Maailm

SERENA VEEPARGI DIREKTOR OHUTUSNÕUETEST: basseinides ja suurematel veeliumägedel on ujumisoskus kohustuslik! (12)

Geidi Raud, 18. august 2015 16:38
Foto: Vesipuisto Serena/Facebook
Seoses nädalavahetusel Tallinnas Viimsis juhtunud traagilise õnnetusega, mille tagajärjel 42-aastane naine suri, uuris Õhtuleht, kuidas eestlaste poolt armastatud põhjanaabrite suurimas veepargis – Serenas – külastajate turvalisus tagatakse ning millega peaksid inimesed enne sealsetest veeliumägedest alla laskmist arvestama.

Serena veepargi direktor Jouko Järvinen ütles Õhtulehele antud intervjuus, et iga klient peaks enne Serena külastamist läbi lugema veepargi reeglid ja regulatsioonid ning enne veeliumäest alla laskmist peaks kindlasti tutvuma vastava atraktsiooni nõuete ja iseärasustega.

Samal teemal

"Iga veeliumäe reeglid ja regulatsioonid on määratletud koostöös nende tootjate ja Espoo linna terviseinspektsiooniga. Igal atraktsioonil on mitmekeelne silt, kus on kirjas reeglid ja regulatsioonid selle kasutamiseks. Samuti on kirjas ka iga toru iseärasused nagu maandumisbasseini sügavus ja see, mis asendis torust alla lasta tohib," selgitas Järvinen.

Serena veepargi torudel ei ole vanusepiirangut, kuid basseinide ja suuremate veeliumägede kasutamiseks on nõutud ujumisoskus ning mõnes torus on ka kaalupiirang. "Reeglite mittejärgijad eemaldatakse vetelpäästjate poolt veepargist," märkis Järvinen.

Serena veepargi turvalisus tugineb Järvineni sõnul mitmetele faktoritel. "Personali väljaõpe, töötajate piisav arv, atraktsioonide hooldus, märgid ja hoiatused ning ettevaatusabinõud nagu turvapiirded ja trepid," loetles ta ning lisas, et need on vaid mõned näited.

"Veepargi atraktsioone kontrollivad kaks korda aastas Espoo linna terviseinspektorid ja samuti tuletõrjeinspektor. Serena raporteerib hooaja jooksul katkematult terviseinspektsioonile. Veepargi töötajad kontrollivad atraktsioone igal hommikul enne avamist ja jälgivad nende olukorda pidevalt. Vetelpäästjate arv on kooskõlastatud terviseinspektsiooniga," rääkis Järvinen. "Serena veepark on töös olnud 26 aastat ja turvalisus on meie prioriteet."

Laupäeva õhtul Viimsi veekeskusest raskes seisus kiirabiga haiglasse viidud naine suri teisipäeval Põhja-Eesti regionaalhaigla intensiivravi osakonnas. Surmaga lõppenud õnnetuse põhjuste väljaselgitamiseks alustasid politsei ja prokuratuur eile kriminaalmenetlust.

Arstide esialgsel hinnangul oli naine enne veekeskusesse minekut terve ning tema surm ei ole seotud ootamatu terviserikkega. Ka hukkunud naise abikaasa kinnitas eile ERRi uudisteportaalile, et ta naine ei osanud ujuda, kuid muid terviseprobleeme tal polnud. Abikaasa hinnangul viibis naine basseini põhjas viis minutit, mitte 1,5 kuni 2 minutit, nagu on väidetud meedias.

Põhja ringkonnaprokuratuuri ringkonnaprokurör Kelly Kruusimägi sõnul on menetluse alustamise põhjuseks see, et naine oli vees oluliselt kauem kui seda oli esialgse info põhjal alust arvata. "Tänaseks on läbi vaadatud veekeskuse turvakaamera salvestised. Neilt on näha, et veekeskuse vetelpäästjad reageerisid pärast uppumisohus olevast naisest teada saamist kiiresti, tõid ta koheselt veest välja ning alustasid elustamist. Seejuures olid vetelpäästjatele abiks keskuse külastajad, kes aitasid naist elustada kiirabi saabumiseni. Siiski vajab välja selgitamist, miks toodi naine veest välja sedavõrd hilja, et tema elu ei olnud võimalik päästa," selgitas Kruusimägi.

Samal teemal

19.07.2015
Viimsi traagiline õnnetus pani ka teised Eesti veepargid ohutusnõudeid üle vaatama
19.07.2015
Kalev Spa ja Veekeskus: Kõiki liutorudes lubatud sõiduasendeid testitakse vähemalt 10 korda
19.07.2015
Mare Liiger: lilla toru on ohtlik atraktsioon – õnnetusi võib tulla veel!
18.07.2015
Rakvere Aqva Spa: meil on ujumisoskusteta inimestele pakkuda abivahendeid