Repliik

Lastekaitse Liit | Lapse kohustustest lapse õiguste kontekstis

Martin Medar, MTÜ Lastekaitse Liit, 9. august 2015 17:30

7 KOMMENTAARI

t
timo/ 13. august 2015 23:50
Kui on vajalik selline seadus, siis on midagi juba väga mudas! Enamik selle seaduse jõustamisega tegelevatest tegelastest arvab, et on teinud suure heateo, kui vanemad lapse kaebuse alusel nuhtluse saavad. Tegelikult ju nuheldakse möödapääsmatult ametnike agarust ära kasutanud last ennast. Kogu esilekutsutav teater ja järgnevad "õiglased karistused" mürgitavad perekonna sisekliimat. Kui "näidislaps" saab teenitud keretäie ja läheb kaebama, jääb ta lisaks ilma ühest vanemast, kohtukuludeks minevast rahast ja ilmselt ka kodust. Ametnikud saavad oma olemasolule õigustuse vanemale määratud kohtuotsusest, kuid ei soovi kommenteerida oma tegude tagajärgi viie või kümne aasta pärast, mil nende kaitsealune ise kohtult otsuse saab.... Eks see raske lapsepõlv kesk õitsvaid õigusi ajabki jooma, purjuspäi sõitma, varastama ja peksma -ikka OMA õiguste kaitseks!...
t
To Martin Medar/ 10. august 2015 14:20
pole veel tajunud, millised tagajärjed on tulemas lastele õiguste andmisega. Tavainimesed juba kogevad. Lastekaitsjad ongi selle supi keetnud. Pisut veel, mõned aastakesed ja ei imesta kui to Martin saab õigust teadva lapse käest pasunasse.
l
Lapse õigused/ 10. august 2015 11:13
Lapsed teavad juba väga hästi enda õigusi, aga kohustused kipuvad neil meelest ära minema. Kui palun lapsel näiteks nõusid pesta sest tema kohustus on oma vanemat aidata. Siis sõnab ta mulle, et tal on ka õigus vabale ajale ja õigus puhata ja mängida. Kohustustele ta vilistab. Ja kui ma karistan teda nt. koduarestiga siis olen ma paha lapsevanem kellel pole õigus teda karistada.
f
fffffff/ 10. august 2015 09:56
neet lastekaitse aiab omaenta lolliplärasuust väliaisekaeiusumitanat omarusrääkivat ärke uskuke neet lastekaitse on ise lollit naku lampat laimavat valetavat topivat omaninasinnakuhupeleasia
m
mari/ 10. august 2015 08:42
Ma ei saa aru. Lapsevanem ei oma oma last aga omab igakülgseid kohustusi...? Selliste tekstide edastajad on küll palju teooriat lugenud aga praktikast jääb kõvasti puudu. Pealegi, seda teksti on viimased 20 aastat juba kuulda olnud. Kuidas tagajärgedega on? Kas noored on teinud olulise hüppe paremuse suunas, probleeme pole? Kõik see jutt ei vii tegelikult kuhugi, elu teeb oma korrektiivid.
j
Jube seadus/ 9. august 2015 23:45
Selle seaduse valguses ei ole vanematel õigusi oma lapsi kasvata, sest seaduses on nad juba ette pahaks mõistetud.Seega kasvavad selle seaduse järgi tööpõlgurid,vanemaid inimesi mitte austavad,tagatipuks ka pätid,vargad ja muu selline kaader.Tundub,et selle seaduse on kokku pannud mingid ajuhälbega inimesed.Seda seadust lugedes tõusevad ihukarvad püsti, nii inimvihkajalik on see.
l
lapse õigus ja kohustus abivajavat vanemat toetada/ 9. august 2015 19:46
seaduse järgi on lapsel õigus ja ta on kohustatud ka hooldama ja ülal pidama abivajavat vanemat, kes oma õigusi last kasvatada ja tema eest hoolitseda rõõmuga teiste täiskavanute kaela lükkas.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee