Eesti uudised

Viimsi Veeklubi ujumistreener: igasugune torust allatulek on ohtlik

Toimetas Kaspar Käänik, 18. august 2015 16:38

28 KOMMENTAARI

a
Aura kogemus/ 19. august 2015 09:02
olen 65 aastane vanaeema..Läksin lastelastega Aurasse.Enne, kui lapsi torusse lasksin mõtlesin, et proovin ise ära. Hoidsin ennast selili, hoog oli suur ja all suunas mu põhja.Rabelesin kõigest väest ja ilmselt ei puudunud palju, et sinna alla ka oleksin jäänudki. Pärast seda suurt võitlust uppumisega imestasin, miks pole räägitud, et see asi on ohtlik.Miks seal ülemise otsa juures keegi sellest ei rääkinud.See asi oli paar aastat tagasi. Pärast seda olin ise allotsa juures, kui minu omad allalasksid ja hoolega jälgisin, et nad vee peale tuleksid.
A
---/ 19. august 2015 10:05
Auras küll ühtegi ohtlikku toru ei ole.
v
veteran/ 18. august 2015 20:33
roomake, armas rahvas, mööda solgitorusid- saate suurema elamuse, leiate ka midagi ehk söögipoolist, mingeid väärisesemeid.
k
karistama peab firma omanikku tiiki./ 18. august 2015 20:23
tema ju vastutab julgeoleku ja ohutuse eest. see, et keegi töötajatest ei näe, et inimene vedeleb 5-10. min!!!! veepõhjas. info tv-st.
j
Juss/ 18. august 2015 20:06
Kas seal oli hoiatus et maandutakse 1,8m sügavusse basseini ja sealt ei pääse elusana ilma ujumisoskuseta? Kui polnud Siis tuleb veekeskuse personal seina äärde panna. Igal juhul kong peaks kedagi ootama. Ja üleüldse tuleb see idiootsus likvideerida ja kinni panna.
t
Tüdruk/ 18. august 2015 20:01
Tegelikult mäletan ise ka ühte oma halba kogemust veetorus - mitte küll eestis aga leedus. Leedus on mingi veekeskus, kus torudest saab lasta alla ka 7 korruselt. 7 korrusel oli 2 toru, üks kiirem ja teine aeglasem. (Kusjuures 5 korruse toru pidi õudsam olema kui 7 omad ja 5nda omadest lasin ma mitu korda alla.) Seitsmendal tahtsin kiirema toru ära proovida, kuna sõbranna kiitis seda. Kiiremas olid mõned keerud ja otse langemist. Läksin siis sinna nii nagu peab - selili.. Mingi hetk poole tee peal hakkas kiirusest paha ja üritasin istuli tõusta.. loomulikult lõin pea korralikult ära ja ülejäänd tee oli kottpime ja vastik kiire ja ma olin enam kui veendunud, et alla jõudes tulen torust laibana välja ja vastik tunne oli- et ma ei jõua midagi enne surma mõelda... hoog on nii suur...ja kõik on pime! aga kuidagi lõppes see hirmus teekond ära ja ma nägin järsku valgust ja äkki olin all basseinis, pea käis ringi ja süda oli paha ja kõhus keeras nii mis hirmus ning tuigerdasin vetsu. Kohutav kogemus...
m
Millal eestlased suureks saavad?/ 18. august 2015 19:48
Täiskasvanud vastutab ise0 sekundit tagasi
Raporteeri
Selle kurva sündmuse valguses on paras aeg küsida: Kas ja milline on inimese enda vastutus enda poolt tehtud vigade eest. Praegu käib paaniline klaperjaht Viimsi süüdlaste leidmiseks. Naise abikaasa ütles ju selgelt välja, et tema naine ei osanud ujuda. Kui sa ujuda ei oska, mida kuradit sa sinna siis ronid? Nüüd on kogu maailm ja kõik teised süüdi. Eesti inimesed, saage ometi suureks ning hakake oma tegude eest ise vastutama. Kui lollid te siis lõppude lõpuks olete, et kogu aeg peab teil lapsehoidja kõrval olema?
a
aga/ 18. august 2015 20:10
kas vastutaja ei pea nagu üldse vastutama ja milleks see vastutaja siis tööle võetud on? s paluks siis selged sildid seinale- meil keegi ei vastuta!
S
???/ 18. august 2015 20:37
See naine jah ei osanud ujuda. Aga ka ujudaoskav inimene võib pea ära lüüa, tal võib paha hakata, vett sisse tõmmata vms. Kas see siis ongi normaalne, et inimene jääb 5 minutiks basseini põhja, enne kui ta leitakse? Mille eest spa omanik üldse vastutab? Ainult raha kasseerimise eest?
m
Mhh/ 18. august 2015 23:10
Väljaspool Eestit olen veekeskustes alati näinud, et üks vetelpäästja töötaja seisab toru alguses ja teine lõpus. Kui keegi rikub mingeid reegleid vilistatakse. Töötajad on saanud korraliku väljaõppe, niisama sinna tööle ei saa. Eestis on palgatud tavaliselt mingid noored, kes longivad ringi ja lobisevad omavahel. Iseasi, et see peaks olema keskuse omaniku huvides, et töötajad teeksid tööd, mida nad on tegema tulnud.
v
Viimsi Veeklubi ujumistreener: igasugune torust allatulek on ohtlik/ 18. august 2015 19:30
Võtab kohe mõtlema, selline arvamusavaldus....
Olen samuti üle 40+ , igal pool julgelt mööda torusid alla tuhisenud, aga nüüd vist tõesti enam ei julge, kui juba vetelpäästja kinnitab, et see on ohtlik ja kui arvestada sinna juurde oma aukartustäratav vanus, siis....
t
taat/ 18. august 2015 19:29
Takkajärgi tarkus ei maksa midagi! Inimene on surnud ja teda tagasi ei too. Kõik need torud ja tuubid on paras ekstreemsus,nii et oleme ise realistid oma võimete suhtes. Sügav kaastunne omastele.

