et teie hoiate kindlalt peret koos, annab tallegi tugevust ja jõudu," ütles riigipea Eston Kohveri abikaasale. "Omalt poolt luban, et riik on igati toeks teile."

President Ilvese sõnul tegutseb välisministeerium koos partneritega Eestis ja liitlastega välismaal igapäevaselt selle nimel, et Eston Kohver saaks tagasi abikaasa ning poegade ja tütre juurde.

Välisminister Marina Kaljurand ütles täna hommikul, et Eesti mõistab Eston Kohveri suhtes tehtud kohtuotsuse ja kogu tema üle peetud kohtuprotsessi teravalt hukka. "Eston Kohveri röövimine Eesti Vabariigi territooriumilt FSB poolt möödunud aasta 5. septembril ning sellele järgnev õigusvastane kinnihoidmine Venemaal on jõhker rahvusvahelise õiguse ja inimõiguste rikkumine. Tänane kohtuotsus ei muuda meie seisukohta. Me nõuame Venemaalt Eston Kohveri viivitamatut vabastamist," sõnas Marina Kaljurand.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee