Krimi

Uudist täiendatud kell 10.40!

Riiki petnud Kristina Tauts sai kelmuse eest tingimisi karistuse (84)

Eesti Päevaleht / Õhtuleht.ee , 18. august 2015 08:43
Kristina Tauts aastal 2002 aidsi ennetuskampaaniat tegemas.Foto: Arno Saar
Harju maakohus mõistis eile kelmuse eest aastase tingimisi vangistuse siis veel Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) nimekirjas olnud Kristina Tautsile, kes vedas riiki mitu kuud ninapidi, esitades arveid väljamõeldud teenuste eest. Pärast kohtuotsust astus Tauts erakonnast välja.

IRL-i ladvikusse kuulunud Tauts oli algul tuntud AIDS-i ennetustööga, seejärel oli ta mitmes tervishoiuasutuses, sh ka tervise arengu instituudis (TAI) juhtival kohal ning on olnud aastaid IRL-i Kristiine piirkonna esimees ja peale selle on ta olnud EAS-i nõukogus.

Samal teemal

Tauts sai riigilt arvete alusel ligi 60 000 eurot, et narkomaanidele rehabilitatsiooniteenust osutada ja nad ühiskonda tagasi aidata, kuid tegelikult Tauts narkomaane ei aidanud, arved olid võltsitud ning raha kandis ta isiklikule kontole.

IRL-i esimees Margus Tsahkna kinnitas eile pärastlõunal, et Kristina Tauts andis pärast kohtuotsust erakonnale teada, et esitab ise parteist välja astumise avalduse. Vastasel juhul oleks erakond Tsahkna kinnitusel Tautsi niikuinii välja arvanud.

Refereeritud artikkel on täispikkuses lugeda Eesti Päevalehes.

Eile, pärast maakohtu otsust, esitas Kristina Tauts erakonnast väljaastumistaotluse mittetulundusühingute ja sihtasutuste registrile, millega on ta Isamaa ja Res Publica Liidu liikmete nimekirjast kustutatud, edastas täna IRL.

Samal teemal

14.05.2015
Tuntud ettevõtja astub suurkelmuses süüdistatuna kohtu ette
29.11.2014
IRLi poliitperekond pani ELi raha oma tasku?
19.04.2006
Haiglajuhid kümblevad rahas