e
ettepanek/ 18. august 2015 18:47
Ohtlik toru likvideerida. Milleks selliseid atraktsioone? Lõbusõit peab olema turvaline.
m
Murelik.../ 18. august 2015 17:28
Aga minul on sellest naisest väga, väga kahju, ma küll ei teadnud teda, aga ikka on kahju. Inimene läks lõbutsema ja sai hoopis surma ja kõik tänu nn vetelpäästele. Ei tea kas see ujumistreener ajaks sama juttu kui tal oma lähedane oleks niimoodi surma saanud. Kaastunne omastele.
e
eino/ 18. august 2015 17:58
muidugi on kahju, aga ta nüüd tänu vetelpäästele küll surma ei saanud.
Surma sai ta selle TÕTTU, et ujuda ei osanud. Mitte keegi ei ütle enam, kas kiirema reageerimise korral oleks ta kindlasti ellu jäänud. Fakt on see, et kui ujuda ei oska, siis sellistesse kohtadesse ei minda ju.
Me ei saa külvata sellist suhtumist, et inimeste enda vastutus oma elu üle ära kaob. Mis sellest, et ei oska - teised süüdi. Mis sellest, et koolipoiss ei viitsi matemaatikat õppida - õpetaja süüdi. Mis sellest, et joodikul autojuhiluba pole ja põgenedes puusse sõidab - politsei süüdi, mis nad siis hakkasid teist taga ajama. Mis sellest, et ma ei oska ujuda - võin ikka teha, mis tahan ja kui midagi juhtub, siis teised süüdi. Kus on loogika?
o
Oot-oot/ 18. august 2015 18:23
Oot, ujumistreener kommenteeritavas artiklis ütleb ju, et torust alla laskmine on ohtlik kõigi, sh professionaalsete ujujate jaoks - kuidas nüüd siis äkki ujumisoskus kriitilise tähtsuse omandas?
Vetelpääste ongi tööl selle jaoks, et päästa uppumisohus inimesi, olgu nad lapsed või suured, terved või ootamatu terviserikkega, ujumisoskusega või ilma. See on nende esmane ülesanne, hoolimata sellest, mis põhjusel inimene uppumisohtu satub.
s
sellises torus/ 19. august 2015 00:14
võib inimkeha kiirel tsentrifuugitüüpi liikumisel tekkida nii tugev peapööritus et ka hea ujuja jääb hätta .
Vihje - mina oskan ujuda , kuid näiteks loksutamist ma absoluutselt ei talu ja jään tormiga laevas enamvähem alati merehaigeks.
ü
üks küsimus?/ 18. august 2015 17:23
Mille eest siiski veekeskuse päästjad palka saavad, kui nädal lahti ja laibad taga?
Ja mis see toru üldse asjasse puutub, kui inimene oli vetelüäästjate nina all, läbipaistvas vees 5 min?
a
Arvamus/ 18. august 2015 18:00
Ei tea, kas see sama "vetelpääste" on ikka veel samal ametikohal? Inimene on ikkagi ju surnud ja see tänu sellele "vetelpäästele". Ei tea, kas nad ikka saavad aru, et miks nad seal tööpostil on. Kui seal on liutoru kasutus oma vastutusel, siis võiks see "vetelpääste" ka seal olemata olla. See vetelpääste tiim võiks aru saada, et nemad vastutavad inimeste elude eest, mitte ei vahiks seal niisama ja palk jookseb. Sellest loost tuleb välja, et see pääste tiim pole oma töös pädev ja tuleks välja vahetada, kes saaks aru miks talle see töö anti ja teeks oma tööd hingega. See on minu arvamus.
a
Andrus (andrus2000@gmail.com)/ 18. august 2015 17:14
Kui mina lähen mägedesse suusatama siis, kuna ma ei ole kogenud sportlane või meeletu ekstreemi harrastaja siis ma reeglina liuglen rohelistel või äärmisel juhul sinistel nõlvadel. Ja sinnagi lähen ma ikkagi vabatahtlikult ja omal algatusel.
Ma ei saa aru, millest üldse see teema siin lahti on läinud?!
Ütleme siis niimoodi, et minu arusaamise järgi kasutavad konkureerivad kohad lihtsalt seda õnnetust ära ja niinimetatud eesti ajakirjandus saab jälle pisut rikkamaks.
a
a/ 18. august 2015 18:07
milleks siis randa vetelpäästjad, ise nad läksid vabatahtlikult ujuma no ja las siis upuvad
Õ
.../ 18. august 2015 18:56
Õnnetus võib meie kõigiga juhtuda, ka väga kogenud ujujatega, suusatajatega jne.
k
Kellamees/ 18. august 2015 17:11
No nii, me saame nüüd surma EURO-STANDARDITE koodeksite järgi ! No näed siis, Euroliitu astumisest on kasu, surma saame Euro-standardite järgi.......
e
Ei noh!/ 18. august 2015 16:55
Ohtlik siis ohtlik, aga kus on inimesed, kes selle ohu elimineerivad? Ega ta siis langevarjuhüpe ka ole, et päris vääramatu protsess - inimene on maksnud ja peab sealt turvaliselt eluga välja tulema!
m
mismoodi?/ 18. august 2015 18:01
Et raha eest võin teha kõike ja teised vastutagu, et minuga hästi läheks?
Kui minna langevarjuhüpet tegema ja mitte järgida reegleid, võib juhtuda õnnetusi. Kui ma ise rikun reegleid või ohutusnõudeid, siis ei ole ükski langevarjuinstruktor minu õnnetuses süüdi.
Veekeskus ei saa igale külastajale teha eelnevat testi ujumisoskuste kohta. Eriti, kui tegu täiskasvanud inimestega, kel endal on vastutus enda ohutuse eest.
ä
ära kiunu/ 18. august 2015 18:19
inimene oli ikkagi viis minutit vee all ja siis ka märkasid seda esmalt külastajad mitte selleks palgatud töölised
k
18. august 2015 16:54
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
s
sorry/ 18. august 2015 18:28
a
ahah/ 18. august 2015 16:51
Kirjutagu siis sinna veekeskusesse ka, et vastab "EUROOPA STANDARDILE" (kindlasti jutumärkides)kuid on ohtlik KÕIGILE.