Juhtkiri

Juhtkiri | Abistame Kreekat oma kõhu arvelt (49)

Õhtuleht.ee, 18. august 2015 18:00
Foto: MATTIAS TAMMET
Soome presidendi Sauli Niinistö sõnul on Soome ligi aastakümne üle oma võimete elanud. Selliseks tagasivaateks sunnivad Soome presidenti ülelahenaabri süvenevad majandusprobleemid. Ka Eestil on praegu põhjust lähiminekule tagasi vaadata, kuid erinevalt meie põhjanaabritest on eestlastel selleks hoopis pidulikum põhjus: 20. augustil täitub 24 aastat Eesti riigi taasiseseisvumisest.

Kui soomlased muretsevad, kas nad pole mitte viimase kümne aasta jooksul liiga head elu elanud, siis eestlaste jaoks on hoopis aktuaalsem küsimus see, kas me pole viimasel ajal üle oma võimete teisi aidanud ja näiteks kreeklastele sellega liiga head elu võimaldanud.  

Seejuures ei grillinud rahandusministrit Sven Sesterit aga vaid opositsioonilised jõud, vaid ka tema koalitsioonipartnerite erakonnakaaslased. Nii küsis näiteks reformierakondlane Imre Sooäär, kas Kreeka ei peaks hoopis Eestiga solidaarsust üles näitama, viies keskmise vanaduspensioni siinsega samale tasemele.

Nii rahva kui ka opositsiooni meelepaha on siinjuures mõistetav – on ju loogiline, et kellegi teise abistamine tuleb ikka ja alati enese arvelt, ning ühtlasi tuleb Kreekale uue laenu andmise arutlemine muude Eestile tähtsate teemade arutelu arvelt.

Pole ime, et kohe istungi alguses oli rahvasaadikutel valitsusele mitmeid arupärimisi esitada, eelkõige seoses seakatkuga. Jäi mulje, nagu oleks meil põletav vajadus suisa veel ühe riigikogu erakorralise istungjärgu järele, kuid seekord peaksid grillitavate rollis riigikogu ees Sesteri asemel seisma hoopis maaelu- ja keskkonnaministrid.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee