Eesti uudised

Uudises on täpsustatud ametniku sõnu.

Põllumajandusministeerium: meedia huvi katku kandvate sigade matmisaugu servale ronida on perversne (90)

Andra Nõlvak, 17. august 2015 10:52
Seamatus Torma vallasFoto: ALDO LUUD
Põllumajandusministeeriumi avalike suhete osakonna arvates on meedia huvi katku kandvate sigade matmisaugu servale ronida on perversne.

Osakonna nõunik Karin Volmer ei soovinud täna vastata Õhtulehe küsimusele, et kus ja millal toimub katku kandvate sigade järgmine matmine.

Puurmani farmis seakatku tõttu tapetud ja Torma valda maetud sigadest tõusid osad seakehad lagunemisprotsessi tulemusel laupäeva hommikuks maapinnale. Torma võimude hinnangul näitas juhtunu, et sigade matmisel on tehtud hulgaliselt vigu.

Volmeri hinnagul on aga meedia huvi sigade järgmise matmise kohta tema jaoks arusaamatuks, perversne on huvi augu servale ronida ning üleüldse ei tohi matmiskohta minna.

Samal teemal

"Helistage Ago Pärtelile (veterinaar- ja toiduameti peadirektor - toim.), ta seletab teile veelkord, et tegemist on taudiga mitte tivoliga," helistas Volmer mõne minuti pärast tagasi.

Mustvee linn ja Torma vallavalitsus korraldavad teisipäeva, 18. augusti keskpäeval Mustvee sadamahoones nõupidamise keskkonnaminister Marko Pomerantsi ja maaeluminister Urmas Kruusega. 

"Tänaseks on probleemiga seotud kohalikele omavalitsustele – Mustvee linnale ja Torma vallale – laekunud ametkondadelt väga vastakat informatsiooni bioohutuse, turvalisuse, keskkonnaohutuse ja keskkonnanõuete täitmise osas. Torma prügila kinnistule loodi ohtlike jäätmete ladestusala, mille ohutus tuleb garanteerida keskkonnaministeeriumil," rääkis Mustvee linnapea Max Kaur.

Keskkonnaamet teatas oma tänases Facebooki-postituses, et amet lubab seakorjuseid matta vaid kaitstud põhjaveega kohtadesse, kus puudub oht, et reostus jõuaks põhja- või pinnavette.

"Üks selliseid kohti on Torma piirkond, mille pinnakatte moodustab u 25 m paksune liivsavimoreen. Kuna vee jm ainete liikumine sellises savises pinnases on väga-väga aeglane, puudub oht, et korjuste nõuetekohasel matmisel jõuaks reostus põhja- ja pinnavette ning laguproduktid Peipsi järve," kirjutati postituses.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee