Eesti uudised

Kalamaja muutuste pöörises: koos ehedusega kaovad ka boheemlased (14)

LISA KOMMENTAAR

Käisin 18. august 2015 08:52
hiljuti Kalamajas jalutamas. Minu lpasepõlve Kalamajast pole suurt midagi alles. Tänavad ja hoovid on autosid täis. Mina ja sõbrad mängisime tänaval keksu ja kulli, praegu on hea kui lapsel hoovis istumise ruumi on ja värav peab lukus olema, muidu võib juhtuda, et naabrimaja elanik pargib sinna oma auto. Isegi mustamäel on lahedam ja rohelisem.
Koll 17. august 2015 13:42
Boheemlased peab panema looduskaitse alla ja see linnaosa ei tohi mingil juhul areneda ja ajaga kaasas käia, las jääda lagunevaks ja hubaselt haisvaks nagu oli 100 aastat tagasi.
Koll 17. august 2015 13:36
Boheemlased peab panema looduskaitse alla ja see linnaosa ei tohi mingil juhul ajaga kaasas käia, las laguneb ja las jääda niisamuti nagu oli 100 aastat tagasi hubaseks ja armsaks. Jumala eest ei arengule. Sealt edasi las jääda kopli liinid ka muutumatuks, peab panema muinsuskaitse alla sealsed varemed ja prükkarid.
höh 17. august 2015 12:40
kodu-herne-magasin on äge rajoon, aga seal pole arendusteks ruumi, liiga kompaktne aga samas nii kesklinn kui olla saab ja kaunis vaikne
eelarvamuste kiuste 16. august 2015 23:34
Kes Kalamaja kandist hoolib, elab seal rahulikult edasi. Selleks, et seal elada, ei pea tingimata märsikandja ega rikkur olema ja kui ongi, mahuvad nad sinna kõrvuti vabalt ära. Telliskivi keskus jms. on seal ikka edasi, ERKI tuleb ka, mis tähtsust sel rahakoti paksusel on. Tundub, et igasugu arvajad on seal vaid kohvikutes käinud.
Ühistust 16. august 2015 22:47
Eks saaks neid majade vundamente ja koridore kui aga ühistu liikmed kokkuleppele jõuaksid. Kahjuks ei saada siiani aru et ollakse ka katuse,koridori-keldri ja vundamendi omanikud,huvitab neid vaid oma korter. Kalamajas on üksikuid maju millel on ühesugused moodsad või restaureeritud puuaknad. Jalutasin just mööda Graniiti, enne Vabriku nurka on suur kollane kivimaja, restaureeritud, kõigil erinevad aknad ees, osal plast osal puu, ühel veel aknahinged näha- mis remont see siis on. Sama ka kogu Kalamajas.
Nii on 15. august 2015 23:52
Kogukond loob miljöö,arendaja kasutab võimalust,miljöö muutub,kogukond kas assimileerub või pigem liigub mujale.Palju õnne Noole,Vibu,V-Kalamaja elanikele ja Kalaranna tänava väljamõtlejatele,kes lõhkusid selle linnavalitsuse ainsa positiivsuse kult.kilomeetri näol.
15. august 2015 20:10

adjöö mõistus 15. august 2015 19:38
Isssssssannnd kui kahhju!
balti jaama turumutt 15. august 2015 14:02
Kalamaja Kalamajaks, ent huvitav, kus koolis 09:50 ja 10:00 eesti keele kirjutamise aluse omandasid? Selline stiil on nii uuenduslik ja vaimustav. Lausa fjuutše...
Püha püss 15. august 2015 13:38
Soomanni võrdlus Peetri külaga on äärmiselt küündimatu. Kalamajas on olemas kool, üks Tallinna vanemaid, muuseas, ja mitu lasteaeda, et peaks neid veel juurde ehitama või. Samuti on siin mitu suuremat kauplust (2 RIMI ja väiksematest Balti jaama Selver), Kalamaja piirile on tulemas suur Aarsenali Selver. Huvitav, kas Soomann ise üldse kordagi Kalamajas on käinud, et nii lolli juttu ajab.
15. august 2015 11:13
"Ma isegi ei julge sinna vaadata," ütleb kultuurikilomeetri asemele rajatava sõidutee kohta kalamajalane Margit Virkus (23). Virkuse sõnul pole selline suur tee mere ääres mõeldav. "Kultuurikilomeeter oli nii äge asi," on Virkus siiani vaimustuses. "Päeval oli seal ilus ja rahulik jalutada. Öösel sai mööda seda teed otse linnast koju. Seal ei olnud ka kunagi kedagi, see oli üliturvaline."
...
Kogu see rumalus võtab Kalamaja keskmise tõusiku (kes peab end hipsteriks) olemuse kokku. Ei taha, et ummikud lahendatakse, tahan jalutada tööstusvaremete vahe mööda teed, kus ei ole kedagi!
pole 15. august 2015 10:00
küll kalamaja elanik,aga liigun seal sagelli
eks mõni moderne maja rikub pilti aga mõni pigem täiendab
oleneb kus ja missugune
kalamaja on siiski üks ilusamaid ja väärtuslikumaid kohti elamiseks tallinnas
huviga ootan kopli arenemist,minu nägemuse kohaselt on piirkonnal tõeliselt perspektiivi
mulle tundub ,et nõmme piirkond on ultramoodsete majade tõttu rohkem kaotanud ,sinna on seda linnaümbruse mentaliteeti rohkem korjunud
mulle meeldib,et kalamaja kesklinnast jalutuskäigu kaugusel ja siiski mingi hoopis teine miljöö
vaatame 15. august 2015 09:50
Vaatame mis nendest valesti renoveeritud majadest aastatepärast järgi on.