Eesti uudised

KÕIGEST HIRMUTAV VÕI TÕESTI OHTLIK: Tartu Eedeni ostukeskuse alune maa vajub? (10)

Katrin Rohtla, 19. august 2015 13:17
EEDENI KAUBANDUSKESKUS.Foto: ALDO LUUD
Tartus Annelinnas asuva Eedeni ostukeskuse põrandaplaadid on täis mõrasid ja silmnähtavalt on põrand ebatasane. Kas ostukeskuse all vajunud maa lisaks rikutud põrandale ka ostlejate turvalisust mõjutab?

"Asi on justkui hullemaks läinud, sest käruga sel põrandal enam normaalselt sõita ei saa. Kui kinni ei hoia, siis põrutab ostukäru ise minema," kirjeldab keskuse püsiklient Erki, kes tunneb muret, et ega Eeden äkki kokku ei või variseda.

TTK Investeeringute OÜ juhatuse liige Kaire Krevald kinnitab, et kogu hoone vastab kõikidele turvalisuse nõuetele ja mingit ohtu keskuse külastajatele ei ole.

"Hoone karkass toetub vaiadele, selle konstruktsioon on ehitusekspertide poolt üle kontrollitud ning püsib kindlalt. 2003. aastal valminud keskuses viidi 2013-2014 aastal läbi ulatuslikud renoveerimistööd, mille käigus muuhulgas paigaldati visuaalse mulje parandamiseks täiendavad mikrovaiad ning uuendati põrandaplaadid," täpsustab Krevald.

Siiski ei varja Krevald, et probleeme põrandaga on, kuid lahendus vaid mõne aasta kaugusel.

"Kalda teelt keskuse aatriumisse suunduva koridori põrandaid on planeeritud tasandada 2018. aastasse kavandatud keskuse laiendustööde käigus," lisab Kreval.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee