2
fotot
Maximus (Varjupaikade MTÜ)

15. augustil kella 14.30 paiku helistas Lääne Prefektuuri korrapidaja Varjupaikade MTÜ Pärnu kodutute loomade varjupaika ning teatas loomapiinamisjuhtumist Rapla vallas. Varjupaigast kohale sõitnud valvemeeskond leidis eest raskete vigastustega šnautserilaadse koera Maximuse, keda naabrite sõnul oli tema omanik peksnud.

Loomal olid lisaks värsketele vigastustele näha vanemad mädanevad haavad, milles pesitsesid vaglad. Samuti oli loom alatoidetud ning nõrk. Koer transporditi Pärnu kodutute loomade varjupaika, kus loomaarstid tegelesid üle kolme tunni üksnes tema haavade puhastamisega.

Veterinaar Aivi Org ütles, et koera seisund on kriitiline. "Looma kehal on näha ilmselged terava esemega tahtlikult tekitatud vigastused. Tema koed on nekrootilised ja välistada ei saa kolju- ja käpaluumõra," kirjeldas loomaarst Maximuse vigastusi. Vereproov peaks arsti sõnul andma vastuse, kas kudede lagunemise tagajärjel tekkinud mürgid on jõudnud kahjustada ka siseorganite tööd.

Lääne Prefektuuri Rapla Politseijaoskond alustas kriminaalasja looma julma kohtlemise paragrahvi alusel. Seaduse kohaselt võib kohus sellise teo eest karistusena mõista rahalise karistuse või kuni üheaastase vangistuse ning lisakaristusena loomapidamisõiguse äravõtmine kuni viieks aastaks.

Varjupaikade MTÜ tegevjuhi Triinu Priksi sõnul riivab selline uskumatu julmus ja looma abitusse seisundisse jätmine otseselt inimeste õiglus- ja turvatunnet. "Me ei saa käsitleda Maximust kui järjekordset vigastatud looma, vaid oluline on anda ühiskonnale selge sõnum, et selline julm käitumine ei saa olla aktsepteeritav," rõhutas Priks selgitades vajadust sellest juhtumist avalikkust teavitada.

Varjupaikade MTÜ tegevjuhi sõnul tehakse nende organisatsiooni poolt kõik endast olenev, et koer saaks parima kohtlemise osaliseks. "Me täname Rapla politsei töötajaid Erik Jõesaart, Arto Durejkot ning Alar Smirnovi, kes juhtumiga tegelesid ning kohapeal meie töötajatele igati abiks olid," tõi Priks esile head koostööd.

Jaga artiklit

62 kommentaari

N
Nipikas  /   17:13, 21. aug 2015
Need ei ole inimesed kes loomi piinavad. Koletised, värdjad....et te oma tegude eest põrgus põleksite ja et teil käed ja jalad otsast mädaneksid. Haiged inimesed! Kui sa kurat looma ei armasta, mida sa tast võtad üldse. Loom on pereliige ja kui armastust looma vastu pole siis ära võta endale sellist vastutust ka. Hoia oma käed taskus ja ära vaata loomade poolegi. Küll neil oinastel kunagi omal mihklipäev saabub. Mitte ükski halb tegu ei jää karistuseta. Koerapiinajad, pistke end põlema. Te pole inimesed!!!!!!!!
A
Arts  /   19:31, 18. aug 2015
Ei oskagi midagi öelda,täiesti tummaks võtab kui nägin neid vaklade eemaldamist.Egas midagi,kiiret paranemist koerakesele.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis