Eesti uudised

Kangelastegudeta ööpäev koos päästjatega 

Liis Vaksmann, 11. august 2015 07:00
Veest välja: Ujujat tabas kramp ja ta hakkas uppuma. Õnneks märkasid seda kalamehed ja kutsusid päästjad appi.Foto: Erakogu

Argipäeva varahommik. Pilve tagant piilub päikest, kui kell kaheksa hommikul algab Nõmme päästekomando 24tunnine tööpäev. Komandopealik naljatab alguseks, et ju tuleb väljakutsetelt kesine päev. Nii olevat alati, kui mõni ajakirjanik külla tuleb.

Vahetuse üleandmine on juba rutiinne tseremoonia. Ruumi ühele poolele on rivistunud oma vahetust lõpetavad päästjad ning teisele poole valvesse tulnud mehed, kõigil juba töörõivad seljas. Vahetatakse informatsiooni, mis vahepeal toimunud on ning mida on tööl olnud vahetus märganud, et mida on varustuses puudu või mis vajab tegemist.

Rühmapealik läheb seejärel arvuti taha, et sisestada asjaomastele üle Eesti nähtavasse andmebaasi inimesed, kes on tööl ja millist tehnikat nad vajadusel kasutada saavad. Pilk tuleb heita ka teistele lähedal asuvatele komandodele – kuidas on seis nende varustusega ja millal nad koolitusi teevad. Lähestikku paiknevad komandod ei tohi samal ajal välikoolitusele minna.

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee