Eesti uudised

Seni rääkimata lugu: üks nupuvajutus võinuks kopteri päästa (24)

Küllike Rooväli , 10. august 2015 07:00
OMA AIAS: Tõnu Ader tõi kuulsa Copterline’i kopterimudeli välja, et näidata Õhtulehele, kuidas lennumasin õnnetuse ajal pöörisesse läks. Foto: Küllike Rooväli

10. augustil 2005 Tallinna lahel alla kukkunud Copterline OY liinikopteri koos 14 inimesega võinuks päästa vaid üksainus nupuvajutus. Kui kopteri kapten oleks seda teadnud.

Nupp, mis oleks õigeaegsel vajutamisel päästnud hukust 14 inimest ja lubanud lendu jätkata, asus kaaspiloodi käe all, kopteri tõusu reguleeriva kangi küljes. Kopteri kapten rõhus meeleheitlikult aga oma tõusukangi, mis talle sõna otseses mõttes vastu hakkas. Oleks ta rikke olemust mõistnud, aidanuks kaks sõna teisele piloodile lennumasina päästa.

Kang muudkui tõusis, kopter aina langes ja mees ei jõudnud seda enam oma vasaku käega alla suruda. Parem käsi aga kangile ei ulatunud. Ta vabastas turvavööd ja tõusis püsti, rõhudes kangile kogu kehaga. Kapteni parem jalg surus samal ajal automaatselt põhja pedaali, mis pidi kopterit paremale hoidma. Ta ei taibanud, et varem vasakule keerelnud lennumasin pöörleski nüüd juba paremale ja laskus muudkui allapoole. Tohutu virvarr käis salongist ja akende tagant läbi. Mitte keegi kopteris olnutest ei saanud aru, mis toimus.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

27.11.2015
Vene kopteriõnnetuses hukkus 10 inimest
10.08.2015
GALERII | TÄNA 10 AASTAT TAGASI – Copterline helikopteri otsingud
10.08.2015
Vette kukkunud kopterist pääsenu: vesi tuli kohinal sisse ja piloot rabeles
10.08.2015
Copterline’i tragöödia röövis elud, rikkus saatused ja südamega tehtud töö

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee