Eesti uudised

Katkuhirmus tapetud sigade matmiskoht: siin olla on mitte ainult kurb, vaid lausa traagiline (11)

Arvo Uustalu, 13. august 2015 07:00
KUUS MEETRIT?: Torma vallas arvatakse, et selle kopaga kuue-seitsme meetri sügavust auku ei kaevagi, ning kopale tulnud 4,5 meetri sügavusel vastu ka paekiht. Foto: Reuters

Sigade matmiskohani viib kilomeeter pikk kruusatee. Ees on märk, mis sisesõidu keelab. Jala on igaühel voli minna. Maasse kaevatud augu lähedal seisab valges kitlis mees. Tema ülesanne on seakerede kloorlubjaga katmine ning autode kolmeprotsendilise klooramiinilahusega pritsimine. "Siin olla on mitte ainult kurb, vaid lausa traagiline," ütleb Jõgevamaa veterinaarkeskuse peaspetsialist Aleksei Lizin.

Olukorra kurbloolust mõistavad teisedki. "Tegemist on väga tõsise asjaga. Kui omavalitsus selgeid vastuseid ei saa, siis pole veel hilja nõuda ka seakorjuste üleskaevamist, uuesti desinfitseerimist ja põletamist," lajatab Mustvee linnapea Max Kaur, kes on mures selle pärast, et Torma prügila lühistele maetavad katkusead võivad viirust kas pinna- või põhjavee kaudu Peipsini levitada.

Matmispaik jääb järvest linnu-lennul kolme-nelja kilomeetri kaugusele ning Mustvee linnapiirini on veelgi vähem maad. Torma valla rahvas aga käis vallavalitsuses uurimas, kuidas meeleavalduseks luba saada.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

17.08.2015
Põllumajandusministeerium: meedia huvi katku kandvate sigade matmisaugu servale ronida on perversne
14.08.2015
PEIPSI-ÄÄRSED MURES: ministrid kutsutakse seamatuste pärast Mustveesse
12.08.2015
Seisukoht | Riiklik sigadus
12.08.2015
Lisandus kaks uut katkufarmi, tapmisele läheb ligi 4700 kodusiga

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee