Eesti uudised

Viimsi Veeklubi ujumistreener: igasugune torust allatulek on ohtlik (28)

Toimetas Kaspar Käänik, 18. august 2015 16:38
Foto: Alamy / Vida Press
"Igasugune torust allatulek, olenemata sellest sa oled meeter või meeter kaheksakümmend, on ohtlik, kuna kaob tasakaalutsenter," kommenteeris Viimsi Veeklubi ujumistreener Bruno Nopponen väljaandele Pealinn.

Nopponeni sõnul võib liutorust alla laskmine olla ohtlik kõigile, nii lastele kui ka täiskasvanutele ja isegi professionaalsetele ujujatale. "Peale torus pöörlemist peab inimene vees olles end õiget pidi keerama, aga vee all ei pruugi kohe arugi saada, mis pidi ollakse. Inimesel kaob kontroll olukorra üle. Inimene ei oska ka hinnata, kui kaua veetorust välja jõudmine aega võib võtta, see ka ehmatab ja lisab segadustunnet."

Tehnilise järelevalve amet on varasemalt kinnitanud, et suuremad Eesti veekeskuste liutorud vastavad Euroopa kaasaegsetele standarditele.

Laupäeva õhtul Viimsi veekeskusest raskes seisus kiirabiga haiglasse viidud naine suri täna Põhja-Eesti regionaalhaigla intensiivravi osakonnas. Surmaga lõppenud õnnetuse põhjuste väljaselgitamiseks alustasid politsei ja prokuratuur eile kriminaalmenetlust.

Samal teemal

19.07.2015
Viimsi traagiline õnnetus pani ka teised Eesti veepargid ohutusnõudeid üle vaatama
19.07.2015
Mare Liiger: lilla toru on ohtlik atraktsioon – õnnetusi võib tulla veel!
18.07.2015
Rakvere Aqva Spa: meil on ujumisoskusteta inimestele pakkuda abivahendeid
18.07.2015
PÄRNU TERVISEPARADIISI VEEKESKUSE JUHATAJA: meie liutorud vaadatakse iga päev üle