Tarbija

Reedel Arvamusfestivalil: kelle mure on vastutustundlik ettevõtlus ja tarbimine? (5)

Toimetas Kristin Aasma, 13. august 2015 22:22
Kas kiirlaenufirma saab olla vastutustundlik ettevõtja?Foto: Toomas Huik / Postimees
Paides toimuva Arvamusfestivali ettevõtlusalal osalevad oma valdkonna eksperdid Eesti inimeste tarbimiskultuurile ja vastutusele keskenduvas diskussioonis "Vastutustundlik ettevõtlus – a keda huvitab?".

Tarbimiskultuur ning seega ka tarbija-kaupleja suhe on Eestis viimaste aastate jooksul väga palju muutunud. Tarbija ostuotsused sünnivad lisaks hinnale järjest enam ka toote disaini ja kvaliteedi põhjal. Arutelu eesmärk on heita valgust sellele, kas Eesti tarbija hindab täna ostuotsust tehes ka kaupleja suhtumist end ümbritsevasse ühiskonda ja keskkonda laiemalt, edastas Tarbijakaitseamet.

Samal teemal

Kell 18 algaval arutelul diskuteerivad Marko Reikopi juhtimisel tarbijakaitseameti peadirektor Andres Sooniste, Danske Banki ettevõtete panganduse asedirektor Andrus Soodla, kohvikuteketi MAMO perenaine Margit Härma ning moedisainer Lilli Jahilo, millises seisus on Eesti tarbimiskultuur ning kas ostuotsused lähtuvad hinnast, emotsioonist, mainest või hoopis millestki muust. Samuti arutletakse, kas hoolivamate tarbijate kasvatamine võiks olla haridussüsteemi ülesanne.

Vastutustundlik ettevõtlus ei hõlma ainult elukeskkonda ja loodust, vaid ühiskonda tervikuna.

Kas vastutustundlik saab olla ka kiirlaenufirma, kelle põhiülesandeks on laenata inimestele raha ning see neil suure kasumiga tagasi saada, või kasiino, samal ajal kui hasartmängud tekitavad sõltuvust? Samuti on küsitav, kust läheb piir formaalselt ning päriselt hooliva ettevõtja vahel.

Neile ja paljudele teistele küsimustele keskenduvad saab vastuseid reedel Paides Arvamusfestivali ettevõtluslaval kell 18 algaval diskussioonil. Kuna osalejad on väga erinevatest valdkondadest, on oodata ägedat arutelu ja eriarvamusi.

Tule kuulama!

Arutelu korraldavad Tarbijakaitseamet ja Vastutustundliku Ettevõtluse Foorum.

Rohkem teavet Arvamusfestivali ettevõtluskavast.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee