Eesti uudised

Ago Pärtel: tahaks uskuda ja loota, et selliseid puhanguid enam ei tule (20)

Andra Nõlvak, 17. august 2015 14:58
Veterinaar- ja Toiduameti peadirektor Ago PärtelFoto: Liis Treimann / Postimees
"Õpitud on seda, et ei tasu töid jätta pimeda peale, vaid pigem oodata järgmise hommikuni," tõdeb Ago Pärtel, kes teel Viljandimaale, kus leiab täna aset teine sigade matmine.

Uuesti ohtu, et maha maetavad sead pinnale tõuseks, Veterinaar- ja Toiduameti(VET) peadirektori Ago Pärteli sõnul ei ole. Tormas oli tema ütluste kohaselt tegemist viimase nurgaga, kus öösel pimedas toimetati ja ilmselt ei saanud viimane pinnase kiht seal piisavalt paks.

Samal teemal

Kas tänane matmine jääb viimaseks või millal uus matmine korraldada tuleb, Pärtel öelda ei oska. "Matmisi saab ette tulla ainult sellel juhul, kui üheaegselt on selliseid puhanguid või sellise mastaabiga puhanguid, et Väike-Maarja loomeste jäätmete käitlemise tehas ei suuda seda 2-3 päeva jooksul ära majandada," sõnas ta.

"Kuna tegemist on sellise haigusega, siis aitab väga ruttu surmamine," sõnas Pärtel. VET ameti esimene eelistus on Pärteli sõnul raudselt Väike-Maarja käitlemistehas ning matmine hädavariant, maa peale sead jääda ei saa. Kui koheselt ei reageerita, ei ole hiljem loomi hoonetest normaalselt välja saada võimalik.

"Puurmani hoone konstruktsioon oli ka selline, et sai neid ainult hoone ühest otsast ja jaokaupa välja," ütles Pärtel. Et iga uus puhang on täiesti erinev eelmisest, tahaks ta uskuda ja loota, et loomapidajate valvsus on nüüd veelgi suurem kui kunagi varem ja selliseid puhanguid enam ei tule.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee