Eesti uudised

Ingrid Rüütli tööd presidendi kantselei ei takistanud (52)

Andres Tohver, 19. august 2015 07:00
ABIKAASA TÖÖD EI SEGANUD: Ingrid Rüütel kinnitab, et miski ei takistanud tal abikaasa presidendiks olemise ajal kirjandusmuuseumis edasi töötada.Foto: Laura Oks
"Arvamusfestivalil" oma raamatut "Kirju" tutvustades, väitis presidendi eksproua Evelin Ilves, et ta ei saanud ennast esileedina teostada, sest näiteks mõtte tööle minna laitnud presidendi kantselei maha.

Ingrid Rüütli jaoks abikaasa presidendiamet aastatel 2001–2006 probleemi ei kujutanud. "Jätkasin tööd kirjandusmuuseumi rahvamuusika sektoris vanemteadurina poole koormusega. Enne olin osakonnajuhataja. Muuseumi töötajate palgad olid alla Eesti keskmise. Töötasin peamiselt arvutiga presidendi kantseleis mulle eraldatud kabinetis, kus tegin ka presidendi abikaasa tegemisi koos oma sekretäriga," meenutab ta.

Erinevalt Evelin Ilvesest ei saanud Ingrid Rüütel 2001–2006 riigilt presidendiproua taskuraha (30% presidendi palgast) ega muid esinduskulusid. "Autot koos juhiga sain kasutada, kuid ihukaitsest loobusin."

Ingrid Rüütli sissetulekute teemat avalikkus ei torkinud. "Kuna oma uute kohustuste täitmisega probleeme ei olnud, siis seda teemat ka ei tõstatatud. Aga ma tõesti ei soovi, et mind hakataks Evelin Ilvesega võrdlema. Igaüks elab oma parema äranägemise järgi. Võiks selle presidendiprouade teema juba lõpetada," arvab ta.

Samal teemal

29.10.2015
Ingrid Rüütel: jutt rassilisest puhtusest ja tõupuhtast eestlasest on absurdne
27.08.2015
Ingrid Rüütli energia kulub erialasele tööle
26.08.2015
Kadrioru saladus: Evelinist lahutamiseks pidi Toomas Hendrik Ilves pangast suure summa raha laenama
22.12.2014
Ingrid Rüütel: raadios olid intervjuud prostituutidega, nüüd enam õnneks asi nii hull pole

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee