Maailm

Severodonetsk – linn lootuste ja stepituulte meelevallas (1)

Sander Silm, 19. august 2015 07:00
TÄNAVAKAUBANDUS: Toimetulemiseks on inimesed sunnitud müüma oma asju ning see käib väga lihtsalt – tänavale tõmmatakse puude vahele nöör, kuhu riputatakse müüdav kaup.Foto: Sander Silm

Ukraina steppi rajatud Severodonetskis pole sellel suvel pea kaks kuud tilkagi vihma tulnud, rohi haljasaladel on kõrbenud ning linna läbivatel pikkadel sirgetel prospektidel vihiseb kuum stepituul. Kuid see on linna, mis on praegu Luganski oblasti ametlikuks keskuseks, üks väiksemaid muresid.

Severodonetsk on tüüpiline Ida-Ukraina tööstuslinn, mis kerkis möödunud sajandi kolmekümnendatel aastatel steppi rajatud keemiatehase ümber. Linnaõigused sai praegu enam kui 120 000 elanikuga Severodonetsk 1934. aastal ning linna kogu elu ongi pöörelnud peamiselt sealse keemiatehase Azot ümber.

Kuni Nõukogude aja lõpuni elati seal tüüpilist Nõukogud Liidu tööstusliku provintsilinna pisut unist elu. Inimesed said palka, mitte just ülearu, kuid piisas äraelamiseks ning mere ääres puhkamiseks. Kardinaalne muutus toimus aga liidu kokkuvarisemisega.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

23.07.2015
VIDEO | Olukord Ukrainas pingestub, separatistid ei pea vaherahu tingimustest kinni
15.06.2014
Donetski "peaminister": kadunud OSCE vaatlejad on Severodonetskis

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee