Kommentaar

Marika Tuus-Laul | Lp minister, kuidas saada arsti juurde?

Marika Tuus-Laul, riigikogu liige (Keskerakond), 9. august 2015 17:30

135 KOMMENTAARI

j
JÖRPA/ 14. august 2015 23:24
Kõige huvitavam on see, et on arst, kes istub oma tagumikku laiaks oma kabinetis ja on haiged, kes ootavad ukse taga...
Haigekassal aga "rahad otsas" ja ravida ei saa..
Poolest päevast "kell kukub" ja algab samas kabinetis sama arsti tasuline vastuvõtt, kuhu muideks on ka juba (parimatel) ca kuised järjekorrad tekkinud...
HÄBI, KUNAGI SAAVAD KA ORAVA VANEMAD VANAKS JA VAJAVAD ABI...
Nüüd ongi küsimus vaid selles, kes suudab oma tegusa elu jooksul rohkem varastada, et oleks võimalik väärikalt vananeda...
r
RIIGIKOGUS ON OMAD ARSTID,/ 11. august 2015 18:31
SAUNAD, TRENNISAALID, KÄIB MAZÖÖR...... MIDA NUTAD?????? AGA Võru memmeke või vanaema Jõgevamaa urkast, kus isegi kaupluseauto lõpetas käimise,,,,
m
Maire/ 11. august 2015 05:42
Järjekorrad järjekordadeks....See on üks aste, mis tervishoiu süsteemis mäda on. Veel hullem on korralagedus ja arstide ringkaitse, mis ei lase õiglust jalule seada. 8 aastat tallan tühja juba nende arstidega. Ei hooli neist keegi patsientidest aga rahva tervisest. Raha ja ainult raha, mis mängib suurt rolli.
t
taimps/ 10. august 2015 22:16
pakun,et takso või bussiga.vastus pealkirja järgi.
k
Kalju/ 10. august 2015 19:43
Arstil pole töbist vaja ,haigel arsti vaja .Kutsu arst koju. Ps.Kui koju ei tule ,proovi rannas uppuda ,ehk abi kohal.Äkki ärikeskuses märgamine viib uroloogi juurde ,...ehk veel varjante ?Edu ! Tänan enda perearsti ja luban veel viis aastat teda mitte tölitada .
f
fotosopp/ 10. august 2015 18:10
selle räigelt silmakirjaliku kesiku jutt on sama võlts nagu fotošopitud pilt või putini venemaa propaganda
a
Arvaja/ 10. august 2015 17:38
Tubli naine, astub vaeste eest välja.
n
Nukits/ 10. august 2015 14:58
Marika Tuus-Laulu foto, mis sellele artiklile on lisatud, pärineb ilmselt (viimaselt?) valimisplakatilt. Valimiste ajaks saavad kõik kandidaadid siledama ja saledama näo.

t
10. august 2015 13:20
Täiesti õige teematõstatus. Tihtipeale on nii, et kui ükskord arsti juurde jõuad, siis on asjad juba nii kaugele arenenud ja hulluks läinud, et ravi on oluliselt kulukam või on juba püsiv puue tekkinud.
Mul endal oli hiljuti silmaarstiga kogemus. Sain aja 5 kuu pärast, kuid kuna tegu kiiresti ja raskelt progresseeruva silmahaigusega, siis vaatasin aja eraarstile, kust suunati koheselt ravile ja õnneks on olukord nüüdseks stabiliseerunud (silmaarst ütles, et ilma kohese ravita oleksin jäänud paari kuuga pimedaks või nägemine oleks olnud niipalju kahjustatud, et enam poleks saanud näiteks teksti lugeda).
Miskit on ikka väga mäda ses meditsiinisüsteemis...
h
10. august 2015 22:18
hamletil oli miskit mäda taani riigis, ja kala hakkab peast mädanema, ehk - eesti riik tahab hävitada siin haigeid, vaeseid, tuua asemele neegrid, keda ülal pidama hakkavad - ? - "targad" reffid ?
e
elu on lill/ 10. august 2015 12:59
mis nopitakse möödaminnes.
p
patsientide vaba liikumine/ 10. august 2015 12:57
Keegi siin hädaldas nahaarsti osas:
http://www.ivkh.ee/et/raviteenused/dermatoveneroloogia.html
ek kirjade järgi peaks homseks vaba aeg olema.
Kui oled sünnimärkidega kontrolli all, siis ei pea saatekirja ka olema.
Paned digiregstratuuris ise aja ja tehtud.
Mina sain aja lausa samaks päevaks, aga nädala-paari jooksul pole üldse probleemi.
h
huvitav teada,/ 10. august 2015 12:54
See on õigus, et arstide juurde on väga suured järjekorrad! Mida teeks Maarika Tuus_laul teisiti, et neid järjekordi ei oleks.? Miks ta sellest ei kirjuta?
m
maamees/ 10. august 2015 12:42
Peagi tekib küsimus kuidas ilma autota maainimene perearstilegi saab-järjekordse reformi raames ju perearstid koonduvad suurematesse keskustesse-kui keskus jääb naabervalda siis pääseb sinna ilma autota ainult nii et hommikuse bussiga maakonnakeskusesse,sealt heal juhul lõuna paiku saab naabervalda...valdade vahel ju bussiliiklust pole.
m
maamees/ 10. august 2015 12:41
Peagi tekib küsimus kuidas ilma autota maainimene perearstilegi saab-järjekordse reformi raames ju perearstid koonduvad suurematesse keskustesse-kui keskus jääb naabervalda siis pääseb sinna ilma autota ainult nii et hommikuse bussiga maakonnakeskusesse,sealt heal juhul lõuna paiku saab naabervalda...valdade vahel ju bussiliiklust pole.
m
maamees/ 10. august 2015 12:40
Peagi tekib küsimus kuidas ilma autota maainimene perearstilegi saab-järjekordse reformi raames ju perearstid koonduvad suurematesse keskustesse-kui keskus jääb naabervalda siis pääseb sinna ilma autota ainult nii et hommikuse bussiga maakonnakeskusesse,sealt heal juhul lõuna paiku saab naabervalda...valdade vahel ju bussiliiklust pole.
m
MetaNool/ 10. august 2015 12:27
PERHi digiregistratuuris on enamus eriarstide juures info "järgmise 180 päeva jooksul vabu aegu ei leidu". Nii et minu arvates meil eriarstiabi puudub täielikult. Ja siis imestatakse, et inimesed trügivad EMO-sse.

m
marks/ 10. august 2015 10:38
Osa arste töötavad kui tehases konveieril, detail näppi, natuke mudimist ja järgmine. Probleemiga pole aega tegelda , järjekord taga. Aga varsti laheneb, ,detailid vanad , surevad välja. Uusi vähem , ei vaja remonti. Või kolivad minema. Kahjuks väljaränne toimib aeglasemalt kui rahvasaadik mõned aastad enne valimisi arvutas , sealt ka brobleem.
u
uhh/ 10. august 2015 10:02
tuusi mutt jälle hämamas siin ja kesikud kaasa kiitmas. probleem pole üldse selles mida see beib siin räägib.
m
Milles/ 10. august 2015 12:08
see probleem siis sinu arvates on? USA sõdurite elutingimuste parandamiseks raiskas valitsus 40 miljonit €. Seda lisaks niigi suurele kaitseministeeriumi eelarvele. Riigifirma Eest Energia kõrbeostud, USA ja €uroliidu poliitika teenindamine Ukrainas. Kõik need üüratud summad võetakse ju millegi arvelt. Eestis on selleks haridus ja tervishoid.
p
perearsti/ 10. august 2015 09:59
süsteem on täiesti ülerahvastatud(2000 või rohkem patsienti ühele arstile ),on liig mis liig,vähemalt lastelegi võiks eraldi arstid olla,praegu aga on ainult kõlava nimega arst kes nagu peaks terve pere haigusi teadma,aga tegelikkuses ei toimu mitte midagi või kui toimubki ,siis ainult teatud kindlale kitsale ringile
L
???/ 10. august 2015 09:56
Lubas kaotada järjekorrad, kui teda valitakse? Vähe lubas veel. Issakene, kui minul oleks võimalus riigikoguja toolile, kõrge palga ja erisoodustuste otsa sattuda, siis mina Lubaksin valijatele ei-tea-mida. Peaasi, et vaid karjamaalt marjamaale saaksin. Lubaksin kas või igavest elu, mitemetuhandelist pensioni ning miinimumpalka. Ja igale vallalisele mehele kaunitaridest haaremit. Üksikule hüljatud naisele aga haaremitäit meesiludusi. Peaasi, et vaid riigikoguja toolile pääseda.
v
valija, to: ???, 09:56/ 10. august 2015 11:09
Selliseid asju Keskerakond ju lubabki lammastele, kes neid usuvad... Aga tegelikult ei ole Keskerakond paljude aastate jooksul teinud köo pesagi.... Mõtetu erakond, kellest eesti inimestele pole mingit kasu....
m
Muigega/ 10. august 2015 11:49
Valimistulemuste järgi näikse asi ikka Reformierakonnaga nii olevat. "Mõtetu erakond, kellest eesti inimestele pole mingit kasu...."
l
labane vale/ 16. august 2015 13:22
to valija! ära valeta! Vaata ja loe Riigikogu komisjonide protokolle, need ju kättesaadavad...veel . Keskerakonna korduvalt tehtud ettepanekud ja seaduseelnõud laskis ju valitsuskoalitsioon alati põhja - peaasi, et rahvas ei näeks, et nende muudatusettepanekud elu rahval paremaks muudavad. Üksainuke näide (kuid neid on aastatega juba tuhandeid kogunenud!): keskerakond on teinud aastate jooksul ainukesena korduvcalt ettepanekuid meie põhiseaduse muutmiseks osas, mis puudutab rahvademokraatia suurendamist. Hetkel naudib meie rahvavaenulik valitsus seda, et nad ise rahvahääletusi sisuliselt juhivad/lubavad ning rahvaalgutused on põhiseadusest väljagi visatud...... Väidan juba ammu, et kogu see olukord, koos raskelt kallutatud peavoolumeediaga, kummaliselt käituva kohtu ning isegi Riigikontrilliga on meid juba diktatuuri teele suunanud. tulemus ju kõigile näha - rahvalt ei küsita nõu ka mitte selliste otsuste tegemisel, mida meie PS ei lubaks ilma rahvahääletuseta otsustada. Teerull töötab 24/7 ja rahva tervisest ning vaesusest mittehoolimine on kõige drastilisem!
m
memm/ 10. august 2015 17:39
r
rinnavähk/ 10. august 2015 09:46
Mina olen üks vähihaigetest kes pidi 03.augustil läbima kadalipu et saada onkoloogi vastuvõtule DETSEMBRIKS!!!! See mis toimus tol esmaspäeval PERHi registratuuris on üle mõistuse. Kui ma pean käima 2xaastas peale aktiivravi lõppu kontrollis siis peaks ka olema onkoloogil võimalus tagasikutsutule järjrkorra nr kinni panna!
M
!/ 10. august 2015 09:59
Mina sain ortopeedile numbri novembriks, kuid taotlesin registratuurist seda numbrit juba kas juunis või juulis.
m
miks?/ 10. august 2015 09:37
Keskerakond on alustanud täiemahulist valimiskampaaniat. Seda hapukurgihooajal mil tavaliselt poliitikas vaikust nauditud.
Miks?
m
mlllsms/ 10. august 2015 09:35
Mina panin eriarstile aja veebruaris, minna saan nüüd lõpuks augusti lõpus :) TÜ Kliinikum. Ebareaalne
e
numbriralli/ 10. august 2015 09:33
eriarstile pääsemiseks tuleb helistada IGAL HOMMIKUL kell 8 . Peale neljanädalast helistamist (juunis-juulis) sain numbri tohtri juurde oktoobri teises pooles. Olge järjepidavad !

p
patsient/ 10. august 2015 09:16
Ajakirjandus peaks teema veelgi rohkem üles võtma. Probleem on tõsine. Isegi vähihaiged ei saa arsti juurde. Arstid, kes veel EESTISSE jäänud, on ülekoormatud. Suvel aga on kõik puhkusel ja pole sedagi. Ministerid järgemööda ei taha sellest kuuldagi. Perarstist on tehtud väravavalvur, kes peab saatekirja andma. Nii lihtsalt takistatakse arsti juurde saamist. Palju on ka ravivigu, sest parimgi perearst ei saa tunda kõiki probleeme sügavuti
t
Teadmiseks!/ 10. august 2015 09:10
Pange endid igasuguste arstide vastuvõtu järjekordadesse juba siis,kui mingit tervisehäda pole.Kui aeg mõne kuu pärast saabub ja te ei kaeba millegi üle,võib lihtsalt aja üles öelda ja samas kohe uus aeg kokku leppida jne.
k
Kas see on siis normaalne?/ 10. august 2015 09:35
Ja sama lasteaia ja kalmistu kohtadega!?
a
arstile/ 10. august 2015 09:05
Järjekord järjekorraks, aga paljud ei saa üldse arsti juurde, kuna puudub kas see raha mida tuleb tasuda või pole haigekassat üldse. Siis peab inimene tasuma suure visiiditasu mida paljudel ei olegi. Ja ka see 5 eur. on paljudele peredele mitme päeva söögiraha.
v
10. august 2015 08:39
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
n
nnn/ 10. august 2015 08:47
Ei saa jah aru,miks ei vöi inimene panna sellist pilti,nagu inimene tegelikult just nyyd on,nii völts pilt.Kuid arstidega olen mina rahul.Igal pool on raske eriarstidele saada.Kuid,kui on eluohtlik olukord,siis on kiirabi olemas,kust ikka abi saab.Jälle selline teema yles vöetud,kus on äärmusest äärmusesse olukordi.Kuid löppkokkuvöttes ikka abi saadud
t
to: Votosopp, 08:39/ 10. august 2015 11:15
Kesikutel ongi sellise komme. Savisaarest pannakse ajalehte samasuguseid aastatetaguseid ja retušeerituid klantspilte, sest TEGELIKUD pildid oleksid hirmus koledad ja eemaletõukavad ....
m
mari/ 10. august 2015 08:29
Kui üldse üks asi Eestis ebaõiglane on, siis tasulised arstid. See on tipptase. Koht, kus halastamatult selgub, mis on inimese koht ühiskonnas. Häbitu eksperiment.
j
Juss/ 10. august 2015 08:05
Lp pr.Tuus,tahaks väga teada,mida teie konkreetselt olete valmis saanud oma pika riigikogus olemise ajal.Pole vaja jälle uut teemat yles vötta ja inimesi vihale ajada .Minu pere on oma perearstiga väga rahul ja selliseid eraolukordi on olnud alati ja saab ka alti olema.keskid on kogu aeg suured kisama,kuid ise ei tee midagi.Hea näide on Tallinn,mis hooga maha käib.Juba see,et olete pannud endast sellise pildi näitab,et tahate ikka hea välja näha,kuid pole nii nagu tegelikult vananete.Köik on kunst teie juures
j
Jussile/ 10. august 2015 08:21
Ei maksa minna isiklikuks. Teemaks ei ole ju Tuus ja tema ajalehe poolt tuunitud pilt!?
s
SORRY/ 10. august 2015 14:24
AGA AJALEHE POOLT TOONITUD PILT SEE NÜÜD KÜLL POLE . . . IKKA TEMA ISE . . .
t
to nn.juss/ 10. august 2015 08:27
Tere varjunimega juss,tegelikult oled ka sina vananev mutt ,kes tundub põdevat kompleksi teise hoolitsetud välimuse pärast.Need ei ole erandlikud olukorrad vaid tõene tegelikkus ravijärjekordades .Laske siis keskerakond võimule ja kiru siis, kui neil selle ajaga mingit tulemust pole.Mine rahune nüüd natuke ja alusta päeva uuesti.
j
Julie/ 10. august 2015 07:30
See ei ole Marika Tuus ---ta oleks nagu ilukirurgias käinud, või pilti shoppitud.
j
ju ta siis/ 10. august 2015 14:32
j
Julie/ 10. august 2015 07:30
See ei ole Marika Tuus ---ta oleks nagu ilukirurgias käinud, või pilti shoppitud.

k
kuidas nii?/ 10. august 2015 06:44
minu meelest sai ju ntk savisaar vägagi head arstiabi, hoolt ja armastust ja erikohtlemist igal sammul? ja need arstid polnud ju sugugi keskerakonnast ja savisaare valitsusajast?
n
Nii see on/ 10. august 2015 07:59
Ilvesel oli vist probleem õlaliigesega aga riigi patrioodist esindaja lähetas end selle ravimiseks otsejoones Soome!?
k
kuidas nii'le?/ 10. august 2015 08:50
Kui sul mingi surmatõbi on tuleb ka sulle kiirabi järgi ja sa saad kvalifitseeritud arstiabi!Mis see Savisaar siia puutub?
j
just, 08.50/ 10. august 2015 16:26
siis ei saa ju kurta, et kiirabi ei tule ja ainult sõimab ja kiiret arstiabi ei saa kui vaja.. ja tõesti, Savisaar vägagi puutub asjasse, sest tema on konkreetne näide KUI kiiresti ja hästi tegutsevad meie arstid ja KUI ERILINE on meil iga haige ja patsiendi kohtlemine.
m
Mariska/ 10. august 2015 04:56
Ei ole vaja kaudset näidet tuua, vaid juhtum isiklikust elust, ema sai insulti ja lisaks oli ajukasvaja, meie isaga nägime, et asi tõsine, paraku seda ei tahtnud näha ei kiirabi, ega perearst, kes on ülikoolis õppejõud lisaks. kui inimene on väsinud arsti tööst, siis ta ei pea seal pükse, või seelikud nühkima, aga palk on hea, ja vabatahtlikult igaüks sealt ei lähe, ja see perearst DR. VASAR TARTUST siiamaani nühib maarjamõisas oma seelikud ja "ravib " ohvreid. Ta pani ema järjekorda 20. septembriks erialaarsti juurde ( vale diagnoos), järjekord 4 kuud, aga ema ei suutnud ära oodata, ja suri 12 september. Tahtsin arsti kohtusse anda, aha raha polnud advokaatidele ja oli vaja matuseid korraldada. Siiamaani see tegelane " ravib" ja õpetab üliõpilasi
k
Kesk-kala/ 10. august 2015 08:05
Kaastunne lähedase surma puhul aga ega ainult arstid süüdi pole. Neil on kehvad tingimused (palju tööd, stressis patsiendid, streikivad ja mitteühilduvad arvutiprogrammid). Tuju rikuvad ka välismaale emigreerunud kolleegid. Probleemse kala pea ei ole vaid arst.
t
tuu tu/ 10. august 2015 01:13
Kui perearstid oma tööd teeksid nagu vaja, ei oleks eriarstide järjekorrad nii pikkad. Aga lihtsam on saatekiri pihku pista kui oma ajunatukest liigutada.
ä
10. august 2015 07:20
Ära üldista. On väga häid perearste ja on ka vastupidi.
v
Valland/ 10. august 2015 08:18
Eks bürokraate ja formaliste leiab igalt alalt. Neist on raske lahti saada, kui, siis ainult ülemusteks edutamisega.
k
küsin/ 10. august 2015 01:02
Mis takistab kommentaaride kohalejõudmist?
j
juu/ 10. august 2015 00:55
mis sel näol nüid siis on,mask vai..
m
mõttetu/ 10. august 2015 00:47
perearsti systeem tulex lammutada ja need ressursid paisata eriarstidele
m
mall/ 10. august 2015 00:23
Lugupeetud Marika Tuus-Laul! Ärge virisege, vaid kirjutage sellest, mida Teie olete kõik need aastad Riigikogus selle heaks teinud, et Eesti riik ja rahvas oleks tervem. Muide, tasuline silmaarsti vastuvõtt maksab 30 eurot. Minister ei pea Teid käe kõrval arsti juurde viima.
m
10. august 2015 07:25
mall; Mida saab teha opositsioon, kui kolmikliit neist teerulliga üle paneb. MITTE ÜHTEGI!
Keserakonna ettepanekut pole vastu võetud. Vaata vahel ka Riigikogu infotundi,kui puhkused läbi.
t
to: kesikule 07:25/ 10. august 2015 11:26
Opositsioon ei ole aastate jooksul midagi MÕISTLIKKU teinudki. Tehakse ainult populistlikke, utoopilisi, teostamatuid ettepanekuid rahva lollitamiseks. Kui Keskerakond oleks võimul, siis oleks riigis olukord palju HULLEM ja kesikud ise kiidaks ennast taevani nagu ka praegu kiidavad ennast. Opositsioonis olek ei ole VABANDUS - järelikult tark rahvas ei toetanud teid valimistel... Saavutage rahva poolehoid.
t
to: kesikule 07:25/ 10. august 2015 11:26
Opositsioon ei ole aastate jooksul midagi MÕISTLIKKU teinudki. Tehakse ainult populistlikke, utoopilisi, teostamatuid ettepanekuid rahva lollitamiseks. Kui Keskerakond oleks võimul, siis oleks riigis olukord palju HULLEM ja kesikud ise kiidaks ennast taevani nagu ka praegu kiidavad ennast. Opositsioonis olek ei ole VABANDUS - järelikult tark rahvas ei toetanud teid valimistel... Saavutage rahva poolehoid.
m
Maiken/ 10. august 2015 07:44
Aga ehk mingi tädi Maali maalt ei leia seda 30€, sest seadused sõid ära suure osa miinimumpalgaga töötatud aastatest....
m
Maali tuttav/ 10. august 2015 08:15
Ega Mallil pole ainult üks viga!
Kui kõige eest maksta, ei jätku raha ka linna kontorivurlel.
Mõned arstid on alguses tasuta aga näiteks hambaarsti juures esialgne hammaste ülelugemine maksab juba 15€!
p
10. august 2015 00:10
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
t
Täpsustus/ 10. august 2015 08:09
Pildi ei lisa artiklile mitte autor, vaid Õhtuleht!
n
ns/ 10. august 2015 11:48
Noiah, kui Õhtuleht oleks teise pildi pannud, oleks artiklis toodud probleemid olemata?

s
sass/ 9. august 2015 23:33
Probleem on selles, et ravi kvaliteet on alla igasugust arvestust, inimene saab võib olla reaalset ravi alles 10. pöördumise järel. Nii need mahud muudkui kasvavad.
l
loe, miks Eesti rahvale pole ette nähtud pääsemine arsti vastuvõtule............/ 9. august 2015 23:17
m
Muidugi.../ 9. august 2015 22:27
ei ole muidugi taoline seis normaalne, ehk poliitikud suudavad midagi muuta?
p
10. august 2015 00:43
Poliitikud on hõivatud oma isiklike hüvede kokkuajamisega. Lisateenistuse tagavad kohad ettevõtete nõukogudes, eriti võõrpankades.
Kui tervisel midagi tõsisemat viga, pöörduvad nad abi saamiseks kõva raha eest välismaale.
Meie arstid ja ametid muutuvad aga üha enam formaalseteks ja arvutiseerituteks, millel on rohkem halbu külgi.
l
lähen ka arsti juurde/ 9. august 2015 22:26
Paar nädalat tagasi tegelesin arsti juurde saamisega. Suremas ma ei ole, seega kiiret kah pole. Avasin veebiregistratuuri ja saingi - naistearstile septembri alguseks, neuroloogile septembri lõpuks ja veresoonte kirurgile ka septembris. Kõik tasuta numbrid. Minu "nipp" oli selline, et lihtsalt paaril hommikul tuli kiirelt arvutis "passida" ja oodata kui numbreid jagatakse.
e
edgar/ 9. august 2015 22:21
no on kuidas on aga sotsiaalkindlustusametil tuleks küll jalad tagumiku alt välja tõmmata ja intensiivsemalt tegeleda erihooldust vajavate inimeste asutuste kontrollimisega: inimõigused, pangakaartide kasutamine, veneaegse mentaliteedi hävitamine teenusepakkujate poolt, rohkem pole vajagi. Euroopa Liit ju annab selleks rahasid. Õiguskantsler ja Ravimiamet teavad ju ka kuidas olema peab, palun ärge laske nõrgematele liiga teha!
k
Kui/ 9. august 2015 21:57
Kui elu on kehva, siis tuleb minna psühhiaatri juurde - sinna saab ilma saateleheta ja harilikult ilma järjekorrata.
e
Elust/ 9. august 2015 22:19
ja sealt lihtsalt abi ei saa!
h
haige inimese elu ongi kehva/ 9. august 2015 23:52
käid aastaid psühhiaatri juures ja sured vähki, diagnoosi saad pale surma, kui üldse saad, kui ei ole vägivaldne surm ei uuri keegi, seda pead arstiabiks?
Inimene kaebab seljavalusid ja ta topitakse skisofreenia ravimeid täis, 3x päevas, see on adekvaatne ravi? Sellist jama keeratakse psühhiaatrias kokku inimestele, et seda on isegi piinamiseks vähe nimetada.
e
Etkar/ 9. august 2015 21:51
Tuleb liituda Keskerakonnaga ja Savisaarele võimalikult lähedale pugeda -siis saab .
n
niitaon/ 9. august 2015 22:57
seltsinaisel hakkas miskit valutama äkitse vöi? südametunnistuse puhul aitab hädatapp - erakonnast väljumine...
v
Viis/ 9. august 2015 21:27
Rääkisin temaga 1991, siis ta oli küll vanem...
s
ssfd/ 9. august 2015 23:54
neil on see igavese nooruse saladus - fototöötlus, ära lase ennast häirida, petavad ennast ja teisi.

p
perearstile/ 9. august 2015 21:19
on saba kuu aega. Ja siis kui enam kuidagi ei saa ja tuleb kiirabi, siis saab küll.... peamiselt sõimata, et miks perearstile ei lähe.
k
kroku/ 9. august 2015 21:19
tulevad pagulased, neile arstiabi eelisjärjekorras
k
küsimus teadjatele/ 10. august 2015 00:02
Kuhu peaks ilma dokumentideta minema, et ennast pagulaseks vormistada?
m
MINA/ 9. august 2015 21:14
Juuli kuus panin lapsele operatsiooni aja kinni ja sain aastaks ooteaega,kui mitu korda ta selle aastaga haige on ......ei tea keegi,siiamaani on iga kuu kurgumandlid nii kinni et laps ei saa hingata söömisest rääkimata ´ja ka kõrgre palavik.Kahju lapsest aga abi saab alles aasta pärast.
n
naisuke/ 9. august 2015 21:25
Mine Tartusse Kuperjanovi 1 konsultatsioonile, ööpäev läbi valvearstid. Kurgumandlitega oppi oodata 1 aasta? Mine kohe!
m
9. august 2015 23:48
ma ei tea täpselt, mis viga, kuid minul raviti sooja viina kompressidega vati ja villase punase v musta salliga ümber kaela. esoteerikute arvates ei saa su laps oma tunnetest röökida... ja head tervendajad on ka meil olemas, neil on käed tööd täis, otsi , ehk aitavad sindi. meid on aidanud, kui arstid ei...
k
kodanik / 9. august 2015 20:46
1. kas eesti inimesed on siis haigemaks jäänud?
2 Kas arstide ja muude med töötajate arvukus on kardinaalselt langenud?
3 Kas meditsiinile ettenähtud summad on kanditud muude aukude lappimiseks?
4. Kas eesti valitsust ei huvita tema riigi kodanike kui maksumaksjate tervis? Kellelt siis makse koorida?
5 Kas kõrgestiharitud arst,keda mujal ühiskonnas peetakse ikkagi kõrgema palga ja intelligentsiga ametiala esindajaks ,on meil tõesti samal pulgas Rimi kassiiri,linnaliini bussijuhi ja peldiku koristajaga? Ei taha kuidagi viimaseid alavääristada,sest nad kõik teevad vajalikke töid,kuid kui riigikogus keskharidusega pingikulutaja on kordades enam väärt,ilma vastutuseta,siis tekib küll selline küsimus.
e
ei ole naljakoht/ 9. august 2015 20:31
aga naerma ajab, nahaarstile ootasin 2,5 kuud,õnneks läksid täpid ise minema, ema registreerisin neuroloogile, ka oli 2,5 kuud-esialgsed nähud jõudsid ära kaduda ja uued asemele tulla, küsiti,et kus nii kaua olite,see juba haiguse järgmine faas- vastasin,et järjekorras, sülitama ajab kogu see värk
h
9. august 2015 20:27
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
h
9. august 2015 21:03
hulluarsti juurde ei saa aega - seepärast küsibki, et miks ei saa
a
arusaamatu/ 9. august 2015 23:24
Siis peaks küll see minister siin hulluarstile minema, kui ta pea ei jaga ja kui ei saa aru, et arstide juurde on pikad, pikad järjrkorrad. Kas meie ministrid figureerivad ainult ilu pärast seal ametites (kui seda ilugi oleks) või suure raha ja täitmata lubaduste pärast? Samuti need inimesed, kes siin praegu halvustavad seda, mis on artiklis kirjutatud, peaksid ükskord ise tundma sellist suhtumist, mida praegu inimesed peavad taluma.
x
xzzc/ 10. august 2015 00:07
no ei saa järjekordagi panna, jagatakse 1 kuu numbrid ja rohkem edasi ei panda, igasugu puude taotlused ja asjad on sellega seotud, kui ei pääse arsti juurde jääd pensionist ka ilma pikemaks ajaks. See ei ole ju normaalne, et haigeid inimesi sedasi väntsutatakse. Toimetulekut ka ei saa, kui puue katkeb.
s
9. august 2015 20:01
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
s
9. august 2015 21:04
sa, töll, hoia oma suumulk koomal ja sõrmi tagumikusügamise jaoks
k
Kus-te-varem-olite/ 9. august 2015 20:01
Mulle ka meeldib see tohtrite küsimus. Minultki küsitud. No mis ma oskasin vastata ... Vabandasin, et ei saanud aega. Tohter tuletas mulle elutargalt meelde, et tervis on ikka kõige tähtsam. Vot seda ma küll varem ei teadnud! Ma ei saanud täpselt aru ka, kas ta püüdis tasulisele vastuvõtule vihjata? Või mis selle küsimuse mõte võis olla.

p
Põrguvürst/ 9. august 2015 19:45
ainult möga tuleb neil suust,koristage pätid,korrupandid,idioodid valitsusest,riigikogust,riigifirmadest,riigi ametitest küll siis elu muutub paremuse poole,aga ei saa ju kõik on omavahel seotud ja kui üks langeb võtab teised kaasa,sellest ka igasugused ultra salastamised,kinni mätsimised kuritegude korda saatjate puhul,Teema üldine mitte ainult tervishoiu puhul.Kas tõesti on raske ausalt ja pätti mängimata elada, eelkõige puudutab see neid parasiite ja võimureid ,kes mõtlevad enda arust et on pool jumalad,tegelikuses aga haletsusväärne pätikari.
t
tasuta/ 9. august 2015 19:40
Hakake pagulateks -illegaalideks, rohud, arstid tasuta, eriarsti juurde tasuta transport, tôlk tasuta - ainult see , mis puudutab tervishoiu süsteemi. Vôite lugeda seda Vau hoolduskeskuse kodulehelt.
t
to: tasuta, 19:40/ 9. august 2015 19:57
Kas igal öösel näed magamistoas ka juba pagulasi? Võta tablette ja rahustuseks palderjani tilku....! Soovitav minna perearsti juurde...
l
leebe/ 9. august 2015 20:49
ole nüüd. see "tasuta" on kõige tavalisem liberastide troll, kelle eesmärgiks on rahvuslust naeruvääristada.
t
to tasuta/ 9. august 2015 22:03
kahjuks see pole unenägu, vaid karm reaalsus ja meie lähitulevik
t
to: tasuta, 19:40/ 9. august 2015 23:34
Sulle nähtavasti pole arsti tarvis, sina koli ka sinn oma sõpradest pagulaste juurde neid ümmardama.
j
Juku/ 9. august 2015 19:39
Hullumajad peaks ikka haige vastu võtma,pole oluline et ta kuulub keskerakonda.
t
toivo / 9. august 2015 19:35
kas see moor on heimari na..s õde?
o
ohh jah/ 9. august 2015 19:20
3-aastane ja 5-aastane laps suunati märtsis kopsuarsti vastuvõtule, aeg jõudis kätte juulis, õnneks ei olnud tuberkuloos
s
s lugu küll/ 9. august 2015 19:16
no sellele tädile sobib väga hästi, et arsti jutule ei pääse. Nii hea kisada ometi, et Eestis on halb, kuidas ta muidu viriseda saaks ja oma erakonda esile tuua.
i
idikas,muud polegi lisada./ 9. august 2015 19:31
küll ka sul tuleb aeg,kui tuleb...
i
inimene/ 9. august 2015 19:10
Aastaid passid riigikogus rahva raha eest,tee siis olukorra parandamiseks midagi!Tulemusi pole Su juttudel!
k
9. august 2015 21:06
kahjuks pole tema partei aastaid koalitsiooni kuulunud
t
to: 21:06/ 9. august 2015 23:06
Keskerakond ei ole jah aastaid koalitsiooni kuulunud - sellepärast polegi temast ka aastaid mingit KASU olnud! Pole neil mõtet ka oma lõugu lõksutada ega vastu tuult pissida....
n
ns/ 10. august 2015 12:27
Eestis kehtib põhimõte "võitja võtab kõik". See tähendab, et opositsiooni ignoreeritakse täielikult ja lõplikult, nende poolt esitatud ettepanekuid hääletatakse alati maha. Selle tulemusel ei saagi opositsioon riigi arengusse mingt kasu tuua. Ja see pole nende süü.
Kuna valitsus suunab tegelikult Riigikogu tööd, siis pole opositsioonil praktiliselt Riigikogus mõtet. Demokraatlikul teel ei saa nad riigi arengus midagi muuta.
m
mitte tulnukas/ 10. august 2015 00:42
Kuidas saab keegi, kes ei kuulu ref-i, üldse midagi teha, isegi kõige parema tahtmise juures? Loomulikult pole mingisuguseid tulemusi loota, kui keegi sinu juttu ei kuula. Kuidas saad sina, "inimene", nii eluvõõras olla? Kas sa pole kunagi jälginud neid riigikogu infotunde ja muid istumisi, kus Marika Tuus on väga tihti arstiabi kättesaadavuse teemal sõna võtnud. Aga loomulikult ei võta seda kuulda need, kes peaksid, sest peale kohalolekukontrolli ju kaovad just need saalist vist hirmuga minema, et pärast oleks hea vabandus, et nemad pole midagi kuulnud ega näinud. Tahaks veel sellele to: 21:06-le ütelda, et kui sina siin omi lõugu lõksutad ja tahad hirmus targana näida, siis tea, et igaüks võib rääkida isegi siis, kui ta ei kuulu koalisatsiooni. Ega sinna kuulumine pole nüüd küll mingi auasi, kui tulemusi pole kusagilt oodata. Tühje lubadusi pole tarvis anda, need ei ravi kedagi terveks.
a
adjöö mõistus/ 9. august 2015 19:08
Tead, tuus-laul-kiiver-analüütik. Need järjekorrad ei ole tekkinud ainult reformi tööna, vaid ka teie punalipulise raudtee tagasitoomise valitsuse ajal. See k.radi keskerakondlik inisemine läbi Sepa , Simsoni ja kõikide teiste tarkpeade, on tülgastav. Jälelibe olek on neile vinguritele norm.
k
9. august 2015 20:34
kui üks erakond isegi tahaks midagi teha siis teine kohe nimme takistab. nii et ole parem vait. te olete kõik täpselt ühesugused.

m
maamees/ 9. august 2015 18:49
No jummel küll,dokror Vassiljev ju aitab teid lausa Tallinna TVs.Kui arst on nii vapper,et saab tvs oma nõuandeid jagada,siis peaks ju meil kõik olema OK.
m
miku mnaamehele/ 9. august 2015 19:10
Kuule, hari ennast pisut. See dr.Vassiljev, kes Tallinna TV-s esineb, ei ole tervishoiuminister!!! Ministri nimi on Rannar Vassiljev, ohmu!!!
m
mikuke/ 9. august 2015 21:19
ohmu oled sina. tal on arsti vaja, mitte ministrit. ja Vassiljev on kesikutele just see õige.
l
linnainimene/ 10. august 2015 00:56
Kas see tervishoiuminister (nime ei tea) ei võiks ka minna TTV-sse ja rääkida asjad selgeks? Tal peaks ju ka mingi meditsiiniline haridus olema. Andku ka inimestele vastavat nõu mõne haiguse raviks või ennetamiseks. Kes tal keelab? Või ei ole see kodulinna TV nii peen ja sobilik koht ministrile? Ju siis tehakse ikka inimeste vahel väga suurt vahet. Mis loeb , kellele seeTV allub.
u
Uku/ 9. august 2015 18:46
Ei meeldi see mutt, aga praegune jutt on küll õige. Olen alkohoolik, pidevas depressioonis. Tervisekontrollis töökohas rääkisin kõik oma jamad ära. OK, anti saatekiri psühhiaatri juurde. See oli peaaegu aasta tagasi. Mõtlesin, et hea küll, ei lähe veel. Viimasel ajal on asi ikka väga käest läinud, aeg minna. Helistasin 7.august, et aega panna, vastus oli: 3. november esimene võimalus. Joon siis vahepeal ennast surnuks? Olen 26 aastat makse maksnud, mille eest? Varsti hakkate mingit ärajoonud rapet hooldama, kas see on odavam?
