Eesti uudised

Peeter Ernits andis riigikogu liikme ametivande (2)

Toimetas Kaspar Käänik, 18. august 2015 14:15
Peeter ErnitsFoto: Teet Malsroos
Parlamendi tänasel erakorralisel istungil andis riigikogu liikme ametivande Keskerakonna esimehe Edgar Savisaare asendusliige Peeter Ernits. Värske saadiku hinnangul soovib ta parlamendis tegeleda ennekõike õigus- ning riigireformi küsimustega ning liitub seetõttu põhiseaduskomisjoniga.

"Iga rahvasaadiku ülesanne parlamendis on seista enda valijate eest ning käituda nii, et saadiku hääl ei oleks pelgalt kummitempel. Kavatsen aktiivselt suhelda enda piirkonna inimestega ning aidata neil mureküsimusi lahendada. Liialt tihti tundub, et riigikogu on inimestest võõrandunud, taolist olukorda tuleb vältida," sõnas värske riigikogulane.

Samal teemal

"Tänavuse suve üheks kuumemaks teemaks on kerkinud riigireformi küsimused ning tegemist on mulle väga südamelähedase valdkonnaga. Põhiseaduskomisjonis saan ma antud valdkonnaga aktiivselt tegeleda ning omapoolseid ettepanekuid esitada," lisas Ernits.

Peeter Ernits on kauaaegne ajakirjanik ja enne riigikokku siirdumist töötas ta Tallinna kesklinna valitsuse avalike suhete nõunikuna. Riigikogu valimistel kogus Ernits Jõgeva- ja Tartumaal kandideerides 824 häält. Nüüdsest on riigikogus Jõgeva- ja Tartumaad Keskerakonna fraktsioonis esindamas kaks liiget  Marika Tuus-Laul ja Peeter Ernits.

Samal teemal

05.07.2015
Savisaar loobus riigikogu kohast, tema asemele läheb Ernits
02.02.2015
Peeter Ernits: ma ei saanud riigikokku e-hääletamise pärast
21.00.2011
Peeter Ernits: Eesti riik on liiga õhukeseks hööveldatud
18.02.2008
Peeter Ernits: Eesti meedia on manipuleeritav