Eesti uudised

Põhja-Tallinnasse kerkib uus kaubanduskeskus (4)

Toimetas Kaspar Käänik, 17. august 2015 11:16
Foto: arsenalkeskus.ee
Nordecon AS sõlmis Arsenal Centre OÜ-ga lepingu Arsenali keskuse ehitamiseks Põhja-Tallinnasse Erika ja Tööstuse tänava nurgale.

Tsaariaegsetesse punastest tellistest tehasehoonetesse rajatava kaubandus- ja ärikeskuse ehituse maksumuseks on ligikaudu seitse miljonit eurot. 

Arsenal Centre OÜ juhataja Aadu Oja edastas pressiteates, et keskuse arenduse esimeses etapis valmib ligemale 15 000 ruutmeetrit büroo- ja kaubanduspindu, kus asuvad praeguste plaanide kohaselt tegutsema 35 poodi ja teenusepakkujat ning viis kohvikut ja restorani.

12 kuud kestva ehitusaja jooksul lahendatakse olemasoleva kolme hoone sula­tamine ühtseks kaubanduskeskuseks. Hooned liidetakse üheks ning hoonete vaheline ala tõstetakse kaubanduskeskuse pealseks konteinerhaljastusega parkmaastikuks, mille ääres on kohvikud ning pääsud büroodesse.

Hoonete vaheline uus kaubanduspind tõstetakse olemasolevast maapinnast kõrgemale, ühendades kõikide I korruse siseruumide pinnad samal kõrgusel.

Erika tänava poolne hoonemaht on kolmekordne. Esimesel korrusel paiknevad kaubandus­pinnad ja bürood, teisele ja kolmandale korrusele on planeeritud büroopinnad ja hoonet teenindavad tehnoloogilised ruumid. Tööstuse tänava äärne hoonemaht on ühekordne kaubanduspind.