Seljakotiga maailma | Blogid

Kas reisikindlustust üldse on mõtet teha? (15)

Liina Metsküla, 11. august 2015, 22:01
Pilt on illustreeriv. PantherMedia / Scanpix
Ma olen varemgi mõelnud sellele teemale, et kui palju on mõtet teha reisikindlustust. Olenevalt sihtkohast ja reisi pikkusest kulub selle peale keskmiselt 40 eurot. Ja kui reisid tihti, siis on summad ka üsna suured..

Arutlesin reisikindlustuse vajalikkuse teemal ükskord ühe sõbraga. Tema teatas, et sellel ei ole mõtet: "Kui arvestada kokku kõik need korrad, mis ma oleksin reisikindlustuse peale kulutanud, siis peaks mul olema olemas nii suur summa, mida õnnetuse puhul ära kasutada," ütles mees, kes on käinud mitmekümnes riigis.

Aga mis juhtub, kui peaksid surma saama? (Inetu küsimus, aga teoreetiline)

"Siis ei puutu see ju tegelikult enam minusse. Ma olen siis surnud," ütles ta.

Minul on alati reisikindlustus olnud. Võtan seda kui asja, mida igaks juhuks ikka peaks tegema – iial ei või teada, mis juhtub. Näiteks ükskord Hispaaniasse minnes tegi minu sõber minu üle nalja, et mis ma ikka selle kindlustusega peale hakkan. Nagunii midagi ei juhtu. Ja teate, mis juhtus? Teisel õhtul varastati noormehel ära arvuti, dokumendid ja telefon ehk siis kõik väärtuslik. Kui tal oleks olnud reisikindlustus, maksnuks kindlustusfirma asjad kinni.

Ladina-Ameerikas veedetud seitsme kuu jooksul oli mul kolm kindlustust. Üks oli kuuajane ning selle sain tänu pangaprogrammile. Teine kestis jaanuari keskelt kuni mai lõpuni ja maksis 165 eurot. Kolmas kestis aga mai lõpust kuni juuli lõpuni ja läks maksma 102 eurot. Seega maksin seitsme kuu kindlustuse eest umbes 267 eurot. Kolm erinevat kindlustust oli mul seetõttu, et esialgu ju ei teadnud, kui kauaks Ladina-Ameerikasse jäin. Vahepeal tegin kindlustuspoliise juurde.

Selle 267 euro eest oleksin ma aga Rio de Janeiros ühe kuu ära elanud (samal ajal seal töötades) – nii et kas oli väärt? Kui kergesti kindlustusfirma üldse asju hüvitab?

Mina olen taotlenud elus kolmel korral kindlustusfirmalt mingit summat tagasi, kahel korral on mulle soovitud summa hüvitatud.

Esimesel korral pidin muutma oma lennusihtkohta ja lendama Mehhikost Kuuba asemel Guatemalasse. See oli aga kallim ja kindlustusfirma piletite vahet kinni ei maksnud. Teisel korral maksis kindlustusfirma aga kinni minu hambaravi (kogu summa 102 eurot) ja kolmandal korral selle reisi lõpul lennufirma poolt lõhutud seljakoti.

Ühes eelnevas blogipostituses kirjutasin ma, kuidas mu seljakott rändama läks. Kes pole juhtunud lugema, siis Hispaania lennufirma Iberia kaotas mu seljakoti ära teel Montevideost Barcelonasse. Oma pagasi sain kätte neli päeva hiljem Tartu lennujaamast ja see oli täiesti puru. Sang oli nii katki, et inimjõuga seda päris kindlasti ei oleks olnud võimalik lähtuda – küllap ta oli mingi masina vahele jäänud.

Nii ma siis pöördusingi kindlustusse, kuid, mitte kõige kõrgemate ootustega. Aga pagas hüvitatigi.

Tõsi küll, minu kogemused kindlustusega (õnneks) ei ole olnud väga tihedad. Sellele vaatamata ütlen ma kindlalt, et kindlustus tuleks teha – iial ei või teada, mis juhtub. Toon näiteks Puerto Ricol kohatud rootslase Pauli ja tema loo.

Nimelt tulistati Pauli Brasiilias pähe ning ta jäi imekombel ellu, aga pikaks ajaks haiglasse. Kokku tuli haiglaarve ligi 100 000 eurot, kuid õnneks oli Paulil kindlustus olemas.

"Mul on alati kindlustus olnud, aga tol korral jäi peaaegu tegemata. Päev enne lahkumist andis kindlustusfirmas töötav sõber mulle paberi ja ütles, et pean selle allkirjastama. Kui mul poleks kindlustust olnud, oleksin ilmselt ikka veel Brasiilias kinni," rääkis Paul mulle toona.

Näete, mis võib juhtuda.

Ela minu tegemistele kaasa ka Facebookis!

15 KOMMENTAARI

s
soomes 14. august 2015, 12:50
kehtib reisikindlustus kui 1 vanemal see on ka alaealistele lastele
t
to FGF 12. august 2015, 15:58
täitsa nõus sinuga ,väga õieti kirjutatud
Loe kõiki (15)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee