Eesti uudised

ÕHTULEHE VIDEO ALTNURGA SEAFARMIST | Veterinaar- ja toiduameti peadirektor: sealiha müügilt ei kao

Katrin Rohtla I Video Aldo Luud, 13. august 2015 00:33

31 KOMMENTAARI

v
VTA/ 13. august 2015 16:38
See tsinovnik on seda nägu, et tema tapaks kõik sead ja teised lojused ka.
j
Jah/ 13. august 2015 16:30
See oli kuu poolteist tagasi kui minister Pomerants kilkas, et neil polegi mingeid erilisi uudiseid.
r
rahalõhn/ 13. august 2015 12:50
Pole kuulda olnud ,et venemaal massiliselt seakatku on.Sead ju liiguvad piire tundmata riigist riiki.
Terved heatujulised sead ja põrsad hävitatakse tänapäeval ,kus on võimas arstiteadus ja laborikontroll.Tundub,et kõik ametnikud on külma kõhuga müüdavad ja ostetavad.
t
toome USAst/ 13. august 2015 10:30
geneetiliselt töödeldud liha. Mahetoodangut
m
mitte/ 13. august 2015 12:39
mahe vaid hormoon, säästukas juba müügil, GMO loomulikult ja teeb vigaseks alles järeltuleva põlve
n
Nii arvan mina./ 13. august 2015 10:28
Mina enam sealiha ei osta. See jutt, et inimestele on ohutu, võib rääkida 5-10 a pärast. Arvan, et see katk on meile meelega toodud ja igale poole laiali pillutatud. Pole vaja vist pikalt nuputada.
t
Tahaks teada!/ 13. august 2015 10:24
Vaata mina tahaksin teada, miks Lätis ja Leedus nii hirmsat seakatku ei ole? Nii, et kui see pole organiseeritud ettevõtmine, Eesti seakasvatuse hävitamiseks, siis, mis see ikkagi on?
ü
Üks kommentaar/ 13. august 2015 10:20
Koopia ühes varasemast kommentaarist.
Mis te räägite, et midagi ei tehta!
Reedel on Paides arvamusfestivaal "Kindlalt juhitud Eesti" Kallase Kaja pidi lausa ise kohale tulema, raskete päevarahade eest ilmselt.
Kui kodanikud rahulolematud on mõnes küsimuses veel ebateadlikud, siis on soovitav külastada.
Munakorviga....
k
küll/ 13. august 2015 10:11
võtab ärkamine palju aega.alles nüüd võetakse midagi ette aga kas sellest enam tolku on.kas tõesti oldi nii kaua talveunes,nüüd siis ärgati.Huvitav lugu,inimesed elavad veneaegsetes majades,mis ei vasta euronõuetele aga sead ei tohi.milles laudad süüdi on,katk levib ka uhketes sigalates.

a
arvamus/ 13. august 2015 09:59
sel mees peaks kiiremas korras tagasi astuma. Ei mingit vastutust.
a
arvamus/ 13. august 2015 09:59
sel mees peaks kiiremas korras tagasi astuma. Ei mingit vastutust.
m
METSAVEND / 13. august 2015 09:52
NUUD RÄÄGITAKSE KATKULE PIIRI PANEKUST AGA KUS OLDI SIIS KUI LEVIK POLNUD NÖNDA SUUR NAGU NUUD VÄIDETAKSE .KUI OLID ESIMESED KATKU ILMINGUD METSIGADE NÄOL EI TEHTUD MIDAGI MUUD KUI HEAL JUHUL KAARDISTATI PROBLEEMI AGA TEGELIKULT VAADATI RAHUMEELI PEALT SEST AMETNIKE PALK EI SÖLTU TEHTUD TÖÖST VAID SEINA SEEST SAAB RAHA NII EHK NII ,KAS TEED MIDAGI VÖI MITTE SELLEST TULENEBKI ,ET MILLEKS TEHA TÖÖD .SENI KUNI EESTIS ON MÖTETU HORD AMETNIKE KES TEGELIKULT TÖÖD EI TEE VÖI KUI TEEVAD SIIS SIGADUSI JÄTKUB MÖTETU ELUTEGEVUSE HÄVITAMINE .SEDA PRAEGUST SIGADE HÄVITAMIST EI SAA TEISITI MÖISTA SEST KUI OLEKS ÖIGEAEGSELT TEGUTSETUD POLEKS PRAEGU PROBLEEMI .LISAKS ON SELLINE VÄIKSEMATE TOOTJATE HÄVITAMINE KASULIK SUURTELE ETTEVÖTETELE NAGU EKSEKO KUNA SELLISEL JUHUL SAAB OLLA PEAGI MONOPOOLSES SEISUNDIS ,SEST KONKURENDID ON HÄVITATUD .JUBA AASTA TAGASI OLI PROBLEEM TEADA ,ET PÖHILISED LEVITAJAD ON METSEAD EI TEHTUD MIDAGI ,ET PIIRATA KATKU LEVIKUT JA SAMUTI EI ANTUD JAHIMEESTELE VÖIMALUST PIIRATA SIGADE ARVU ,SEE KÖIK NAGU SIHILIKULT KATKU LEVITAMINE .SAMAS SELLINE VÄIDETAVALT HAIGETE LOOMADE AUKU AJAMINE POLE TEGELUKLT LAHENDUS JA LISAKS SAMA TULEMUSE KUS TERVEID LOOMI MATTES ,ET TEKIVAD UUED HAIGUS OHUD ON OLEMAS .SELGE ,ET PÖLETAMINE ON KALLIS AGA KUI ULTSE SIIS KINDLASTI EFEKTIIVSEM .KÖIGE TULEMUSENA ON TULEMAS KAKS PROBLEEMI MIS ON KULUKAMAD KUI ÖIGEL AJAL TEGUTSEMINE ,ESTEKS TÖÖTA JÄÄNUD INIMESED JA KINDLASTI TÖUSEV SEALIHA HIND ,SEST NUUD KUI VÄIKSEMAD TOOTJAD ON HÄVITATUD SAAVAD SUURED TOOTJAD TÄNU MONOPOOLSELE SEISUNDILE HINDA TÖSTA .PRAEGUGI PUUTAKSE IGATI PÄÄSTA EKSEKO SEAFARMI AGA ULEJÄÄNUD LIHTSALT HÄVITATAKSE ,ET TEHA EKSEKOLE VÖIMALUS OLLA TURUL VALITSEJA .KÖIK SEE PRAEGUNE OLUKORD ON TINGITUD PRAEGUSE VALITSUSE TEGEMATA JÄTMISEST ,SEST OTSESLT EI HUVITA VALITSUST KAS ELU TOIMIB VÖI MITTE PÖHILINE ,ET MAKSE LAEKUKS PAGULASTE ULALPIDAMISEKS ,SEST EUROOPA LIIDUST SAADAV RAHA KULUB OMALEGI ÄRA .AEG ON KORRALDADA REFERENDUM JA PRAEGUNE VALITSUS VÄLJA VAHETADA ,SEST ELU EI MUUTU KUSKILT POOLT INIMVÄÄRSEMAKS VAID PIGEM HULLEMAKS INIMESED ON SUNNITUD ÄRA ELAMA KOPIKATE EEST KUI NEED KES PEAVAD HEA SEIMA RAHVA HEAOLU EEST SUPLEVAD RAHAS .
s
siga/ 13. august 2015 09:31
r
reu/ 13. august 2015 09:02
Asi saadakse kontrolli alla? Veok viib sealaipu nii, et verenire taga. Kas nii moodi?
l
Ly/ 13. august 2015 09:01
Peadirektor, parem rääkige sealiha uuest hinnast, eri märgistusega sealihast katku piirkonnast, mis on puhas ja jõuab poelettidele, aga sõna katk tekitab ebameeldiva tunde minus. Eestimaal tuleks hävitada kõik metssead. Mäletan hästi metssigade hävitustööd kartulipõldudel, murul - see oli kahju tekitamine omanikele, kes palusid abi, millele ei reageeritud. Nii et jõudu jahimeestele
m
Maamiis/ 13. august 2015 07:20
Kindlasti müügilt ära ei kao, ainult et pole enam kodumaine vaid jevroopa liidu oma, Taani, Saksa, Prantsusmaa seltsimehed seal juba ootavad.
s
Sander/ 13. august 2015 06:47
Need on ilmselt minu luulud, kuid see sigade teema tundub kangesti diversiooni maiguline olema, loodan, et eksin.
s
Sealiha ei kao müügilt,/ 13. august 2015 07:28
aga mitte meie, Eesti liha. Tuleb kaugemalt, Euroopast ja Euroopa hindadega.

s
Sander/ 13. august 2015 06:41
"sealiha müügilt ei kao"- seda polegi keegi väitnud, kuid kas HIND meie kõhnale taskule vastavav on???
j
Juudas/ 13. august 2015 05:14
Juba käib Eesti rahva hävitamine koos Afrika seakatkus sigadega. Kõik toimub plaanipäraselt.
h
hea,et nüüdki/ 13. august 2015 10:32
j
Juudas/ 13. august 2015 05:14
Juba käib Eesti rahva hävitamine koos Afrika seakatkus sigadega. Kõik toimub plaanipäraselt.
j
Juudas/ 13. august 2015 05:14
Juba käib Eesti rahva hävitamine koos Afrika seakatkus sigadega. Kõik toimub plaanipäraselt.
p
partli mihklipaev/ 13. august 2015 04:17
mihklipaev
ei ole kaugel, kuidas lubati Eestis uldse nii palju sigu kasvatada vanades kolhoosilautades ja eirates koiki Euroopa Liidu noudmisi! Emised ei saanud ju kulgegi keerata, porsaid veeti ubest sarast teise ja edasi elusalt Venemaale.
Raakimata lagast, mida vene ajal juba Vohmas tekkis liiga palju meie vaikese maa kohta. Rakvere liha oli kallis, seda ei ostnud ei eesti tootjad ja mis sellega kauplustes lopuks tehti, see oli juba kombi aadis tais pumbatud mingit halli vedelikku, nii et seda ei saanud praadida ega viimasel ajal enam ka mitte keeta.
Hea, et moned sead paasevad piinadest ja pikast vedamisest nuud gaasitamise labi.
Kuritegu oleks, kui nuud paari kuu parast veetakse jalle porsad nendesse vanadesse lautadesse piinlema.
e
13. august 2015 11:01
Ei ole nüüd enam veneajad, sead elavad uhkemates tingimustes kui inimesed.Võin seda väita Altnurga farmii näitel.Ikkagi on seda katku vaja mingil kindlal eesmärgil suurendada, sest Läti-Leedu elab mõnesaja isendi hukkamisega edasi.Masinad veavad laipu mööda maanteed , eritiste rida järel ja see on ohutus meil???
h
hiinlane/ 13. august 2015 04:10
see meenutab omaaegset hiinlaste varblaste hävitamist,huvitav mis on järgmine nuhtlus mis maad tabab
v
vetameto peadirektorile/ 13. august 2015 02:28
Ahsoo, või te arvate, et taudile suudetakse piir panna?
Kuidas? Kui te ei tee mittemidagi.
Vaid liigutate suuri masse haigeid loomi ühest taudipiirkonnast teise taudivabasse piirkonda.
Loodetavasti tagantjärele saadakse aru, kui palju vigu vetamet, kkm ja riik selle probleemiga tegid ja kellelgi tuleb selle eest ka maksta. Oma kohaga. Võibolla ka vanglaga.
See on otsene Eesti põllumajanduse hävitamine.
t
tegelikult/ 13. august 2015 09:11
Maksavad kõige lihtsama töö tegijad. Olematu palk siiani, nüüd siis päris ilma. Kas kunagi varem on tapetud tiineid või poegadega loomi? See on täiesti terve mõistuse vastane asi. Kas poleks olnud mõtet siiski asutada kohapealne tapamajagi, et päästa terved loomad vähemalt inimese toidulauale? Pole võimalik, et kosmoseajastul puudub võimekus liikuva tapapunkti töölepanekuks kõigi normide kohaselt. Lihtsalt kabinettides pole tahet.
j
ja antagu meile meie igapäevast peekonit/ 13. august 2015 01:26
kõigi maade laibatoitlased, rõõmustagem!
t
Taimetoitlastele / 13. august 2015 05:16
Olen täna juba 7 korda kirikus käinud paludes jumalalt andeks kapsa keetmise eest. Vaene kapsas karjus väga kõvasti kui ta mullast välja rebisin ja potti keema panin....aamen
k
13. august 2015 11:07
Ka taimed on elusolendid, kasvavad ja surevad inimese või looduse käeläbi.On siin siis vahet mida keegi tarbib?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee