Eesti uudised

Lastekodukasvandik: "Ma ootasin ja ootasin ema. Ta ei tulnud kunagi…" (45)

LISA KOMMENTAAR

karm elu 13. august 2015 19:39
Selliseid peresid on Eestis oi kui palju.
ja veel 13. august 2015 17:26
oleks nii tüüpiline meie ajastul artikkel - MA OOTASIN LAPSI, NAD EI TULNUD KUNAGI....
Lugeja 13. august 2015 17:20
Tihti loen ikka lugusid, et vanemad ei hooli lastest, miks..... miks keegi ei kirjuta sellest kuidas lapsed oma vanematega käituvad. hea ja turvaline lapsepõlv ei kindlusta veel austuse ja hea läbisaamise hilisemas elus. Vaadake enda ümber - lapsed tihti ei käitu austusega omadesse - vanemad hooldekodusse ja majad- metsad rahaks. Kahju , kuid nii see paraku on!
to_lugeja 14. august 2015 11:03
Sa oled väga rumal inimene ikka. Kohe näha, et laste kasvatamisest ei tea mõhkugi. Esiteks: Ühestki lapsest ei kasva ISEENESEST arukat, korralikku, hoolivat, endaga hakkama saavat inimest! Milleks siis vanemad üldse? Vanematel ei ole ainult sigitamise kohustust, vaid nemad just ongi need, kes oma lastele annavad eeskuju elus toime tulemiseks, käitumiseks, õpetavad austama jne jne. Kui vanemad ei ole osanud seda eeskuju anda, siis ärgu imestagu, kui laps täiskasvanuna neist võõrdub, ei aita ja esimesel võimalusel vanadekodusse topib! See ongi TULEMUS! Nii, et ära süüdista lapsi. Kui laps käitub oma vanematega nõnda, kuis kirjutad, on see otsene kivi vanemate kapsaaeda!
E.v.L.h. 13. august 2015 16:40
Emme on Jõgevalt pärit PR, mis sellisest ikka tahta.
oks 13. august 2015 15:14
Pole siin iriseda midagi, iga laps valib oma vanemad, ise teab kas talle ona vaja nälgida või peksa saada
to oks 13. august 2015 15:29
oot mis sa ebard siin ajad? Iga laps valib oma vanemad? Kordan veel kord sõna VALIB...
Sa oled vist tõsiselt mingi ajukääbik kellel ei ole õrna aimugi kuidas lapsi tehakse, Kas sa ikka usud veel,et kured toovad lapsi ? ja kuidas üks laps saab omale vanemaid valida?
sa ei tohiks siin kommenteerida,sest ajuhälvetega inimeste koht on üldjuhul hullumajas.
oks 13. august 2015 22:40
to oks---teie olete jälle hiinlane, sest Hiina riigis on uuestisünd ja vanemate valimine keeletud, Dalai Laama Tiibeti riigis valiti sünni järgi, nüüd suures Hiina riigis valitakse parteilisee kuuluvuse järgi
14. august 2015 15:08
Sotsiaal 13. august 2015 14:28
Lihtne on öelda, et sotsiaalametnikud ja lastekaitse ei tee tööd, istuvad vaid soojas toas ja palk jookseb...Paraku räägivad sedasi vaid need, kes asjast ei tea_-( Reaalses elus hõlmab hoolimatute vanemate projekt aga palju rohkemat, alates vanemate nõustamisest, toidu ja riideabi pakkumisest, järelvalvest, pidevast külastamisest jne. Kui ükski eelmainitud meetoditest tulemusi ei anna, eraldatakse laps hoolimatust perest. Kunagi ei ole nii, et esimese vihje peale tullakse ja viiakse laps/lapsed kodunt! Vanemad, kes korduva abi pakkumise peale ikka veel ei taha mõelda oma laste heaolule, ei vaja lapsi- lihtne.
Jänks 13. august 2015 15:50
to Sotsiaal, mitte ükski sostisaaltöötaja ei suuda alkohoolikust inimest teha ja toidu ning riideabi vahetatakse tihti alkoholi vastu nii kui sotsiaaltöötaja on selja pööranud.
no seda minagi 13. august 2015 16:34
Siis ongi ainuõige otsus taolistelt "vanematelt" lapsed ära võtta enne, kui elust võõrduvad ja hakkavadki arvama, et selline eluviis ongi normaalne!
liisu 13. august 2015 14:07
Kahjuks ei täida ükski kommentaar siin seda tühimikku, mis lastekodulastel või ükskõik millisel emaarmastuseta inimesel südamesse jääb. See jääb sinna elu lõpuni! Hea, kui suudavad ise oma lastele pakkuda emaarmastust ja saavad ise seeläbi natukenegi tunda seda, mis omal ajal puudu jäi. Olen näinud 60 a naist nutmas nagu väike laps, sest tema ema ei ole teda kunagi armastanud. Mul endal kriibib aeg ajalt hinge seest välja, kui emban oma tütart mõeldes, et minu ema ei leidnud seda viivukest aega, et laps korraks enda vastu tõmmata ja öelda, sa oled kallis. Nutt tuleb peale selliseid kurbi lugusid lugedes aga eks mu silmad ole ka üsna märja koha peale sattunud. Päikest kõigile kurvastajatele.
Statistika 13. august 2015 12:41
http://ec.europa.eu/food/animal/diseases/adns/adns_outbreaks_per_disease_en.pdf Siin Euroopa Liidu raportis on numbritega kajastatud praegust olukorda - Läti metssigadel on 332 korral avastatud katk, kodusigadel vaid 3es farmis, seevastu Eesti metssigadel 198 korral, kuid kodusigadel 10 farmis. Mis tähendab, et Eesti teeb leviku peatamise püüdluses midagi süstemaatiliselt valesti.

maamiis 13. august 2015 12:28
meie ametnikud ju imemehed .Hoolimata sellest ,et kopamees väitis ,et tema kopaga üle 4,5 meetrist auku kaevata EI OLE tehniliselt võimalik väidavad nad ikka ,et auk on KUUS meetrit http://www.postimees.ee/3291665/tapetud-sigadega-tormasse-soitvad-veokid-tilguvad
suspe 13. august 2015 11:41
siin ohime... mis Süürias kodusõjas lastega toimub??? Eesti elu on nendega võrreldes lill!
13. august 2015 14:30
kellel lill, kellel ei. kui on joodikud emad ja näljased lapsed, vöi söjas näljased lapsed mölematel puhul lapsed on önnetud
Murelik 13. august 2015 11:39
http://ec.europa.eu/food/animal/diseases/adns/adns_outbreaks_per_disease_en.pdf Siin lehel on 10. augusti seisuga andmed, mitu haiguskollet on avastatud riikide kaupa ja Eesti juhib seda tabelit - mis tähendab, et Eesti teeb midagi süstemaatiliselt valesti, püüdes olukorda kontrolli alla saada.
võtke pagulaste lapsi, 13. august 2015 11:29
seal tumedate inimeste maal on palju orbusid.
teadja 13. august 2015 10:53
korralikelt ematelt kistakse ära lapsi ,see on sotsabi ,et täita lastekodusi.
see on kerge ja palju meeldivam 13. august 2015 11:39
kui hädas olevat last abistada. reeglina on laps terve ja sobib kasuperre või kapsendamiseks või.....
S.....i sa "teadja" tead! 13. august 2015 13:40
Mitte üheltki KORRALIKULT emalt ja normaalsest perest ei võeta lapsi ära! Kes on korralik ema? Selline inimene, kelle laps/lapsed elavad puhtas, normaalses kodus, kus on lastele süüa ja vähemalt oma nurgake, kui oma tuba ei saa võimaldada. Ema, kes oskab enda kuu eelarve selliselt planeerida, et arved oleksid tasutud ja toit laual. Enne, kui laps ära võetakse toimub siiski väga põhjalik, kohati isegi põhjendamatult pikk (kui juba silmaga kõik selge) uurimistöö, mis hõlmab andmete kogumist jne. Tänapäeval võetakse laps siiski sellisest perest, kus vanemad on harimata s.h ei oska majandada ning lapsed on räpased ning näljas, kellele pole ka elementaarseid võimalusi loodud, kes magavad võidunud linade vahel jne:S Kogu "emapalk" kulub SMS laenudele ja võlgade maksmisele. Nii, et mis korralikest vanematest sa siin jahud?
Aniita 13. august 2015 14:13
Olen eelkõnelejaga täiesti nõus ja lisan veel, et korralik ema on eelkõige see, kes raskes olukorras (nt, kus meest ei ole, ise on tööta, rahaga kitsas ja lähiajal paranemist ei paista NB! Ajutine emapalk EI ole paranemine!) uut last või lapsi juurde ei planeeri!!! Sellest ma saan aru, kui algul elati hästi, sündisid lapsed, aga juhtus majanduslik põnts nt vanemad jäid tööta jne, kui peres on lapsed juba olemas, tuleks esmajärjekorras hakata tegelema olukorra parandamisega, mitte uusi lapsi juurde sünnitada! See emapalk on aga üks suur nõiaring niigi eluhammasrataste vahel siplevatele, mõtlemisvõimetutele inimestele. Nende lastest on väga kahju:-(
aga 13. august 2015 10:41
Kust seda iivet saada, ojulandid, pentused ja galojanid niikuinii ei viitsi sünnitada, õnneks Brüssel tuli appi.
Poiss 13. august 2015 10:41
Olgem nüüd ausad see oli väga ammu, ammu aega tagasi
Pigem... 13. august 2015 09:39
..ikka "kivi" kohaliku valla sotsiaaltöötaja kapsaeda.Täiesti olematu ja mõtetu koht välja mõeldud.Nemad ei tea kunagi midagi,kui olukord on juba avalikkuse ees.Mis viga liugu lasta,sest riigipalgal ja palk kindlal kuupäeval kontol.
Kurb lugeda,et lapsed kannatavad tühja kõhtu,sest ema-isa joovad lastetoetused maha.Oleks sots.töötaja tasemel,muretseks toiduabi pakke-suuremad lapsed ikka oskavad midagi valmistada,kui ema pole suuteline.
Meil hoolitakse vangidest ja loomadest ka paremini,kui lastest,kes on Eestimaa tulevik.
Täiesti riigi poolt lapsed hooletusse jäetud.
aga vangid ja pagulased on seltsimeestele vajalikumad 13. august 2015 09:50
ning hoolitsevatele on loomakeste hea käekäik tähtis.
Lapsed ?!
Misasjad need veel on ? Kellele neid vaja ? Lastelt ei ole miskit tulu ega maksu võtta.
to pigem 13. august 2015 13:45
Kle RIIK ei pea kellegi lapsi ülal pidama! Üks asi on toetus, mis tähendab väikest abi, kuid mitte 100% ülalpidamist. Mis need toiduabi pakid aitavad- see kõik on ajutine! Ära unusta, et ükski LAPS ei pea oma lapsepõlvega hüvasti jätma, et oma väikeste õdede-vendade eest hoolitseda, ka mitte suurem laps. Süsteemi tuleb muuta, vähemasti tänases päevas. Emapalk ära kaotada, sest just sellised asotsiaalsed, mõtlemisvõimatud sigijad näevad selles suurepärast "äriplaani", lastest mõistagi nad ei hooli.
Mnjah 13. august 2015 14:59
loe seadusi.
Omavalitsus ei saa takistada lastetoetuste mahajoomist. Vähe sellest, sedasorti tegelased on oma õigustest ja toetuste saamise võimalustest vägagi teadlikud. Saavad ja joovad need kah maha.
Kes peaks toiduabi pakid kinni maksma? KOV? Maksab toetusi, sest neid on õigus saada ja siis võtab lapsed valla ülalpidamisele pealekauba?
Vanemate õiguste kärpimine käib ainult kohtu kaudu ja koos laste eraldamisega. Sellist vaheastet nagu eesti ajal oli eestkoste, rakendada ei saa.
Kuni kohtuni peab sotsiaaltöötaja käima ja rääkima, rääkima, rääkima... Ja sageli ei lasta teda uksest sissegi.
Igaüks elab oma elu ise. Ei saa olla nii, et õiguste osa elad ise, kohustuste osa keegi teine.

j.. 13. august 2015 09:37
sellised vanemad peaks ära lõikama et lapsi ei saaks muretseda ja siis puuri panema kui lapse lastekodusse panevad see on minu arvates parem karistus neile kes oma laste eest ei hooli
robsel 13. august 2015 09:04
Kirjanduslikult pea ideaal artikkel, Tammsaaregi kahvatuks, reaal on loomulikult HOOPIS muu... kahjuks!
ka naine 13. august 2015 08:26
Minu meelest peaks sellised emad samamoodi kinni panema, kes oma lapsi näljutavad ja peksavad . Väga lihtne nende jaoks lapsed lihtsalt lastekodusse anda, viina raha võetakse ainult ära. Aga kes korvab laste muserdatud hinged?
Kui palju lisandub veel selliseid peresid kui kolme lapse pealt hakatakse miinimumpalka maksma? Väikeses maakohas tööd pole ja lapsi tehakse , et riigilt elatist saada, aga kui palju lapsed ise sellest abi saavad?!
evik 13. august 2015 08:17
sotstöötajad istuvad linnades kabinettides. ei nemad tea, kus külas kes keda peksab. ja seda joomist ja peksmist on maakohtades veel palju. kurb.
Imelik 13. august 2015 08:49
Maal on ka igas vallas oma sots, kes istub oma kabinetis, mis siia linna kabinett puutub?
to imelik 13. august 2015 09:18
ok, ka valla kabinett on soe ja turvaline. võtame nt Haanja valla. Kas selle valla sotsiaalametnik teab kõiki valla piires olevaid hädalisi?? ei tea ja ei saagi teadma, sest oma küla rahvastki ei huvita, kas kuskil lapseke on tühja kõhuga või joodikute meelevallas. õige sots ametnik võtaks kätte ja käiks KÕIK külad läbi ja kontrolliks olukorda, küsitleks inimesi.... võtab see aega, mis võtab. aga üldpilt tervikuna oleks selgem. a kes see ikka viitsib....
to: evik 13. august 2015 13:48
Kuidas sotsiaaltöötaja peakski teadma, kui sin atalle ei ütle, kus ja millise ukse tag alapsi pekstakse! Ilgelt hea on halvustada. Mine ja tee midagi ära, anna infot pekstavate laste kohta, kui sul on. Ega Emily juhtum poleks ka muidu välja tulnud, kui poleks olnud tähelepanelikke naabreid!
to to evik 13. august 2015 14:32
kirjutasin imelikule vastuse. ja ma ei halvusta. lihtsalt näen ja kuulen igapäevaelus, kuidas ametnikud töötavad. ehk mõni töötab ka südamega, ei tea, pole kuulnud. oma sõbranna lapselast võõrasisa ahistas, mitu aastat ametnikud venitavad ja ei usu, kuigi tõendeid on palju. väga raske on midagi kellelegi tõestada.
Naine 13. august 2015 08:11
Ehkki Angela elas pisikeses külas, kus tema kodusest olukorrast teadsid peaaegu kõik, kulus pikki aastaid, enne kui laste aitamiseks midagi ette võeti. Sotsiaaltöötaja on tihti täiesti mõttetu tegelane.KULUS PIKKI AASTAID ????? Mille eest nad palka saavad ....laste piinamise lubamise eest ??? Mul pole sõnu !
eesti elu ju 13. august 2015 08:42
kuna jah pisike angela elas külakeses siis ikkagi ärme unusta impeerium on ikkagi tallinn ja tallinna ümrus on kui kartulipõld egas seal ju inimesed ei ela,või elavad ?
to: eesti elu ju 13. august 2015 08:50
Õpi kirjutama, tõuk!
ümbrus 13. august 2015 08:51
...tallinn ees ja tallinn taga, aga muud peas ei ole...
Tallinn on siis süüdi,et piretid piinavad ja näljutavad 13. august 2015 10:18
terves IMPEERIUMIS lapsi ?
See on küll õige eestlus ,aga kas Tallinnal selles osa ikka on ?
Lastekodus ema järgi igatseda on raske,aga kodus tunda pidevat vihkamist pole ka kerge.
noo 13. august 2015 09:09
enamus lastega seotud probleeme lahenevadki nii, et lapsed kasvavad suureks, aga pagulased on 'tõelised' abivajajad, neile on kõik ette nähtud ja kohustulik tagada.
Mis need... 13. august 2015 10:57
...pagulased siia puutuvad? Ära hakkab tüütama, kui igasse eesti probleemi topitakse pagulased.
Elanik 13. august 2015 12:24
"enamus lastega seotud probleeme lahenevadki nii, et lapsed kasvavad suureks.."
Sinu kurvastuseks pean ütlema, et probleemid ei lahene lapse suureks kasvamisega. Need teisenevad või taanduvad, et siis hiljem ja hullemini esilekerkida.