Eesti uudised

FOTOD | Rõivas Liibanonis: aidates lahendada kriisi siin, aitame vähendada rändesurvet (24)

Toimetas Kaspar Käänik, 18. august 2015 15:31
Foto: Ave Tampere / Valitsuse kommunikatsioonibüroo
Peaministrid Taavi Rõivas ja Juha Sipilä arutasid täna Liibanoni peaministri Tammam Salami ja parlamendispiikri Nabih Berriga julgeolekuolukorda Lähis-Idas ja sellest tulenevat humanitaar- ja põgenikekriisi.

Rõivas toonitas, et kuna sõda Süürias ja ebastabiilsus kogu regioonis on viinud ulatusliku humanitaarkriisini Liibanonis, on regionaalse stabiilsuse ja majandusliku arengu tagamine riigis kriitilise tähtsusega ka Euroopa Liidu migratsioonipoliitika seisukohast.

Samal teemal

"Olukorras, kus Eestist üle nelja korra väiksema territooriumiga Liibanonis on põgenikke rohkem kui Eestis elanikke ja regioonis on puudustkannatavaid lapsi rohkem kui Soomes elanikke, on Eesti rahuvalvajate panus Liibanoni kaitsesse üks oluline osa humanitaar- ja põgenikekriisini viinud probleemidega rohujuure tasandil tegelemisest," ütles Rõivas.

"Aidates lahendada kriisi siin kohapeal, aitame vähendada põgenikekriisi ja sellest tulenevat rändesurvet Euroopale," rõhutas ta.

Eesti toetab Liibanoni lisaks rahuvalvele ka humanitaarabi korras. Alates Süüria sõja puhkemisest on Eesti toetanud erinevaid humanitaarabiorganisatsioone 1,6 miljoni euro ulatuses.

Peaminister avaldas lootust, et vaatamata keerulisele julgeolekuolukorrale ja siseriiklikule ebastabiilsusele, jätkab Liibanon paljude lääneriikide abiga arenemist isemajandava ning atraktiivsema regionaalse keskuse suunas. Selline areng oleks otseselt ka Eesti huvides.

Rõivas ja Sipilä avaldasid toetust Liibanoni valitusele ja peaministrile, kes äärmiselt keerulises poliitilises ja julgeolekuolukorras üritavad Liibanonis stabiilsust hoida ja julgeolekuolukorda parandada

Samal teemal

02.07.2015
FOTOD | Eesti kaitseväelased said Liibanonis uue teenistuskoha
09.05.2015
Tiit Madisson | Lääs avas piirid Liibüa põgenikele
28.04.2015
Liibanonis heisati Eesti lipp
08.00.2015
Üle maailma on 56,7 miljonit põgenikku