a
annaarsti/ 9. august 2015 19:23
Kuule Uku. Sinu puhul on küll tegemist pseudoprobleemiga. Nüüd järsku ei suuda kolme kuud oodata? Toon sulle näite, et saaksid aru, millest räägid. Mul oli neeruvaagna põletik üle kahe aasta erinevatel meditsiini süsteemi põhjustel. Tekkisid tüsistused. Olen diabeetik. Kui veresuhkur oli olnud kolm kuud üle 13-ne, panin 7-Juunil aja kirja endokrinoloogile. Sain vist 6 või 7 November. Ootasin selle aja ära ja nädal enne aega jäin nii tõsiselt radikuliiti, et pidin aja üles ütlema. Panin uue aja. Jälle 5 kuud oodata. Hetkel on veresuhkur stabiilselt 17. Nii, et ma arvan, et sa pead oma 3 kuud vastu.
u
Uku/ 9. august 2015 19:50
Alkoholism on ka haigus. Räägin kõik ausalt ära ja vastu tuleb ainult mõnitamine. OK, ju siis joodik ei ole ´inimene. Eks ma siis peidan pea liiva alla ja tiksun edasi. Kõik teised on ju tähtsamad. Ma lihtsalt rääkisin avameelselt.
k
9. august 2015 20:52
Kuule, Uku-Kukuruku!
Mina ei sülita ka pitsi, aga ma tean, et alkohoolikute jaoks on olemas TASULINE ravi. WISMAR - kui oled juba 26 aastat joonud, siis küllap sa seda nime tead.
Mine sinna!
m
9. august 2015 21:09
miks sa ise tasulisse ei lähe - ja miks sa üldse diabeetik oled - õgid liiga palju? mis vahet, kas õgid liialt või jood liialt?
k
kuule/ 10. august 2015 06:45
diabeet ei pruugi sugugi õgimisest tulla,sul väga iganenud arusaam.mina isiklikult põdesin mumpsi,mille tüsistusena tekkis diabeet.ja on veel 100 muud põhjust.
u
Uku/ 9. august 2015 21:05
Tule ütle mulle seda silmast silma. Ei ole sopajoodik, on olemas korralik kodu ja perekond, töökoht, autoga sõitmiseks suudan ennast tagasi hoida, trahve ei ole, pealtnäha on kõik nagu OK. Ise lihtsalt tunnen, et asi kisub käest. Anonüümne juku, elus tuleb kõik tagasi, ära lahmi." Kärva" on ikka väga kompleksides inimeste sõna. Lähedased ei kannata minu all absoluutselt, olen selline omaette, garaažis rohkem, kodus tuba on soe ja söök laual.
d
9. august 2015 21:12
Depressioon võib inimese nii liigsööma kui liigjooma panna. Huvitav tõesti, miks liigsööjad end paremaks peavad???
e
Elust/ 9. august 2015 22:32
ja täpselt nii ongi mindud
t
Triinu/ 9. august 2015 18:39
Jah nii see on meil.Numbrit ei saa aga tasulisi numbreid on üle haiglate saada küll.
g
Gena/ 9. august 2015 18:39
Parem olla terve ja rikas, kui vaene ja haige! Votnii pr. Knopka!
n
No/ 9. august 2015 18:39
irvitada kommentaariumis selle probleemi peale on äärmiselt kohatu.Pr.Tuusil on täiesti õigus.
t
to No/ 9. august 2015 22:10
irvitavad oravad, ja eiravad probleemi- ikka ja jälle keski kallal ilkudes.
r
Ravi/ 9. august 2015 18:39
Lumpen valige oravaid. E-valimised tuleb lõpetada. Millal saame oravatest lahti.
m
milles probleem/ 9. august 2015 18:36
Dr. Vassiljev oli koos teiega laagris, eks küsinud tema käest omale vastuvõtuaega.
e
9. august 2015 18:42
egas dr. Vassiljev tervet eesti rahvast jaksa üksinda ravida
a
Appitsirkus/ 9. august 2015 19:10
Püüab näidata küll, et suudab. Miks siis nüüd järsku ei suuda?
a
Anni/ 9. august 2015 18:26
Pean käima kord aastas vähemalt onkoloogi juures kontrollis. Helistades mais sain vastus, et aegu pole helistage järgmine kuu. Lõpuks sain aja detsembrisse.

s
seakari/ 9. august 2015 18:24
see sotside ja refide valitsus ajab , sama poliitikat mis vene valitsus, kes hakkas 60-tel maainimese laudas kanu üle lugema, äkki on mõni liiast ja maainimestele töötasu ei makstud vaid pandi raamatusse kirja normipäev, nagu oleks keegi sellest paberist söönuks saanud
a
aga riigil raha küllaga...../ 9. august 2015 18:41
......ainuüksi pagulastega tutvumiseks eraldas valitsus maksumaksja rahast 100 000 eurot + 600 000 eurot, Eesti rahvas ei pääse arsti juurde!!!!!!!!!!!!!
b
Berta/ 9. august 2015 18:23
100% nõus. Kõige hullem, kui pead oma vähikahtlusega kogu selle pika aja elama ja siis küsitakse, et kus sa varem olid (nt sünnimärkidega)? Süsteem lonkab kõiki jalgu korraga.
r
raivo/ 9. august 2015 18:19
Juba kolmandat nädalat ei saa kuidagi neuroloogole numbrit,viimati öeldi et teise novembri nädalani kinni ja edaspidiseks numbreid ei anta.selle perearsti suunamisega ei ole siis praktiliselt midagi teha.