Eesti uudised

Eesti toetab Kreeka hiigellaenu (31)

Karoliina Vasli, 19. august 2015 07:00
TEHKEM NÜÜD ÄRA: Sven Sester pooltühja saali ees küsimustele vastamas. Opositsiooni kriitikast hoolimata läks eelnõu läbi, kuna poliitiliselt valib tantsuplatsil muusika ikkagi koalitsioon.Foto: Laura Oks

Riigikogu andis eile Kreeka laenuvagunile hoogu juurde, toetades 86 miljardi euro suurust rahasüsti. "Ka Eesti on aegade jooksul laenu võtnud. Selles ei ole midagi imelikku," rahustas Sven Sester.

"Vahepeal oligi nii vaikne siin majas, nüüd kohvik ikka kihab," poetas üks riigikogu kantselei töötaja eile pärastlõunal. Tõesti, erakorraliseks istungiks mitte-ametliku puhkuse katkestanud riigikogulased saalisid oma ametiruumide, kohviku ja parlamendisaali vahel. Saal oli pea kogu aeg pooltühi, kannatlikult istusid seal vaid opositsioonisaadikud, kes üritasid rahandusminister Sven Sesterit pihtide vahele võtta ja Kreeka võlgade teemal torkida. Kuid omavahel oldi pigem sõbralikud, parteist hoolimata. Oli ju ka ette teada, et koalitsiooni eestvedamisel Kreeka järjekordsele abipaketile rohelist tuld näidatakse.

Ligi: jube piinlik, kui me ei panusta

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

06.12.2016
Euroala ministrid pikendasid Kreeka võlgade tagasimaksmisaega
28.08.2015
Kreeka esimene naispeaminister
20.08.2015
Kreeka peaminister astub tagasi
18.08.2015
Juhtkiri | Abistame Kreekat oma kõhu arvelt

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee