Oleg OssinovskiFoto: Peeter Langovits / Postimees
Toimetas Kristin Aasma 9. august 2015 17:39
Riia ringkonnakohus otsustas jätta neljapäeval vahistatud Läti raudtee juhatuse esimehe Ugis Magonise vahi alla, kuna teda kahtlustatakse 500 000 euro suuruse altkäemaksu võtmises seoses nelja veduri ostuga Oleg Ossinovski ettevõttelt Skinest, kirjutab ERR-i uudisteportaal.

"Ma olen teadlik, et Läti prokuratuur viib läbi juurdlust, kuid tahan rõhutada, et konkurss viidi läbi kõiki reegleid järgides," kinnitas Ossinovski venekeelsele "Aktuaalsele kaamerale", leides, et tarne oli kasulik mõlemale osapoolele. Üheltpoolt sai Läti endale ettevõtja väitel neli võimsa mootoriga veduri, mis on vajalikud transiidi arendamiseks, ning Ossinovski saab käivitada Daugapilvsis asuva rongide remondiga tegeleva tehase, mis annab tööd 800 inimesele.

"Ma ei näe mingit põhjust uskuda, et hind nagu ajaleht Diena väidab, oli ülemakstud," selgitas Ossinovki, kelle hinnangul oli tegemist üpris raske hankega.

Riigiprokuratuuri pressinõunik Kadri Tammai kinnitas Postimehele, et Läti raudtee juhatuse esimehe korruptsioonijuhtumi ja Oleg Ossinovski vahel on tõepoolest seos, kuid riigiprokuratuuril pole aga õigust täiendavaid asjaolusid avalikkusele kommenteerida, sest tegemist on Läti kriminaalmenetlusega.