Tarbija

Elektriautode müük kasvab Euroopas jõudsalt, Eestis on müüginumbriks null (11)

Toimetas Kristin Aasma, 18. august 2015, 09:39
Elektriauto laadimasFoto: Teet Malsroos
Teises kvartalis kasvas Euroopa Liidus elektriautode ja pistikhübriidide müük 53 protsenti ning esimese poolaasta kasv oli koguni 78,4 protsenti võrreldes möödunud aasta samade perioodidega. Eestis on teises kvartalis elektriautode müüginumbriks null.

Mõnedel suurtel turgudel nagu Suurbritannia, Saksamaa ja Prantsusmaa on teinud elektriautode müük väga suuri hüppeid, teatas AMTELi uudiskiri. Näiteks Suurbritannias on tänavu elektriautode ja pistikhübriidide müük eriti hea hoo sisse saanud, sest esimese poolaastaga on müüdud 14 838 autot võrreldes eelmise aasta samal perioodil müüdud 4096 autoga.

Samal teemal

Samas on Eesti antud statistikas ainuke Euroopa Liidu riik, mille teise kvartali elektriautode müüginumbriks on null.

Põhjuseid pole vaja otsida kaugelt, sest Euroopa Liidu ühise taastuvenergia programmi raames on kokku lepitud, et transpordis peab aastaks 2020 olema taastuvenergia osakaal 10 protsenti. Just selle eesmärgi nimel toetatakse enamikes Euroopa Liidu liikmesriikides elektriautode soetamist ja/või soodustatakse tarbimist. Aga Eesti on üks vähestest, kus mitte mingisuguseid toetusi ega soodustusi enam ei jagata. Isegi majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi poolt koostatud transpordi arengukavas aastateks 2014-2020 on märgitud ainsa riigipoolse meetmena elektriautode kiirlaadimisvõrgu toimimine.

Kui elektriautosid ei lisandu, siis mis selle kiirlaadimisvõrguga peale hakata?

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee