Eesti uudised

Suri Viimsi veekeskuses raskelt viga saanud naine 

Toimetas Kaspar Käänik, 18. august 2015 15:31
Foto: Tiina Kõrtsini
Laupäeva õhtul Viimsi veekeskusest raskes seisus kiirabiga haiglasse viidud naine suri teisipäeval Põhja-Eesti Regionaalhaigla intensiivravi osakonnas. 

Surmaga lõppenud õnnetuse põhjuste väljaselgitamiseks alustasid politsei ja prokuratuur eile kriminaalmenetlust. Arstide esialgsel hinnangul oli naine enne veekeskusesse minekut terve ning tema surm ei ole seotud ootamatu terviserikkega.

Samal teemal

Põhja ringkonnaprokuratuuri ringkonnaprokurör Kelly Kruusimägi sõnul on menetluse alustamise põhjuseks see, et naine oli vees oluliselt kauem kui seda oli esialgse info põhjal alust arvata.

"Tänaseks on läbi vaadatud veekeskuse turvakaamera salvestised. Neilt on näha, et veekeskuse vetelpäästjad reageerisid pärast uppumisohus olevast naisest teada saamist kiiresti, tõid ta koheselt veest välja ning alustasid elustamist. Seejuures olid vetelpäästajatele abiks keskuse külastajad, kes aitasid naist elustada kiirabi saabumiseni. Siiski vajab välja selgitamist, miks toodi naine veest välja sedavõrd hilja, et tema elu ei olnud võimalik päästa," selgitas Kruusimägi.

Kriminaalmenetlust alustati eile karistusseadustiku paragrahvi alusel, mis käsitleb raske tervisekahjustuse põhjustamist ettevaatamatusest (§ 119). Lisaks füüsiliste isikute tegevusele uuritakse ka võimalust, et traagiliste tagajärgedega õnnetuse põhjuseks on juriidiliste isikute tegevus. 

Menetlust juhib Põhja ringkonnaprokuratuur ning viib läbi Põhja prefektuur.

Samal teemal

19.07.2015
Viimsi traagiline õnnetus pani ka teised Eesti veepargid ohutusnõudeid üle vaatama
19.07.2015
Mare Liiger: lilla toru on ohtlik atraktsioon – õnnetusi võib tulla veel!
18.07.2015
Rakvere Aqva Spa: meil on ujumisoskusteta inimestele pakkuda abivahendeid
18.07.2015
PÄRNU TERVISEPARADIISI VEEKESKUSE JUHATAJA: meie liutorud vaadatakse iga päev üle